حمل و نقل مدارس مالزی

  • by
زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (15 امتیاز)

حمل و نقل مدارس مالزی خدمتی از دولت به مدارس است. MySchoolBus اتوبوس‌هایی ویژه جابجایی دانش آموزان مدرسه است که در سراسر مالزی شناخته شده هستند. این اتوبوس ها مجهز به کمربند ایمنی و نشان مدرسه می‌باشند. هزینه رفت و آمد به مدرسه با وسایل حمل و نقل عمومی یا خصوصی به عهده دانش آموز می‌باشد. قیمت وسایل حمل و نقل بر اساس مکان و فاصله جغرافیایی مدرسه تا خانه متفاوت است. اطلاعات بیشتر درباره سیستم حمل و نقل مدارس مالزی را در ادامه بخوانید.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

انتخاب سیستم حمل و نقل مدارس مالزی

سیستم حمل و نقل مالزی شامل انواع وسایل نقلیه عمومی و خصوصی است. شهروندان و مهاجرین می‌توانند براساس بودجه مالی و زمانی خود از این وسایل عمومی استفاده کنند.

از جمله وسایل نقلیه عمومی مالزی می‌توان به اتوبوس، قطار، مونوریل، تاکسی و حتی قایق اشاره کرد. این وسایل نقلیه با هم هماهنگی دارند و می‌توان با استفاده از کارت‌های الکترونیکی بلیط مشترکی برای همه خرید.

وسایل نقلیه خصوصی نیز تاکسی، اجاره اتومبیل، موتورسیکلت و دوچرخه است. برای استفاده از این وسایل نقلیه باید مدارک رانندگی معتبر داشته باشید.

دانش آموزان مدارس مالزی بسته به محل سکونت و نوع مدرسه، می‌توانند از وسایل نقلیه مختلفی استفاده کنند. اما به طور کلی، اتوبوس و مونوریل گزینه‌های مناسب دانش آموزان هستند؛ زیرا هزینه کمتری دارند و به بیشتر نقاط شهر دسترسی دارند.

مدارس بین المللی مالزی خدمات حمل و نقل مخصوص دارند تا دانش آموزان بدون دردسر و با اطمینان کامل در کلاس‌ها حضور پیدا کنند.

حمل و نقل مدارس مالزی

آشنایی با سیستم حمل و نقل مالزی

انواع مختلفی از گزینه‌های حمل و نقل عمومی در مالزی وجود دارد که برای رفت و آمد دانش آموزان به مدارس مورد استفاده است. این گزینه‌ها عبارتند از:

  • قطار: قطار یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین گزینه‌های حمل و نقل عمومی در مالزی است. شبکه قطار مالزی شامل خطوط مترو، قطار شهری و قطار سبک شهری است که در اکثر شهرهای بزرگ این کشور فعالیت می‌کنند.
  • مترو: شبکه مترو مالزی در شهرهای کوالالامپور، پنانگ و جوهور بارو فعالیت می‌کند.
  • اتوبوس: ارزان‌ترین گزینه‌های حمل و نقل عمومی مالزی اتوبوس است که در اکثر شهرهای بزرگ و کوچک این کشور فعال است.
  • تاکسی: تاکسی گزینه‌ای راحت؛ گران و سریع برای حمل و نقل در مالزی است.

حمل و نقل مدارس مالزی

حمل و نقل با اتوبوس

اتوبوس ارزانترین و راحت‌ترین وسیله برای حمل و نقل مدارس مالزی است. اتوبوس‌ها شامل اتوبوس‌های شهری، بین‌شهری و اتوبوس‌های مدارس هستند. اتوبوس‌های شهری به بیشتر نقاط شهر دسترسی دارند و با استفاده از کارت‌های الکترونیکی می‌توان بلیط سوار شدن به توبوس را خرید.

هزینه‌ هر بار سفر با اتوبوس شهری بین 1 تا 3 رینگیت است. اتوبوس‌های بین‌شهری برای سفر به شهرهای دیگر مالزی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هزینه‌ آن‌ها بستگی به مسافت و نوع اتوبوس دارد. میانگین هزینه سفر با اتوبوس بین‌شهری بین 10 تا 50 رینگیت است.

به عنوان دانش آموز برای رفت و آمد به مدرسه می‌توانید از اتوبوس مخصوص مدرسه استفاده کنید. سرویس اتوبوس مدرسه در مالزی معروف به MySchoolBus است. بسیاری از مدارس مالزی نیز سرویس مخصوص مدرسه دارند. MySchoolBus اتوبوس‌هایی است که در سراسر مالزی شناخته شده و مخصوص جابجایی دانش آموزان با هزینه مقرون به صرفه است.

حتماً بخوانید: چگونگی تحصیل در مدارس بین المللی مالزی

حمل و نقل مدارس مالزی

حمل و نقل به مدارس مالزی با مترو

مترو یکی دیگر از روش‌های محبوب حمل و نقل مدارس مالزی در کوالالامپور است. خطوط مترو قسمت‌های مختلف شهر را به تمام حومه ها و ایالت های اصلی متصل می‌کنند.

مترو علاوه بر پایتخت در شهرهای بزرگ این کشور مانند کوالالامپور، پنانگ و جوهور بارو، فعال است. هزینه حمل و نقل با مترو در مالزی به عوامل مختلفی از جمله نوع مترو، فاصله سفر، نوع بلیط بستگی دارد. انواع مترو در مالزی:

  • مونوریل KL: این سیستم حمل و نقل ریلی سبک با ۱۱ ایستگاه، مسافت ۸.۶ کیلومتری شهر کوالالامپور را پوشش می‌دهد. این مونوریل به بیشتر نقاط توریستی و مراکز خرید شهر دسترسی دارد. هزینه هر بار سفر با مونوریل بین ۱.۲ تا ۲.۵ رینگیت است.
  • خطوط KTM: این سیستم حمل و نقل ریلی شامل دو خط کوموتر و خط اکسپرس است. خط کوموتر به ۵۳ ایستگاه در کوالالامپور و شهرهای اطراف آن متصل است. خط اکسپرس به فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور متصل است. هزینه هر بار سفر با KTM بین ۱ تا ۱۱.۴ رینگیت است.
  • قطار شهری (LRT): قطار شهری یکی از قدیمی‌ترین انواع مترو در مالزی است که در شهرهای کوالالامپور، پنانگ و جوهور بارو فعالیت می‌کند.
  • قطار تندروی شهری (MRT): قطار تندروی شهری یکی از جدیدترین انواع مترو در مالزی است که در شهرهای کوالالامپور و پنانگ فعالیت می‌کند.

مطلب مرتبط: هزینه تحصیل در مدارس مالزی

حمل و نقل مدارس مالزی

حمل و نقل با سواری های خصوصی

راحت‌ترین و گران‌ترین راه برای سفر شهری تاکسی یا سواری شخصی مانند Grab است . تاکسی ها به راحتی در دسترس هستند و می توانید مستقیماً روی قیمت مذاکره کنید یا یک تاکسی متر بگیرید.

سرویس‌های تاکسی آنلاین مانند Grab و MyCar در مالزی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایل تاکسی سفارش دهید و قیمت سفر را قبل از سوار شدن مشخص کنید. این سرویس‌ها امکاناتی مانند پرداخت آنلاین و انتخاب نوع خودرو را نیز فراهم می‌کنند.

در صورتی که به صورت مستقل در مالزی سفر می‌کنید، می‌توانید از خودروهای اجاره‌ای استفاده کنید. در شهرها و فرودگاه‌های بزرگ، اجاره خودرویی بسیار راحت است و می‌توانید از طریق اینترنت یا از طریق شرکت‌های اجاره خودرو رزرو ماشین مورد نظر را انجام دهید.

بهترین سیستم حمل و نقل مدارس مالزی

اتوبوس بهترین گزینه حمل و نقل دانش آموزان در مدارس مالزی است. به خاطر این که ارزان‌تر و در دسترس‌تر هستند. با این وجود برای انتخاب وسیله حمل و نقل مدارس مالزی می‌توانید با توجه به فاصله خانه تا مدرسه از گزینه‌های دیگری استفاده کنید. آنچه در انتخاب وسیله مهم است تأمین امنیت و راحتی دانش آموز، رعایت دقیق زمان برای حفظ نظم و انضباط فردی و بودجه مالی خانواده است.

از جمله خدمات مدارس مالزی برای دانش آموزان بین المللی ارائه سیستم حمل و نقل داخلی مدرسه است که سازگار با ساعات درسی و نیازهای دانش آموزان برنامه ریزی و مدیریت شده است. هزینه سیستم حمل و نقل این مدارس همزمان با پرداخت شهریه محاسبه می‌شود.

هزینه حمل و نقل مدارس مالزی

هزینه حمل و نقل با اتوبوس به مدارس بین المللی مالزی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

فاصله مدرسه تا محل اقامت دانش آموز: هرچه فاصله مدرسه تا محل اقامت دانش آموز بیشتر باشد، هزینه حمل و نقل نیز بیشتر خواهد بود.
نوع مدرسه: برخی از مدارس بین المللی مالزی خدمات حمل و نقل رایگان یا با تخفیف به دانش آموزان ارائه می‌دهند.
شرکت اتوبوسرانی: هزینه حمل و نقل با اتوبوس‌های شرکت‌های مختلف متفاوت است.

تجریه تحصیل در مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت تخصصی و نماینده قانونی مدارس بین امللی برتر مالزی است که با 20 سال فعالیت تخصصی در مالزی ارائه دهنده خدمات زیر است:

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *