ارزان ترین و گران ترین مدارس مالزی

 • by

گران ترین مدارس مالزی، مدارس بین المللی پایتخت هستند که طیف گسترده‌ای از برنامه‌های تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه و امکانات پیشرفته و مدرن را به دانش آموزان ارائه می‌دهند. شهریه این مدارس معمولاً بیش از 120,000 رینگیت در سال است. ارزان ترین مدارس مالزی آنهایی هستند که در نواحی روستایی و دورافتاده قرار داشته و امکانات و تجهیزات کمتری دارد. تحصیل در این مدارس که غالباً دولتی هستند رایگان است. در این مقاله از شرایط تحصیل در ارزانترین و گرانترین مدارس مالزی برایتان خواهیم گفت.

شریف اِستادی، نماینده قانونی و ایجنت تخصصی بهترین مدارس مالزی است. برای تماس در بهترین مدارس مالزی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

عوامل موثر در ارزان و گران بودن مدرسه

می‌دانید دلیل ارزان یا گران بودن یک مدرسه چیست؟ عوامل زیادی هستند که در تعیین شهریه مدارس مالزی تاثیرگذارند. با این دلایل آشنا شوید:

1-نوع مدرسه، دولتی خصوصی یا بین المللی بودن مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت در مدارس مالزی است. ارزان ترین مدارس مالزی از نوع دولتی هستند و گران ترین مدارس بین المللی هوشمند و شبانه روزی هستند.
2-موقعیت جغرافیایی، مدارسی که در پایتخت و مناطق مرکزی شهر قرار دارند، به خاطر دسترسی به امکانات حمل و نقل و زیرساخت‌های شهری، معمولاً گران تر از مدارسی هستند که در مناطق روستایی و کم جمعیت قرار دارند.
3-کیفیت آموزشی، گران ترین مدارس مالزی، کیفیت آموزشی بالا همراه با معلمان اینترنشنال و سیستم های آموزشی مدرن دارند. در حالی که مدارس ارزان تر در مالزی کیفیت آموزشی پایین و سنتی دارند.
4-امکانات و تجهیزات، مدارس گران قیمت امکانات و تجهیزات بیشتری دارند و به همان اندازه هم شهریه بالاتری دارند.

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب بهترین مدارس مالزی برای تحصیل دانش آموزان باهوش

چرا تحصیل در گران ترین مدارس مالزی؟

گران ترین مدارس بین المللی مالزی را فقط با هزینه بالا نمی‌شناسند، این مدارس دارای امکانات پیشرفته و کیفیت آموزشی بسیار مطلوب هستند.

دلیل محبوبیت این مدارس ارائه امکانات VIP، تجهیزات لاکچری و آموزش‌های مدرن و همگام با فناوری روز دنیا است. والدینی که می‌خواهند بهترین شرایط را برای فرزندانشان فراهم کنند تا در دنیای رقابتی امروز از گردونه عقب نمانند؛ با انتخاب این مدارس، فرصت‌های زیادی برای رشد و بالندگی در اختیار فرزندشان قرار می‌دهند.

در حال حاضر حدود 167 مدرسه بین المللی در مالزی وجود دارد. این مدارس بسته به امکانات، صلاحیت معلمان، فضا و محیط کلی، رنج قیمتی متفاوتی داشته و از ارزان تا گران طبقه بندی می‌شوند.

گران ترین مدرسه بین المللی مالزی مدرسه iskl با شهریه سالانه بیش از 127 رینگیت در سال است. 

چرا تحصیل در ارزان ترین مدارس مالزی؟

مدارس ارزان قیمت مالزی، گزینه مناسب برای خانواده هایی است که می‌خواهند در مدرسه‌ای با کیفیت و مقرون به صرفه‌ای درس بخوانند. برخلاف تصور خیلی‌ها، این مدارس امکانات و تجهیزات خوبی دارند. مدارس ارزان قیمت مالزی از برنامه درسی استاندارد مالزی پیروی کرده و از معلمان باتجربه و متخصص استفاده می‌کنند؛ ضمن آن که از تنوع فرهنگی بالایی برخوردار هستند.

مهم‌ترین دلیل تحصیل در مدارس ارزان قیمت مالزی، شهریه پایین و حتی رایگان است. شهریه مدارس بین المللی مالزی بسیار بالا است و برای بسیاری از خانواده ها مقرون به صرفه نیست. در مقابل، مدارس ارزان قیمت مالزی شهریه بسیار پایین و حتی رایگان دارند.

زبان + سیستم آموزشی گران ترین مدارس مالزی

سیستم آموزشی مدارس گران قیمت مالزی، عموماً سیستم های آموزشی روز دنیا است و به دانش آموزان مدرک معتبر می‌دهند. بیشتر مدارس بین المللی مالزی ارائه دهنده سیستم بریتانیایی یا کمبریج هستند. مدارس با سیستم بریتانیایی چندان گران نیستند؛ ولی اگر قصد تحصیل در سیستم‌های دیگر مانند سیستم آمریکایی، کانادایی، فرانسوی و غیره را دارید با صرف هزینه بیشتر می‌توانید در این مدارس درس بخوانید.

این مدارس بیشتر در شهرهای بزرگ مالزی مانند کوالالامپور، سلانگور و جوهور قرار دارند. انواع برنامه های آموزشی از جمله مدرک بین المللی (IB)، دیپلم کانادایی اونتاریو، دیپلم دبیرستان آمریکایی و برنامه درسی ملی بریتانیایی را ارائه می دهند. طیف گسترده ای از فعالیت های فوق برنامه مانند ورزش، هنر و موسیقی در این مدارس به دانش آموزان ارائه می‌شود.
زبان اصلی آموزشی در مدارس گران مالزی، انگلیسی است و زبان دوم و سوم مانند زبان فرانسه، اسپانیایی و غیره نیز در این مدارس تدریس می‌شود.

زبان + سیستم آموزشی ارزان ترین مدارس مالزی

سیستم آموزشی ارزان ترین مدارس مالزی براساس سیاست اصلی مدرسه است. بیشتر مدارس دولتی مالزی از سیستم آموزشی ملی استفاده می‌کنند. زبان اصلی آموزشی در این مدارس باهاسا مالزی است.

مدارس ارزان چینی، مذهبی و غیره نیز از سیستم آموزشی ملی و ارزش‌های استاندارد خود پیروی می‌کنند.

تقسیم بندی مدارس مالزی

در مالزی، مدارس به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

 1. مدارس دولتی؛ تحت سیستم آموزشی ملی و با هزینه دولت اداره می‌شوند.
 2. مدارس خصوصی؛ تحت سیستم آموزشی روز دنیا و به صورت خصوصی اداره می‌شوند. این مدارس شامل مدارس چینی، مدارس مذهبی یا مدارس خصوصی غیر مذهبی می‌شوند.

مدارس گران قیمت و ارزان قیمت چینی در مالزی

مدارس چینی در مالزی به دو دسته تقسیم می شوند:

 1. مدارس مالایی چینی (Sekolah Cina)
 2. مدارس بین المللی چینی (Sekolah Cina Antarabangsa)

مدارس مالایی چینی از برنامه درسی مالزی پیروی می کنند، اما زبان اصلی آموزشی آن چینی است. این مدارس جزو ارزان ترین مدارس چینی در مالزی هستند.

مدارس بین المللی چینی از برنامه درسی چین پیروی می‌کنند و زبان اصلی آموزش در آن چینی است. مدارس بین المللی  چینی، جزو مدارس گران مالزی هستند.

لیست معتبرترین مدارس چینی در مالزی

 • دبیرستان چینی سلانگور (مدرسه متوسطه نوع ملی چین، سلانگور)
 • مدرسه بین‌المللی چینی کوالالامپور (مدرسه متوسطه بین‌المللی نوع ملی چین، کوالالامپور)
 • مدرسه بین‌المللی چینی سنگاپور (مدرسه متوسطه ملی چینی سنگاپور، کوالالامپور)
 • مدرسه چینی بین‌المللی گوانگژو (مدرسه متوسطه ملی چینی گوانگژو، کوالالامپور)

مدارس دینی ارزان و گران در مالزی

مدارس دینی در مالزی به مدارس اسلامی، مدارس مسیحی و مدارس هندو تقسیم می‌شوند. مدارس اسلامی از برنامه درسی مالزی پیروی می‌کنند، اما اسلام به عنوان درس اصلی در این مدارس است. مدارس مسیحی و هندو نیز از برنامه درسی مالزی پیروی می‌کنند، و مسیحیت و هندوئیسم به عنوان یک درس اصلی در آنها تدریس می‌شود. در میان این مدارس نیز می‌توان ارزان ترین و گران ترین را پیدا کرد. مدارس خصوصی اسلامی گران تر از سایر مدارس هستند.

لیست معتبرترین مدارس دینی در مالزی

 • مدرسه اسلامی فدرال کوالالامپور
 • مدرسه اسلامی فدرال سلانگور
 • مدرسه اسلامی فدرال پوتراجایا
 • دبیرستان متدیست کوالالامپور
 • دبیرستان ملی تامیل کوالالامپور

مطلب پیشنهادی: تحصیل در مدارس هوشمند مالزی

مدارس خصوصی بین المللی و غیر مذهبی

مدارس خصوصی غیر مذهبی در مالزی نیز تحت برنامه درسی ملی مالزی هستند؛ اما دین خاصی در آنها تدریس نمی‌شود. این مدارس معمولاً شهریه بالاتری نسبت به مدارس دولتی دارند و امکانات و تجهیزات بهتری ارائه می دهند. این مدارس جزو گران ترین مدارس مالزی هستند. هر چند در میان آنها می‌شود مدارس ارزان قیمت را پیدا کرد. لیست معتبرترین مدارس خصوصی بین المللی غیر مذهبی

 • مدرسه بین المللی کوالالامپور (ISKL)
 • مدرسه بین المللی IGB (IGBIS)
 • مدرسه بین المللی Matrix
 • مدرسه بین المللی مونت کیارا
 • مدرسه گرامر بین المللی موتیارا
 • مدرسه بین المللی Nexus مالزی
 • مدرسه بین المللی ریجنت، کوالالامپور
 • مدرسه بین المللی راکلین، کوالالامپور

گران ترین مدارس مالزیمکانبرنامه درسی
کالج مارلبرو مالزی (MCM)اسکندر پوتری در جوهور 90 هکتاربرنامه درسی بریتانیایی با اعتبار IB
مدرسه شاتاک سنت ماری (SSMS)شهر جنگلی، جوهور 2018برنامه درسی آمریکایی
مدرسه بین المللی کوالالامپور (ISKL)کوالالامپوربرنامه درسی آمریکایی همراه با IB
مدرسه بین المللی مونت کیارا (M’KIS)کوالالامپوربرنامه درسی آمریکای شمالی
مدرسه بین المللی بریتانیایی کوالالامپور (BSKL)سلانگوربرنامه درسی ملی انگلستان

ارزان ترین مدارس مالزی

این مدارس از کیفیت آموزشی مناسبی برخوردار هستند و شهریه بسیار پایینی دارند. ارزان ترین مدارس مالزی عبارتند از:

 • مدرسه چینی کوالالامپور (Sekolah Cina Kuala Lumpur)
 • مدرسه دولتی کوالالامپور (Sekolah Menengah Kebangsaan Kuala Lumpur)
 • مدرسه دولتی سلانگور (Sekolah Menengah Kebangsaan Selangor)

تضمین تحصیل در بهترین مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی، ایجنت تخصصی مدارس مالزی است. 20 سال سابقه زندگی و ارائه خدمات تخصصی تحصیلی ما را مفتخر به اخذ نمایندگی بیش از ۷۰ مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی کرده است. کلیه امور مربوط به مهاجرت تحصیلی به مالزی را با شریف اِستادی کلید بزنید:

 • مشاوره برای انتخاب بهترین مدارس ابتدایی در مالزی
 • ثبت نام دبستان در مالزی
 • اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی
 • دریافت خوابگاه برای اقامت در مالزی
 • تمدید ویزای تحصیلی
 • اخذ ویزای همراه و غیره

تحصیل در مدارس مالزی پلی است برای ورود به دانشگاه‌های مطرح دنیا!

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱