مدرسه معرفت مالزی| هرآنچه باید بدانید!

  • by

مدرسه غیرانتفاعی معرفت در مالزی؛ ایرانی تبار و در عین حال خارجی. قطعاٌ تأسیس مدرسه‌ای ایرانی با کلی امکانات و سرمایه‌های آموزشی پژوهشی، فقط از یک هم‌وطن بر ‌می‌آید. شما نیز اگر برای تحصیل فرزندتان در مالزی به مدارس ایرانی فکر می‌کنید، آدرس را درست آمدید. اینجا مالزیست؛ مدرسه‌ی ایرانی معرفت.
از اخذ ویزای تحصیلی گرفته تا پذیرش تضمینی در بهترین مدارس مالزی. مشاوره شریف، نماینده‌ی اختصاصی شما در مدرسه معرفت مالزی خواهد بود، فقط کافی است ما را انتخاب کنید.
مدرسه یا بهتر است بگوییم: « مجتمع آموزشی معرفت»، نخستین بار در سال 1388، توسط یک ایرانی در مالزی تأسیس و به‌عنوان یک مدرسه‌ی خصوصی شروع به پذیرش دانش‌آموزان ایرانی مقیم و متقاضیان اخذ پذیرش در مدرسه غیردولتی معرفت مالزی نموده است.

گفتنی است؛ فضای آموزشی این مجتمع بر اساس استانداردهای کشور مالزی بوده و تمام مسائل بهداشتی امنیتی در آن لحاظ شده است.

از پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی در معرفت مالزی

در یک جمله می‌توان گفت: « مدرسه ایرانی معرفت، از قدرت‌های آموزشی در مالزی است که تمام مقاطع تحصیلی از پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی را پوشش می‌دهد. نا گفته نماند؛ کیفیت آموزشی و امکانات آموزشی رفاهی در مدرسه معرفت مالزی در حد مطلوبی است.

مقطع پیش‌دبستانی در مدرسه معرفت

پیش دبستانی از حساس‌ترین مقاطع آموزشی است که فرزندمان را برای ورود به دنیای یادگیری‌های پیچیده‌تر آماده می‌کند؛ پس نباید به‌راحتی از آن گذشت. مقطع پیش‌دبستانی در مدرسه غیردولتی معرفت با روش مونتسری و از سنین ۵/۳ و ۵/۴ سال (KG1 & KG2) آغاز می‌گردد. با یک سرچ کوتاه در مرورگرها می‌توانید با روش‌های مونتسری آشنا شوید، آن وقت است که با اطمینان خاطر، دلبند‌تان را به دستان توانمند مربیان مدرسه معرفت خواهید سپرد.
در این مقطع 2 معلم انگلیسی و فارسی‌زبان، آموزش دانش‌آموزان را بر عهده دارند، بنابراین نیازی نیست دیگر نگران زبان و قدرت یادگیری فرزندتان باشید.
بد نیست بدانید؛ آموزش بچه‌ها در فضایی مکمل از بازی و موسیقی صورت می‌گیرد. این مقطع یکی از حساس‌ترین و مهمترین مقاطع آموزشی برای ورود دانش‌آموزان به مقطع ابتدایی و سال اول می‌باشد.

 مقطع ابتدایی در مدرسه معرفت

آغاز سال تحصیلی در مالزی؛ تمام آنچه از پیش برایش برنامه ریزی کرده بودید، یا بهتر است بگوییم رؤیا پردازی کردید، هم اکنون در حال وقوع است. فرزند شما در صف دانش‌آموزان کلاس اول تا پنجم ابتدایی قرار گرفته است، چه شور و هیجانی!
از شگردهای آموزشی مدرسه‌ی معرفت، همان‌قدر بدانید که دانش‌آموز شما تحت شرایط یادگیری منحصربه‌فرد، توسط معلمان دلسوز و با تجربه آموزش می‌بیند. آموزش دو زبانه از مزیت‌های دیگر تحصیل در مدرسه غیردولتی معرفت است، که این فرصت را در اختیار دانش‌أموزان قرار می‌دهد تا علاوه بر دروس فارسی، برای آموزش زبان انگلیسی و مکالمه، از مربیان انگلیسی زبان کمک بگیرند.

مقطع راهنمایی در مدرسه معرفت

مقطع راهنمایی، دوره‌ایست که فرزند شما با پای خود وارد آن می‌شود، در طول آن زندگی می‌کند و با تجربه‌های جدیدتر، خود را به چالش می‌کشد. آموزش‌ها و درس‌های جدید در مقطع راهنمایی، مهمترین دوره برای عبور دانش‌آموزان از مقطع ابتدایی به دبیرستان است، بنابراین باید از این مرحله سربلند بیرون بیایند. مدرسه، امکانات، سیستم آموزشی و حتی معلمان دلسوز، هر کدام به نوعی در این موفقیت مهم دخیل هستند؛ نظیر آنچه در مدرسه ایرانی معرفت مالزی شاهد هستیم.
مقطع راهنمایی در مدرسه معرفت مالزی، از سال اول راهنمایی تا سوم راهنمایی را پوشش می‌دهد.
دروس این مقطع شامل: دینی، ریاضی، عربی، علوم، تاریخ و جغرافیا، اجتماعی، ادبیات، حرفه ‌و فن و زبان انگلیسی می‌باشد.
نگران آموزش فرزندتان به زبان انگلیسی نباشید؛ در این مقطع، ساعت‌های فوق برنامه‌ی زبان نیز در طول هفته برگذار می‌شود. ناگفته نماند؛ این مدرسه در نظر دارد، چند کلاس مشاوره، آشنایی با مشاغل و تحقیق‌های علمی نیز در برنامه‌ها طراحی کند.
با توجه به آنچه گفته شد؛ مقطع راهنمایی در مدرسه غیردولتی معرفت مالزی، بیش از نیاز فرزندتان را ارائه می‌دهد.

مقطع دبیرستان در مدرسه معرفت

با ورود دانش‌آموزان به مقطع دبیرستان، والدین با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شوند که گاهی هم موجب نگرانی می‌شود. دوستان، محیط مدرسه، رشته‌های موجود، حد نصاب نمرات و غیره؛ دغدغه‌هایی است که به طور طبیعی هر والدینی را مشغول خود می‌کند. با این اوصاف پیشنهاد پذیرش و تحصیل در مدرسه غیردولتی معرفت مالزی را رد نکنید.
مقطع دبیرستان در مدرسه معرفت مالزی از سال‌های اول، دوم، سوم دبیرستان و چهارم دبیرستان (پیش‌دانشگاهی) را شامل می‌شود.
سال اول دبیرستان عمومی بوده و در آخر سال دانش‌آموز باید با احتساب نمرات سالانه انتخاب رشته نماید، درست همانند آنچه در مدارس ایرانی رایج است. این نیز در مورد انتخاب رشته صدق می‌کند.
در مقطع دبیرستان، دانش‌آموزان می‌توانند با در نظر گرفتن حد نصاب نمرات، در یکی از سه رشته‌ی ریاضی، تجربی و انسانی، ادامه تحصیل دهند.

پیش‌دانشگاهی در مدرسه معرفت

دانش‌آموزان پس از اتمام مقطع سوم دبیرستان در مدارس مالزی، اجازه ادامه تحصیل در مقطع چهارم دبیرستان (پیش‌دانشگاهی) را کسب می‌کنند.
مدرسه غیردولتی معرفت در هر سال، برنامه‌ها و بازدیدهای علمی از چند دانشگاه معتبر مالزی را برای دانش‌آموزان این مقطع در نظر می‌گیرد.
شرایطی که مقطع پیش‌دانشگاهی معرفت مالزی ارائه می‌دهد، فرزند شما را برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی مالزی مهیا می‌کند.
مشاوره شریف، شما را برای جهش به آن سوی مرزها آماده می‌کند تا خوشبختی را از نزدیک لمس کنید.

اخذ مدرک بین‌المللی در کنار مدرک ایرانی

تحصیل در مدارس بین‌المللی، بیشتر به دلیل ارائه‌ی مدارک بین‌المللی طرفداران بیشتری دارد، با این حال اگر متقاضی تحصیل در مدرسه ایرانی معرفت هستید، بهتر است بدانید که پس از پایان دوره، به شما مدرک ایرانی داده می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر اخذ مدرک ایرانی برای اخذ مدرک بین‌المللی نیز برنامه ریزی کنید.
گفتنی است؛ دانش‌آموزانی که تمایل دارند در مدرسه‌ی بین‌المللی، تحصیل نموده و همزمان ۲ مدرک ایرانی و بین‌المللی دریافت کنند، می‌توانند در مدرسه‌ اینترنشنال گلوبال ثبت‌نام نموده و از ویزای تحصیلی یک ساله برای سنین ۷ تا ۱۷ سال و خانواده‌ی ایشان نیز استفاده نمایند.
مدرسه بین‌المللی گلوبال در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده و با ۲ ساختمان مجزا، میزبان دانش‌آموزان مقطع پیش‌دبستانی، ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است.
شایان ذکر است؛ این مدرسه با داشتن فضایی استاندارد و سیستم آموزشی مدرن، در خدمت دانش‌آموزان می‌باشد.
سیستم آموزشی مدرسه‌ی گلوبال CBSE بوده و کتب OXFORD به دانش‌آموزان تدریس می‌گردد. همچنین؛ در برنامه‌ی روزانه‌ی مقطع دبستان و راهنمایی، دروس فارسی برنامه‌ریزی گردیده است.
مدارک لازم برای ثبت‌نام :

  • کپی پاسپورت دانش‌آموز و والدین
  • ترجمه‌ی شناسنامه
  • ترجمه‌ی انتقال دانش‌آموز از مدرسه قبلی
  • تعداد ۱۲ قطعه عکس

مشاوره شریف‌، نماینده‌ی تخصصی مدرسه معرفت مالزی در ایران است. همراهمان مالزی را در دستان خود بگیرید و با گشت و گذاری در مدارس بین‌المللی و دانشگاه‌های مالزی، آینده‌ی تحصیلی خود را بسازید.
به دنبال خوشبختی باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *