مدرسه بین المللی دالات مالزی

 • by

در مدرسه بین المللی دالات مالزی، دانش آموزانی از 24 کشور دنیا درس می‌خوانند. برنامه درسی مدرسه، ترکیبی از ارزش‌های مسیحی و سیستم آموزشی آمریکایی است. دانش‌آموزان مقطع ابتدایی تا دبیرستان مدرسه DALAT به کمک معلمان باتجربه، یاد می‌گیرند چطور خارج از چارچوب فکر کنند و تفکر انتقادی داشته باشند.

شریف اِستادی، نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

همه چیز درباره مدرسه بین المللی دالات مالزی

مدرسه بین المللی دالات مالزی

 • نوع مدرسه: بین المللی و شبانه روزی
 • سال تأسیس: 1929
 • مساحت: 7.5 هکتار
 • مکان مدرسه: پنانگ
 • تعداد دانش آموزان هر کلاس: حداکثر 20 دانش آموز
 • مقاطع تحصیلی: پیش دبستانی تا پایان دبیرستان (3 تا 18 سال)
 • سیستم آموزشی: آمریکایی
 • تعداد ترم های تحصیلی: 3 ترم سه ماهه
 • رسانه ارتباطی: انگلیسی
 • ساعات شروع و پایان مدرسه: 8:20 صبح تا 3:50 بعد از ظهر
 • تقویم آموزشی: آگوست تا ژوئن
 • شهریه: 28,000 تا 53,000 رینگیت
 • خوابگاه: دارد
 • سیستم حمل و نقل: دارد
 • وبسایت مدرسه: https://www.dalat.org/

دالات در سال 1929 به عنوان یک مدرسه مسیحی در مالزی افتتاح شد. میراث مسیحی، جزء جدایی ناپذیر هویت این مدرسه است و در حال حاضر نیز تفکر مسیحی، چارچوب اصلی آموزش‌ها را تشکیل می‌دهد. دانش آموزان دالات، اصول کتاب مقدس و ادیان جهان را مالعه می‌کنند. پروژه‌های امدادی، سفر، اردو و مأموریت‌های ویژه، برنامه‌های مدرسه برای مشارکت بیشتر و تقویت روحیه معنوی دانش اموزان است.

دانش‌آموزان در مدرسه DALDT تشویق می‌شوند تا ارتباط سازنده با دیگران برقرار کنند و با الهام از ایده‌های جدید، در جهان اطراف تغییرات سازنده ایجاد کنند. اولویت اصلی حمایت از دانش آموزان در محیط امن مدرسه برای یافتن استعدادها و چگونگی استفاده از مهارت های شخصی است. اعتقاد مدرسه دالات بر این است:

“هر دانش آموزی منحصر به فرد، خاص و با هدف و معنا خلق شده است.”

ویژگی اصلی معلمان مدرسه دالات، صداقت و شفقت است که فضایی سرشار از عشق ایجاد می‌کنند و به دانش آموزان اخلاق و اصول ارزشمند کتاب مقدس را آموزش می‌دهند. مهم است که بدانید دانش آموزان در این مدرسه مجبور به پذیرش باورهای مسیحی نیستند، اما در مورد جهان بینی مسیحی و نحوه استفاده از آن به عنوان مبنایی برای ارزیابی دیدگاه ها و تصمیم گیری، آموزش‌های لازم دریافت می‌کنند.

سیستم آموزشی مدرسه دالات

سیستم آموزشی که در مدرسه دالات مالزی استفاده می‌شود مطابق استانداردهای آموزشی ایالات متحده است. در واقع نظام درسی این مدرسه مطابق سیستم آموزشی آمریکایی است که توسط معیارهای پیشرفت تحصیلی (MAP) و معیارهای NWEA (انجمن ارزیابی شمال غربی) برای آموزش گردآوری شده است.

در این سیستم معلمان از روش‌های انعطاف پذیر و متنوعی برای آموزش استفاده می‌کنند. یادگیری مشارکتی، تقویت هوش‌ چندگانه، انجام تحقیقات مبتنی بر فعالیت های فکری، اصول مهمی است که آموزش‌ها بر اساس آن هدایت می‌شود.

در نظام آموزشی آمریکایی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی، همه دانش‌آموزان دروسی مانند زبان انگلیسی، ریاضی، مطالعات اجتماعی، علوم، و کتاب مقدس را همراه با «دروس ویژه‌» مانند فناوری، هنر و موسیقی می‌خوانند.

دانش آموزان دبیرستانی، مجموعه ای قوی‌تر از دروس بالا را خوانده و برای ورود و تأثیرگذاری مثبت در دنیای پیش رو، کاملاً مجهز و آماده می‌شوند. بسیاری از فارغ التحصیلان Dalat در کالج ها و دانشگاه های معتبر سراسر جهان پذیرفته شده اند.

تحصیل دبستان در مدرسه Dalat مالزی 

دانش آموزان دبستانی در مدرسه دالات از پیش دبستان تا کلاس چهارم درس می‌خوانند. دبستان دالات یکی از پرجنب و جوش‌ترین مکان ها است و دانش آموزان دبستانی با همراهی معلمان متعهد و آموزش دیده به دنبال کشف ایده های جدید هستند. دانش آموزانی دبستانی دالات یاد می‌گیرند که چطور شهروندانی محترم، مسئولیت پذیر، وظیفه شناس و قدردان باشند.

در این دوره دانش آموزان در کلاس‌های ویژه موسیقی، هنرهای تجسمی، تربیت بدنی، کتابخانه و فناوری و غیره شرکت می‌کنند. علاوه بر دروس اصلی زبان انگلیسی به عنوان زبان اضافی توسط خدمات EAL آموزش داده می‌شود.

مقطع راهنمایی در مدرسه DALAT

تحصیل در مقطع راهنمایی مخصوص دانش آموزان کلاس پنجم تا هشتم است. این دوران در شکل گیری شخصیت دانش آموزان نقش مهمی دارد. آموزش‌های مقطع راهنمایی طوری برنامه ریزی شده که دانش‌آموزان یاد بگیرند روابط سالم با همسالان خود ایجاد کنند، علایق مختلف خود را کشف کرده و مهارت‌ها و عادات مفید خود را توسعه دهند. در واقع هدف اصلی هدایت دانش آموزان از دوران کودکی و ورود به دنیای بزرگسالی است.

از نظر آکادمیک، دانش‌آموزان مقطع راهنمایی آموزش‌های کاملی دریافت می‌کنند. علاوه بر دروس اصلی مانند انگلیسی، ریاضیات، تاریخ و علوم، طیف گسترده ای از موضوعات دیگر از موسیقی و هنر تا مهندسی و دو و میدانی را آموزش می‌بینند.

تحصیل دبیرستان در مدرسه دالات

دانش آموزان کلاس نهم تا یازدهم که در دبیرستان مدرسه دالات درس می‌خوانند برای ورود به دانشگاه و کالج آماده می‌شوند. دانش آموزان دبیرستانی مدرسه بین‌المللی دالات، با مسائل جامع علمی و آموزشی جامعه درگیر می‌شوند و استفاده از کتاب مقدس را در تمام دوران زندگی یاد می‌گیرند. Dalat با سابقه برتری علمی، برنامه ها و دوره های چالش برانگیز و به سبک دانشگاهی ارائه می‌دهد تا دانش آموزان را به کنجکاو بودن و ریسک کردن و تبدیل شدن به رهبرای موفق و تأثیرگذار تشویق کند. دالات به معلمان فداکار خود می بالند و به “یادگیری پیچیده در روابط” پایبند است.

فارغ التحصیلان Dalat در کالج ها و دانشگاه های معتبر ایالات متحده و کانادا مانند برکلی، واندربیلت، ویتون، استنفورد، هاگتون، جان هاپکینز، دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه بریتیش کلمبیا ثبت نام کرده اند.

یادگیری زبان انگلیسی در مدرسه دالات مالزی

دوره آمادگی برای موفقیت در زبان انگلیسی نیز در مدرسه دالات برگزار می‌شود. در مدرسه بین المللی دالات دانش آموزان باید به زبان انگلیسی مسلط باشند در غیر این صورت باید در کلاس‌های آمادگی شرکت کنند. در این کلاس‌ها دانش آموزان بیشتر روز خود را در کنار کسانی می‌گذارنند که انگلیسی زبان مادری‌شان است.

دانش آموزان زبان انگلیسی را در کلاس های منظم EAL دریافت می کنند. هدف اصلی برنامه EAL در Dalat این است که دانش آموزان را برای موفقیت در کلاس درس آماده کند، تا بتوانند از برنامه درسی اصلی بهره ببرند.

متقاضیان EAL برای تعیین سطح توانایی و افزایش آمادگی در آزمون زبان شرکت می‌کنند. برای تقویت زبان انگلیسی از دانش آموزان دبیرستانی درخواست می‌شود در تمام فعالیت‌های مدرسه از جمله در زمان استراحت، انگلیسی صحبت کنند. این کار به تقویت مهارت های زبان انگلیسی دانش آموزان کمک می کند و منجر به دوستی های بین فرهنگی می‌شود.

مطلب پیشنهادی: تقویم و شهریه مدرسه بین المللی دالات 2023-2024

تقویم تحصیلی مدرسه دالات مالزی

در سیستم آموزشی آمریکایی سال تحصیلی از آگوست شروع شده و تا ژوئن ادامه دارد. سال تحصیلی دالات، معمولاً به 3 ترم سه ماهه تقسیم می شود. ترم اول از اواسط آگوست تا اواسط دسامبر و ترم دوم از اواخر ژانویه تا اوایل ژوئن است. .

بهترین زمان برای ورود دانش آموز ابتدای سال تحصیلی در ماه آگوست است. هر چند درخواست ثبت نام از 1 آگوست از 1 ژانویه تا 1 مه باز هستند. باید بدانید ثبت نام در فاصله میان ترم مجاز نیست.

امکانات مدرسه دالات مالزی

پردیس دالات یکی از زیباترین مدارس دنیا است. زمینی به مساحت 7.5 هکتار که فضای آموزشی، کلاس های درس و امکانات ورزشی و شبانه روزی را در خود جای داده است. این پردیس در ساحل جزیره گرمسیری پنانگ با ویوی خیره کننده رو به دریا و جزایر بکر مالزی در امتداد ساحل غربی است.

 •  ساختمان‌های مجزا برای مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان که با معماری و هویت خاص ساخته شده است.
 • کلاس‌های درس جدید که در سال‌های 2016 و 2018 ساخته شده‌اند، فضاهایی را برای تدریس در سطح بالا برای علوم، ریاضی، هنرهای زیبا و تشویق به همکاری فراهم می‌کنند.
 • در خوابگاه مدرسه دالات احساس می کنید که در خانه خودتان هستید. سه خوابگاه راحت و به سبک خانوادگی در ساحل پردیس در خدمت دانش آموزان است.
 • کتابخانه دالات یکی از بزرگترین کتابخانه های مالزی با بیش از 25,000 کتاب است.
 • امکانات ورزشی شامل سالن بدنسازی سرپوشیده و روباز، استخر شنا، اتاق ورزش، زمین تنیس و رختکن می باشد.
 • کافه تریا کنار دریا برای صرف ناهاری سالم و دورهمی دوستانه
 • پارکینگ

حتماً بخوانید: راهنمای تحصیل در بهترین مدارس مالزی

خوابگاه مدرسه بین المللی دالات مالزی

ساختمان جدید خوابگاه در پردیس مدرسه دالات در آگوست 2017 افتتاح شد. ساختمان جدید اقامتی مدرسه شامل:

 • سه خوابگاه به نام خانواده های مبلغان مشهور از تاریخ دالات: Jaffray، Jackson و Ziemer.
 • دو آپارتمان کارکنان
 • دو اتاق مهمان برای ملاقات والدین.

همه خوابگاه ها دارای قسمت های مشترک از جمله سالن استراحت، آشپزخانه، اتاق غذاخوری، اتاق مطالعه و بالکن مشرف به اقیانوس، برای لذت بردن از طبیعت هستند. هر اتاق خواب برای اقامت 2 یا 3 نفر با تخت، کمد و میز سفارشی مبله شده است. اتاق‌ها دارای یک تخت، سینک در قسمت اصلی اتاق و یک حمام خصوصی است.

ساختمان خوابگاه دو اتاق مهمان برای ملاقات والدین دارد. هر اتاق دارای حمام خصوصی، مبلمان، تخت کوئین، تخت یک نفره و آشپزخانه کوچک است. دانش آموزان خوابگاهی می توانند با والدین خود در مهمانسرای اقامت داشته باشند یا در زمان بازدید والدین خود در خوابگاه بمانند.

شریف اِستادی، ایجنت تخصصی مدارس مالزی است. 20 سال سابقه زندگی و ارائه خدمات تخصصی تحصیلی ما را مفتخر به اخذ نمایندگی بیش از ۷۰ مدرسه، دانشگاه و کالج در مالزی کرده است. کلیه امور مربوط به مهاجرت تحصیلی به مالزی را با شریف اِستادی کلید بزنید:

 • مشاوره برای انتخاب بهترین مدارس ابتدایی در مالزی
 • ثبت نام دبستان در مالزی
 • اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی
 • دریافت خوابگاه برای اقامت در مالزی
 • تمدید ویزای تحصیلی
 • اخذ ویزای همراه و غیره

تحصیل در مدارس مالزی، پلی است برای ورود به دانشگاه‌های مطرح دنیا!

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱