نکات مثبت و منفی دوره ابتدایی کشور مالزی

 • by
زمان مطالعه: 8 دقیقه
5/5 - (9 امتیاز)

اطلاع از نکات مثبت و منفی دوره ابتدایی کشور مالزی برای شروع تجربه ارزشمند و پرقدرت تحصیل در مدارس مالزی لازم و ضروری است. از نکات مثبت دوره ابتدایی کشور مالزی، می‌توان به  آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، تقویت مهارت‌های زبانی، تحصیل با خیالی آسوده در کشوری امن و آرام، آمادگی برای حضور در عرصه‌های بین الملل، فرآیند ساده اخذ ویزای دانش آموزی و والدین اشاره کرد. نکات منفی تحصیل در دوره ابتدایی مدارس مالزی را می‌توان عدم ارائه خوابگاه، یادگیری زبان مالایی و فاصله مکانی طولانی دانست.

تحصیل دوره ابتدایی کشور مالزی

تحصیل ابتدایی در مالزی از سن ۵ سالگی آغاز می‌شود و تا ۱۱ سالگی ادامه دارد. دانش‌آموزان ابتدایی در مالزی به دو گروه تقسیم می‌شوند:

 1. گروه اول: دانش‌آموزانی که زبان مادری آنها مالایی است.
 2. گروه دوم: دانش‌آموزانی که زبان مادری آنها مالایی نیست.

دانش‌آموزان گروه اول در مدارس دولتی و مدارس خصوصی مالایی‌زبان تحصیل می‌کنند. دانش‌آموزان گروه دوم نیز می‌توانند در مدارس خصوصی و بین المللی انگلیسی‌زبان تحصیل کنند.

School نکات مثبت دوره ابتدایی کشور مالزی

در میان نکات مثبت و منفی دوره ابتدایی کشور مالزی، باید بدانید که نکات مثبت خیلی بیشتر از نکات منفی است، برای همین ابتدا ویژگی‌های مثبت و در نهایت محدودیت‌ها و نکات منفی را برایتان شرح می‌دهیم. نکات مثبت دوره ابتدایی در کشور مالزی را بخوانید:

 1. تحصیل با دانش روز دنیا و مطابق با استانداردهای بین‌المللی
 2. تحصیل در کشوری پیشرفته و مدرن
 3. تحصیل با هزینه های پایین و مقرون به صرفه
 4. زندگی و تحصیل در کشوری امن و آرام
 5. سهولت اخذ ویزای دانش آموزی و همراه مالزی
 6. استفاده از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزشی
 7. امکانات و تجهیزات پیشرفته
 8. پذیرش دانش‌آموزان از کشورهای مختلف
 9. توجه به پرورش استعدادهای فردی و مهارت‌های زندگی و ارزش‌های اخلاقی و اجتماعی
 10. برگزاری کلاس های فوق برنامه متنوع
مطلب مرتبط: مزایا و معایب تحصیل در مدارس مالزی

1-تحصیل دوره ابتدایی کشور مالزی با دانش روز دنیا

دروس دوره ابتدایی مالزی مطابق نیاز دانش آموزان و دانش روز دنیا طراحی شده و دانش آموزان می‌توانند تحت جدیدترین متدهای آموزشی مانند بریتانیایی، کانادایی، IB آمریکایی و غیره درس بخوانند. تحصیل ابتدایی در مالزی از سن 6 تا 12 سالگی و کلاس اول تا هفتم است. دانش آموزان دبیرستان در پایان دوران تحصیل، مدرک بین المللی گرفته و برای ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا، کانادا، استرالیا و غیره هیچ مشکلی ندارند.

دروس دوره ابتدایی در مالزی به شرح زیر است:

 • علوم: علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم زیستی، علوم فیزیکی، علوم کامپیوتر
 • ریاضی: ریاضیات پایه، جبر، هندسه
 • زبان مالایی: زبان مالایی، نوشتن، خواندن، مهارت‌های ارتباطی
 • زبان انگلیسی: زبان انگلیسی، نوشتن، خواندن، مهارت‌های ارتباطی
 • هنر: هنرهای زیبا، موسیقی
 • ورزش: تربیت بدنی، ورزش‌های تیمی، ورزش‌های انفرادی

می خوای بدونی کدوم ویزای مالزی برات مناسب تره؟ همین حالا تماس بگیر و از مشاوره رایگان استفاده کن.

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

2-دوره ابتدایی و زندگی در کشوری پیشرفته

مالزی یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن آسیایی با توسعه‌ی چشمگیر در سطح منطقه و جهانی است، درس خواندن در کشوری پیشرفته و مدرنی چون مالزی، به شما ذسترسی به امکانات و تجهیزات پیشرفته‌ای را می‌دهد که در هزاره سوم نباید از آن عقب بمانید.

دلایل پیشرفته بودن کشور مالزی

3-تحصیل ابتدایی در کشور مالزی با هزینه پایین 

هزینه پایین تحصیل و زندگی فرصتی عالی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی در مدارس بین‌المللی مالزی است تا با صرف هزینه کمتر، از آموزش با کیفیت برخوردار شوند.

طبق گزارشات سایت Numbeo، هزینه زندگی در مالزی به طور متوسط ​​30 درصد پایین‌تر از هزینه زندگی در ایالات متحده است. هزینه تحصیل در مدارس بین المللی مالزی نیز به طور قابل توجهی پایین‌تر از مدارس کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

حتماً بخوانید: برای اطلاع از هزینه مدارس بین المللی مالزی کلیک کنید.

4-تحصیل ابتدایی در کشوری امن و آرام

مالزی یکی از کشورهایی است که امنیت بالایی دارد و نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است. مردم مالزی به طور کلی مردمی آرام و قانون‌مدار هستند. در فهرست شاخص جهانی صلح (GPI)، مالزی در رتبه 19 از 163 کشور قرار دارد که نشان‌دهنده سطح بالای امنیت در این کشور است.

بالا بودن امنیت در مالزی نقش مهمی در آسایش خاطر دانش آموزان بین المللی دارد. والدین می‌توانند با خیال راحت فرزندان خود را برای تحصیل به مالزی بفرستند، زیرا می‌دانند در این کشور هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند و فرزندشان از سوی نژادپرستان آزار نخواهند دید. از سوی دیگر دانش آموزان هم می‌توانند در محیط امن و بدون تنش مالزی فقط بر تحصیل خود تمرکز کنند.

و در نهایت امنیت موجود در کشور مالزی، زمینه همکاری با سایر مراکز علمی دنیا را فراهم کرده و دانش آموزان مدارس مالزی با سایر مراکز علمی و آموزشی دنیا در ارتباط خواهند بود.

5-سهولت در اخذ ویزا

با تحصیل در مدارس ابتدایی مالزی به سادگی می‌توانید ویزای دانش آموزی بگیرید. در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی، شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی مالزی بسیار ساده‌تر و آسان‌تر است. در کشورهای اروپایی و آمریکایی، برای اخذ ویزای دانش‌آموزی باید نمره‌های بالایی در آزمون‌های ورودی داشته باشید، مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه دهید و از شرایط مالی مناسبی برخوردار باشید.

ولی در مالزی، شرایط اخذ ویزای دانش‌آموزی بسیار ساده‌ است و دانش‌آموزان برای اخذ ویزای دانش‌آموزی مالزی باید در بازه سنی 8 تا 18 سال باشند و در مدرسه مورد نظر خود ثبت نام کرده باشند.

با اخذ ویزای دانش آموزی مالزی، قدم های بزرگ برای پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود بردارید.

برای دریافت فوری انواع ویزای مالزی با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

6-اخذ ویزای والدین با تحصیل دوره ابتدایی در مالزی

دانش آموزان دوره ابتدایی باید علاوه بر ویزای دانش آموزی، ویزای والدین بگیرند؛ چون برای آنها خوابگاه وجود ندارد و خوابگاه مدارس مالزی فقط برای دانش آموزان دبیرستانی است. ویزای والدین مالزی فقط برای یکی از مادر یا پدر و خواهر و برادر زیر 5 سال دانش آموز صادر می‌شود. این ویزای مانند ویزای دانش آموزی تاریخ اعتبار یک ساله دارد و باید به طور سالانه تمدید شود.

7-تحصیل ابتدایی و یادگیری زبان‌های مختلف 

در مدارس بین‌المللی مالزی، دانش‌آموزان بین المللی فرصت دارند تا زبان انگلیسی را به خوبی باد گرفته و به آن مسلط شوند. در این مدارس تمامی دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. برای همین شاگردان به تدریج با زبان انگلیسی آشنا شده و در آن مهارت پیدا کنند. معلمان و نیروی انسانی دبستان های بین المللی مالزی عموماً افراد متخصص و باتجربه‌ای هستند که زبان مادری‌شان انگلیسی است.

در صورتی که فرزند شما به زبان انگلیسی مسلط نباشد، می‌تواند در دوره‌های پشتیبانی زبان انگلیسی شرکت کند تا برای حضور در کلاس‌های درس آماده شود.

ناگفته نماند برخی مدارس و دانشگاه های مالزی شعبه و نماینده‌ای از مدرسه های بین المللی کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند. در این مدارس علاوه بر زبان انگلیسی از زبان مدرسه مبدأ نیز برای آموزش استفاده می‌شود. به طور مثال مدارس فرانسوی زبان فرانسه، مدارس ژاپنی از زبان ژاپنی، مدارس آلمانی زبان آلمانی را در کنار زبان انگلیسی به دانش آموزان آموزش می‌دهند.

8-امکانات و تجهیزات مدارس دوره ابتدایی

دوره ابتدایی نیازمند امکانات بیشتری برای فهم بهتر مطالب درسی است. مدارس ابتدایی بین المللی مالزی مجهز به امکانات پیشرفته و هوشمند هستند. برای درک بهتر این موضوع شما را به خواندن مقاله مدارس هوشمند مالزی دعوت می کنیم.

9-آشنایی با دانش‌آموزانی از کشورهای مختلف

دانش آموزان دوره ابتدایی مدارس بین المللی این شانس را دارند که در کنار دانش آموزانی از کشورهای ژاپن، چین، کره، استرالیا، تایلند و غیره درس بخوانند و با فرهنگ و آداب و رسوم آنها آشنا شوند، دایره دوستان خود را جهانی کنند. این روابط می‌تواند شروعی برای تعاملات بین المللی در آینده باشد.

10-آموزش مهارت زندگی و پرورش استعدادهای فردی

یکی از نکات مثبت دوره ابتدایی در کشور مالزی توجه به تفاوت های فردی دانش آموزان و آموزش مهارت های مورد نیاز به آنها است. سیستم های آموزشی مانند سیستم STEAM، والدورف و مونته سوری با توجه به نیازهای خاص کودکان در این دروس و مهارت‌های لازم را به آنها آموزش می‌دهند. برخلاف سیستم آموزشی مدارس دیگر که توجه صرف به یادگیری دروس است مدارس دوره ابتدایی تلاش می‌کنند که دانش آموزان را برای زندگی در عصر جدید آماده کند و آنها را تبدیل به انسان‌های قدرتمند و مسئولیت پذیر کند.

می خوای بری مالزی ولی هنوز نمی دونی چند روز باید اونجا بمونی؟ با ویزای سوشال از دو هفته تا دو ماه مالزی بمون و همه کارهاتو انجام بده.

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

11-برگزاری کلاس های فوق برنامه متنوع

کلاس‌های فوق برنامه برای توسعه مهارت های زندگی و پرورش علایق و استعدادهای دانش آموزان است. کلاس‌های فوق برنامه پس از ساعت درسی برگزار می‌شود و تنوع بسیار زیادی دارد. شاگردان دوره ابتدایی در مالزی دایره انتخاب بزرگی برای شرکت در کلاس‌های فوق برنامه دارند. از برنامه‌های ورزشی گرفته تا کلاس‌ها هنری، علمی، طبیعت گردی، مسابقات و غیره

نکات منفی دوره ابتدایی کشور مالزی

پس از ارزیابی نکات مثبت دوره ابتدایی در مالزی بد نیست کمی هم از چالش‌های این دوره برایتان بگوییم.

1-یادگیری زبان مالایی

درست است که تحصیل در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی است و بیشتر مردم مالزی هم زبان به زبان انگلیسی مسلط هستند، ولی یادگیری زبان مالایی برای تعامل بهتر با مردم و در مدرسه به نفع‌تان خواهد بود. یادگیری زبان مالایی شاید کمی سخت به نظر برسد ولی آموزش هر زبانی در محیط لوکال کار ساده‌ای است و پس از مدتی خودتان تعجب خواهید کرد که کی و چگونه زبان مالایی را یاد گرفتید.

2-صرف هزینه برای تحصیل در مدارس بین المللی

تحصیل در مدارس بین‌المللی مالزی، چون با بودجه دولتی اداره نمی‌شود، همراه با پرداخت هزینه است. می‌توانید با مراجعه به مقاله هزینه دبستان در مالزی با ارزان ترین و گران ترین مدارس در دوره ابتدایی آشنا شوید و مطابق بودجه خود مدرسه مناسبی را انتخاب کنید.

3- تمدید سالانه ویزا

تمدید ویزای دانش آموزی و ویزای همراه؛ یکی از مهم‌ترین کارها برای دانش آموزان بین المللی تمدید سالانه ویزا است. برخی مدرسه ها به طور خودکار ویزا را تمدید می‌کنند ولی باز هم باید مراقب باشید که تا قبل از پایان تاریخ اعتبار ویزا نسبت به تمدید آن اقدام نمایید.

4-مسافت طولانی بین ایران و مالزی

و در نهایت مسافت طولانی ایران با مالزی است، باید بدانید مالزی کشوری آسیایی است و با پرواز 8 تا 10 ساعته می‌توانید خودتان را به این کشور برسانید در حالی که برای رفتن به کشور کانادا 19 ساعت، استرالیا 16 ساعت، انگلیس 8 ساعت، ژاپن 8 ساعت باید زمان در نظذ بگیرید.

5-نبودن خوابگاه برای دوره ابتدایی کشور مالزی

از آنجا که دانش آموزان دوره ابتدایی، هنوز آمادگی مستقل شدن و دوری از خانواده را ندارند، هیچ کدام از مدارس دوره ابتدایی کشور مالزی دارای خوابگاه نیستند و پذیرش دانش آموزان خوابگاهی از کلاس هفتم به بالا امکان پذیر است. بنابراین یکی از والدین باید با اخذ ویزای همراه یا والدین، در کنار فرزندشان در مالزی باشند. لازم است بدانید که دانش آموزان پس از ورود به دبیرستان می‌توانند از خوابگاه مدارس مالزی استفاده کنند.

اخذ ویزای مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی با 20 سال سابقه فعالیت تخصصی در مالزی حامی و پشتیبان شما در این کشور است. برای دریافت خدمات زیر با ما در تماس باشید:

 • ثبت نام در مدارس مالزی
 • اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی
 • تمدید ویزای مالزی
 • تهیه خوابگاه

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *