مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی

 • by

اطلاع از مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی، کمک بزرگی برای تصمیم‌گیری آگاهانه و منطقی شما است. هر چند مالزی یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی است که مفتخر به ارائه آموزش‌های باکیفیت و سازگار با استانداردهای آموزشی دنیا است، با این وجود تحصیل در مدارس مالزی با محدودیت‌هایی همراه است، آب و هوای گرم و مرطوب، بارش فراوان باران و تفاوت فرهنگی مردم مالزی، معایب تحصیل در مدارس این کشور است.

شریف اِستادی، در این مقاله مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی را به چالش کشیده تا شما بتوانید تصمیم درستی برای آینده فرزندتان بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

از مزایا و معایب تحصیل در مالزی چه می‌دانید؟

شناخت مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی، دیدگاه شما را نسبت به تحصیل در این کشور تغییر می‌دهد و آمادگی‌تان را برای تحصیل و زندگی در مالزی بیشتر می‌کند.

برای اطلاع از مزایا و معایب تحصیل در مدارس بین المللی مالزی می‌توانید تحقیق و مطالعه کنید، با افراد متخصص و کارشناس مشورت کنید و از تجربیات کسانی که قبلاً در این مسیر بوده‌اند استفاده کنید. بهره گرفتن از کمک و تجربه دیگران، باعث کاهش خطاها شده و می‌توانید با آگاهی از مزایا و محدودیت ها، وارد گردونه تحصیل در مدارس مالزی شوید و در جهت رفع یا سازگاری با آنها اقدام کنید.

مزایای تحصیل در مدارس مالزی

تحصیل در مدرسه های کشور مالزی مزایا و محاسن زیادی دارد، با مزایای تحصیل در مدارس مالزی آشنا شوید:

 1. هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی
 2. امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 3. اخذ مدرک معتبر جهانی از مدارس مالزی
 4. امکان تحصیل در مدارس ایرانی
 5. آشنایی با فرهنگ‌های مختلف سراسر دنیا
 6. امکان اخذ اقامت والدین با اخذ ویزای همراه
 7. پرورش ارزش های با اهمیت جهانی
 8. تسلط به دانش روز دنیا برای مقابله با چالش ها
 9. امکانات و تجهیزات مدرن مدارس مالزی
 10. آموزش های سازگار با سیستم های آموزشی مطرح دنیا
 11. تعامل با دوستانی از سراسر دنیا
 12. در معرض توجه بودن دانش آموز در مدارس مالزی
 13. امکان اقامت در خوابگاه های امن و مطمئن مدارس مالزی

1-هزینه‌ پایین درس خواندن در مدارس مالزی

هزینه‌ زندگی و تحصیل در مدارس کشور مالزی در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار پایین‌تر است. هزینه های درس خواندن در مالزی به طور قابل توجهی کمتر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. به عنوان مثال، هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مالزی حدود 10000 رینگیت در سال است، در حالی که هزینه تحصیل در این رشته در کشورهای اروپایی و آمریکایی می تواند به بیش از 100000 دلار در سال برسد.

علاوه بر هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی در مالزی نیز نسبتاً پایین است. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کوالالامپور حدود 500 رینگیت در ماه است، در حالی که این هزینه در شهرهای اروپایی و آمریکایی می تواند به بیش از 1000 دلار در ماه برسد.

2- امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس مالزی

یکی از مزایای تحصیل در مدارس مالزی، تدریس به زبان انگلیسی است. این موضوع باعث می‌شود که زبان انگلیسی دانش‌آموزان تقویت شده و برای تحصیل در دانشگاه‌های کشورهای انگلیسی‌زبان آماده شوند.

3- اخذ مدرک معتبر جهانی

بسیاری از مدارس بین‌المللی مالزی، برنامه‌ درسی مطابق سیستم های روز دنیا ارائه می‌دهند. نظام آموزشی حاکم در مدارس مالزی نیز، توسط هیئت‌های خارجی از جمله مدرک بین‌المللی (IB)، کمبریج و آمریکایی تأیید شده‌اند. مدارک تحصیلی مدارس بین المللی مالزی در بسیاری کشورها و دانشگاه های جهان شناخته شده است و فارغ‌التحصیلان به راحتی می‌توانند در کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهند.

مزیت دیگر مدرک معتبر مدارس مالزی این است که اگر خانواده‌ دانش آموز به شهر یا کشور دیگری نقل مکان کند، دانش آموز می‌تواند به راحتی و بدون هیچ مشکلی از مدارس مالزی به مدارس کشورهای دیگر منتقل شود. به عنوان مثال، برنامه مدرک بین المللی (IB) تقریباً در 150 کشور پذیرفته شده است.

علاوه بر این، بسته به سیستم آموزشی انتخاب شده در مدارس مالزی، دانش آموزان می توانند از گواهینامه دریافتی از مدارس مالزی، برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا، بریتانیا، استرالیا و کانادا استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی: سیستم آموزشی IB در مدارس مالزی

4- امکان تحصیل در مدارس ایرانی

مدارس ایرانی در مالزی برای والدینی است که دوست دارند، فرزندشان با سیستم ایرانی درس بخواند و مدرک بگیرد. بهترین مدارس ایرانی مالزی مدرسه امام خمینی است. این مدرسه برای دانش‌آموزان ایرانی که نمی‌خواهند از فرهنگ و آداب و رسوم ایران دور باشند، گزینه مناسبی است.

5-آشنایی با فرهنگ‌های مختلف

مالزی کشوری چند فرهنگی است. از مزایای تحصیل در مدارس مالزی، فرصتی است که برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود تا با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوند.

در مدارس بین المللی مالزی مانند مدرسه سان وی، دانش آموزانی از سراسر جهان حضور دارند که محیطی فرهنگی جذابی برای دانش آموزان ایجاد کرده است.

6-امکان اخذ اقامت والدین در مالزی

با انتخاب کشور مالزی برای تحصیل، می‌توانید در این کشور اقامت کنید. اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموز و ویزای همراه برای یکی از والدین، از مزایای تحصیل در مدارس مالزی است. مادامی که فرزند شما با ویزای دانش آموزی در مدارس مالزی تحصیل کند، شما نیز می‌توانید با اخذ ویزای همراه، در این کشور اقامت داشته باشید.

7-پرورش ارزش های جهانی

مدارس بین المللی مالزی به پرورش شهروندان جهانی افتخار می‌کنند. از مزایای تحصیل در مدارس مالزی، همین بس که دانش آموزان با موضوعات اجتماعی، اخلاقی، مهارت های ارتباطی و رهبری آشنا می‌شوند.

جدای از این، مدارس بین المللی به دانش آموزان کمک می کنند تا دیدگاه وسیعی نسبت به مسائل دنیا پیدا کنند و با دنیای اطراف خود ارتباط عمیقی داشته باشند و تلاش کنند که جهان را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

8-تسلط به دانش روز دنیا 

از جمله مزایای تحصیل در مدارس مالزی، آموزش مهارت و دانش برای مقابله با چالش های دنیای واقعی است. مدارس بین‌المللی، ابزارها و تجهیزات آموزشی جدید و مدرنی برای جذاب‌تر کردن برنامه‌های درسی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند.

آموزش مهارت محور و پروژه محور به کمک آهنگ و داستان و نقش آفرینی توسط کودکان بخشی از روش های کاربردی مدرسه های مالزی است. این تمرین‌ها به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا شرکت در روابط اجتماعی تعاملی را یاد بگیرند.

9-امکانات و تجهیزات مدرن 

مدارس بین المللی مالزی، امکانات عالی و محیط یادگیری فوق العاده دارند. امکانات مدرسه های بین المللی مالزی با زیرساخت ها و فناوری مدرن، تجهیز شده و دانش آموزان به آخرین تکنولوژی ها دسترسی دارند.

ابزار کمک آموزشی مانند رایانه، لپ‌تاپ و تبلت نقش مهمی در کلاس‌های درس داشته و نه تنها فضای آموزشی را جذاب‌تر می‌کند بلکه دانش آموزان را در تعامل با فناوری قرار داده و برای زندگی دیجیتالی آماده می‌کند.

کتابخانه، آزمایشگاه های کامپیوتر، آزمایشگاه های علمی، سالن های بدنسازی، زمین های ورزشی و استخرهای شنا حداقل امکانات موجود در هر مدرسه بین المللی مالزی است.

10-آموزش های سازگار با سیستم های آموزشی مطرح دنیا

به مزایای بی شمار تحصیل در مدارس مالزی، این را هم اضافه کنید که هدف اصلی این است که دانش‌آموزان را به آموزش‌های سازگار با کلاس جهانی همراه کنند تا آمادگی کامل برای ورود به دانشگاهای سراسر دنیا داشته باشند.

مدارس بین المللی مالزی برنامه های درسی جامع و متنوعی ارائه می دهند. این برنامه ها علاوه بر موضوعات پایه، موضوعاتی مانند هنرهای نمایشی، موسیقی، ادبیات و زبان های خارجی را پوشش می دهند که دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه های دنیا آماده می‌کنند.

11-تعامل با دوستانی از سراسر دنیا

دانش آموزان با تحصیل در مدارس مالزی فرصت تعامل و یادگیری با همسالان و معلمان با پیشینه ها و فرهنگ های مختلف را دارند. دانش‌آموزانی که در معرض فرهنگ‌ها و شخصیت‌های مختلف قرار می‌گیرند، بیشتر پذیرای تجربیات جدید هستند و نسبت به تضادهای موجود در دنیای بیرون با مدارای بیشتری برخورد می‌کنند. آنها در بخش‌های محتلف زندگی مانند انتخاب زبان جدید و تغییر شغل رفتار انعطاف پذیری دارند.

12-در معرض توجه بودن دانش آموز

در میان مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی، می‌توان به تعداد دانش آموزان در کلاس‌های درسی اشاره کرد. به طور معمول در هر کلاس بیشتر از 20 دانش آموز وجود ندارد. در این کلاس‌ها هر دانش آموزی توجه کافی از معلمان خود را دریافت کند.

این امر باعث می شود معلمان بتوانند نقاط قوت و ضعف دانش آموزان را ارزیابی کرده، نیازهای یادگیری آنها را درک کنند و برنامه آموزشیمناسب برای بهبود شرایط دانش آموز تنظیم کنند.

دریافت توجه بیشتر از معلمان در مدرسه نیز مسئولیت والدین را کمتر کرده و دانش آموزان نیازی به رسیدگی به دورس توسط والدین را ندارند. در این شرایط دانش آموزان نیز فرصت بیشتری برای به چالش کشیدن توانایی‌های فردی خود برای شرکت در کلاس و اعتماد به نفس و مهارت های بین فردی دارند.

13- امکان اقامت در خوابگاه مدارس مالزی

متقاضیان تحصیل در مدارس مالزی در مقطع متوسطه، می‌توانند در مدارس شبانه روزی و خوابگاه های دانش آموزی با امکانات پیشرفته زندگی کنند. از جمله مزایای تحصیل در مدارس مالزی برخورداری از امکانات شبانه روزی و خوابگاه‌های مدرن و مجهز است. این تسهیلات شبانه روزی با برنامه و فعالیت های متعادل برنامه ریزی شده همراه است و شرایطی شبیه به خانه برای آسایش و امنیت دانش آموزان فراهم کرده است.

مطلب پیشنهادی: راهنمای جامع تحصیل در مدارس مالزی

معایب تحصیل در مدارس مالزی

اطلاع از معایب تحصیل در مدارس مالزی به اندازه دانستن مزایای آن مهم است؛ چون شما با علم به خطرات و ریسک‌ و محدودیت‌ها، می‌توانید تصمیم بهتری بگیرید و با آمادگی بیشتر برای مقابله با چالش‌ها تصمیم بگیرید.

معایب تحصیل در مدارس مالزی از نظر هر کس با بقیه متفاوت است، ولی بسیاری از کسانی که در مدارس مالزی درس می‌خوانند این موارد را جزو معایب تحصیل در مالزی عنوان کرده‌اند:

 1. فاصله جغرافیایی زیاد از ایران
 2. آب و هوای گرم و معتدل و بارندگی زیاد
 3. تفاوت فرهنگی و قومیتی زیاد در مالزی
 4. استفاده از زبان مالایی توسط افراد بومی

1- فاصله زیاد از ایران

ایران و مالزی دو کشور آسیایی هستند که از نظر جغرافیایی فاصله زیادی از یکدیگر دارند. ایران در غرب آسیا و مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. فاصله هوایی بین تهران، پایتخت ایران، و کوالالامپور، پایتخت مالزی، حدود 5911 کیلومتر است. این فاصله با هواپیما حدود 6 ساعت و 37 دقیقه پرواز است. بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به مالزی را دارید باید برای سفری طولانی آماده شوید. هر چند که مسئله مسافت و فاصله جغرافیایی برای تحصیل در همه کشورهای خارجی مطرح است.

به طور مثال فاصله هوایی بین تهران و تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، حدود 9881 کیلومتر است. این فاصله با هواپیما حدود 12 ساعت و 49 دقیقه پرواز است.

و یا فاصله هوایی بین تهران و سیدنی پایتخت استرالیا حدود 10011 کیلومتر است که حدود 13 ساعت و 30 دقیقه پرواز است.

مالزی در مقایسه با این کشورها، فاصله نزدیک‌تری با ایران دارد.

2- آب و هوای گرم و معتدل و بارندگی زیاد

ایران و مالزی دو کشور آسیایی هستند که از نظر آب و هوایی، تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. ایران کشوری در منطقه معتدل و خشک با آب و هوای چهار فصل است و در هر فصل دما و میزان بارندگی بسیار متفاوت است. اختلاف دمای هوای زمستان و تابستان از 10 تا 40 درجه است.

در حالی که مالزی کشوری است که در منطقه استوایی با آب و هوای گرم و مرطوب که در طول سال، دمای هوا بالا و رطوبت زیادی دارد. دمای هوای مالزی تقریباً ثابت و در تمام طول سال بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد است. میزان بارندگی در مالزی بسیار زیاد و چیزی حدود 2,500 میلی متر بارندگی سالانه دارد. بنابراین بارش زیاد باران و دمای ثابت همیشه بهاری را شاید بتوان معایب تحصیل در مدارس مالزی دانست.

3- تفاوت های فرهنگی و قومیتی مالزی

هر چند تنوع فرهنگی مردم مالزی یکی از جذابیت‌های این کشور برای توریست‌ها است؛ ولی ممکن است برای برخی از افراد، قابل هضم نباشد. دانش آموزان ایرانی که قصد تحصیل در مالزی را دارند، باید از تفاوت های فرهنگی و قومیتی این دو کشور آگاه باشند. این آگاهی به آنها کمک می کند تا در طول دوران تحصیل خود در مالزی با مشکلات کمتری مواجه شوند.

هر چند دین هر دو کشور، اسلام است ولی مسلمانان ایران مذهب شیعه دارند و مردم مالزی سنی هستند. ظاهر، پوشش و آداب و رسوم مردم مالزی نیز با ایران متفاوت است، بنابراین برای تحصیل در مدارس مالزی باید این تفاوت ها را بشناسید و آماده رویایی با آنها باشید.

4-استفاده از زبان مالایی توسط مردم بومی

یکی از معایب تحصیل در مدارس مالزی استفاده از زبان مالایی در این کشور است. هر چند تعداد زیادی از مردم مالزی به زبان انگلیسی مسلط هستند، ولی ممکن است در برخی محافل و نشست ها، شاهد حرف زدن مردم به زبان مالایی باشید.

هر چند در مدارس بین المللی مالزی، همه دانش آموزان ملزم به استفاده از زبان انگلیسی هستند و دانش آموزان برای ارتباط با دیگران مشکلی نخواهند داشت.

تحصیل در مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی، ایجنت تخصصی مدارس مالزی است که با 20 سال سابقه ارائه خدمات تخصصی تحصیلی در مالزی، موفق به اخذ نمایندگی بیش از ۷۰ مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی شده است. کلیه امور مربوط به مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی را با مشاوره شریف کلید بزنید:

 • مشاوره برای انتخاب بهترین مدارس ابتدایی در مالزی
 • ثبت نام دبستان در مالزی
 • اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی
 • دریافت خوابگاه برای اقامت در مالزی
 • تمدید ویزای تحصیلی
 • اخذ ویزای همراه و غیره

دو دهه تجربه موفق و فعالیت تخصصی در مدارس مالزی، شریف اِستادی را تبدیل به حامی توانمند شما در مالزی کرده است.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://educationdestinationmalaysia.com/blogs/why-choose-an-international-school