پیاده‌سازی سیستم خانه‌ها در APS

  • by

خانه، اسمی است که با شنیدن آن احساس آرامش و امنیت می‌کنیم؛ فضایی که هر روز در آن تعامل و همکاری را یاد می‌گیریم. این به‌خصوص برای دانش‌آموزان بین‌المللی که برای تحصیل در مدارس مالزی از خانه دور هستند، ملموس‌تر است. سیستم آموزشی مدرسه بین المللی APS برنامه‌ای را پیاده سازی کرده تا فرزند شما در چهارچوب خانه‌ها، مسئولیت پذیری و همکاری گروهی را یاد بگیرند. کدام را برای فرزندتان انتخاب می کنید؟ مدرسه با سیستم خانه‌ای یا مدرسه با نظام آموزشی سختگیرانه!؟

شرح سیستم خانه‌ها از زبان مدرسه APS

مدرسه APS سیستم خانه‌ها را اینگونه تشریح می‎کند: “سیستم خانه‌ها بخش جدایی ناپذیر از زندگی در APS است. هر دانش‌آموزی که به مدرسه‌ی ما می‌پیوندد، در یکی از چهار خانه‌ی قرمز، آبی، زرد یا سبز قرار می‌گیرد. سیستم خانه‌ها نقش مهمی در مراقبت‌های فردی دانش‌آموزانی دارد که برای اولین بار وارد مدرسه می‌شوند. طی این برنامه، دانش‌آموزان با انتخاب هر خانه وارد شبکه‌های ارتباط جمعی می‌شوند”.

معرفی سیستم خانه‌ها در APS

در این سیستم هر کدام از خانه‌ها با یک رنگ نمایش داده می‌شوند. در واقع چهار تا خانه یا گروه داریم که اعضای هر کدام به‌طور یکپارچه، لباس‌های رنگ خانه‌ی خود را به تن می‌کنند. جالب تر اینکه این خانه ها توسط خود دانش‌آموزان اداره می‌شود.

هر خانه برای خودش یک سرپرست یا کاپیتان دارد. سرپرست‌ها در ابتدای سال از مقطع دبستان و دبیرستان انتخاب می‌شوند و مؤظف هستند به‌طور مرتب جلساتی را برای برگزاری مسابقات خانه ای تشکیل دهند. آنها در مورد استراتژی‌های تیم برای کسب امتیازهای ارزشمند خانه نیز صحبت می‌کنند. قطعاً خیلی هیجان انگیز می‌شود اگر فرزند شما به عنوان کاپیتان یکی از خانه‌ها انتخاب شود!

در این برنامه به  دانش‌آموزان هر خانه به خاطر اقدامات مثبتی نظیر کمک به یکدیگر، همکاری با معلمان در روزهای عادی مدرسه، مشارکت در برنامه‌ها و کارهای گروهی مدرسه، امتیازهایی اعطا می‌شود. به همین دلیل سیستم خانه‌ها نقش مهمی در تشویق رفتار خوب، رشد روحیه‌ی تیمی و مسئولیت پذیری فردی دارد.

علاوه بر سیستم خانه‌ها، برنامه‌های آموزشی دیگری در این مدرسه نقش آفرین هستند، برنامه‌هایی که زیر نظر اساتید بین‌المللی و مالایی برنامه ریزی می‌شوند که شرح هر کدام تفصیلی طولانی است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر به منبع سایت ما مراجعه و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *