آزمون تعیین سطح مدارس مالزی

 • by
زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

آزمون تعیین سطح مدارس مالزی، فرصتی برای ارزیابی دانش‌آموزان بین‌المللی است که می‌خواهند برای درس خواندن در محیط چندفرهنگی و پویای مالزی آماده شوند. در بسیاری از مدارس بین المللی، دانش آموزان باید قبل از پذیرش، در آزمون تعیین سطح شرکت کنند. اهمیت آزمون تعیین سطح مدارس مالزی، در مشخص کردن روند آموزشی و حمایت‌هایی است که از دانش آموزان انجام می‌شود.

شریف استادی، نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، کالج زبان و دانشگاه در مالزی است. برای شرکت در آزمون تعیین بسیاری از مدارس بین المللی مالزی مانند مدرسه سان وی نیازی به حضور در مالزی ندارید و در دفتر تهران می‌توانید در این آزمون شرکت کنید.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

اهمیت آزمون‌ تعیین سطح در مدارس مالزی

آزمون تعیین سطح در مدارس مالزی نوعی ابزار برای تشخیص بهتر شرایط درسی دانش آموزان است. نمره آزمون مشخص می‌کند که دانش آموز در چه سطحی است و باید در کدام کلاس و پایه تحصیلی درس بخوانند.

شما با شرکت در این آزمون متوجه خواهید شد که در چه بخشی از دروس ضعیف هستید و نیاز به تقویت کدام قسمت‌ها دارید. مهم است که بدانید این آزمون برای قضاوت در مورد توانایی‌های شما نیست! فقط معیاری برای سنجش دانش علمی دانش‌آموزان است؛ بدون آن که در مسیر قبولی یا عدم قبولی مدرسه تأثیرگذار باشد.

این آزمون به معلمان و دانش‌آموزان دید و چشم انداز بهتری می‌دهد تا با درک بهتر نقاط قوت و ضعف، برنامه‌های درسی مورد نیاز هر دانش آموزان را طراحی کنند.

شیوه برگزاری آزمون‌ تعیین سطح در مدارس مالزی

آزمون‌ تعیین سطح مدارس مالزی انواع مختلفی دارد و در هر مدرسه و پایه تحصیلی به شیوه‌ای متفاوت و منحصر به فرد انجام می‌شود. شیوه‌های برگزاری آزمون در هر مدرسه مطابق سیاست‌های همان مدرسه است. با این شیوه‌ها آشنا شوید:

 • در برخی مدارس از آزمون‌های استاندارد برای ارزیابی و سنجش دانش آموزان استفاده می‌کنند.
 • برخی از مدارس نیز از آزمون‌‌های ساختاریافته و تهیه شده توسط معلمان مدرسه برای تعیین سطح دانش آموزان استفاده می‌شود.
 • در برخی مراکز، آزمون به صورت کتبی برگزار می‌شود.
 • آزمون تعیین سطح در بعضی از مدارس بین المللی مالزی به صورت شفاهی انجام می‌شود.
 • امکان شرکت در آزمون به صورت آنلاین وجود دارد.
 • تعدادی از مدارس مالزی آزمون تعیین سطح تنها به صورت حضوری انجام می‌شود.

چگونگی ثبت نام در آزمون تعیین سطح

برای شرکت در آزمون‌ تعیین سطح مدارس بین‌المللی مالزی، باید ابتدا با مدرسه‌ای که مایل به تحصیل در آن هستید، در ارتباط باشید. کارشناسان شریف اِستادی با تسلط به آخرین اخبار و اطلاعات مدارس مالزی آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

برای تماس کلیک کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

مدارس بین المللی مالزی ممکن است آزمون‌های تعیین سطح متفاوتی داشته باشند. پس از آن بررسی کنید که ثبت‌نام برای آزمون مورد نظر در چه تاریخ‌هایی باز می‌شود و ددلاین‌های مرتبط با آن چه زمانی است.

پس از تعیین تاریخ آزمون فهرستی از مدارکی که برای ثبت‌نام نیاز دارید تهیه کنید؛ مانند شناسنامه، گواهی تحصیلی پیشین و عکس.

در بسیاری از مدارس مانند مدرسه سان وی آزمون قبل از ارائه مدارک انجام می‌شود، با این حال بهتر است لیست مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و آنها را از قبل آماده کنید.

برای قطعی شدن زمان شرکت در آزمون باید هزینه آن را بپردازید.

پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام و پرداخت هزینه، از دریافت تأییدیه ثبت‌نام اطمینان حاصل کنید، که ممکن است به صورت ایمیل یا نامه باشد.

پس از انجام تمام کارهای گفته شده برای شرکت در آزمون آماده شوید.

فرمت آزمون تعیین سطح مدارس مالزی

بسته به نوع برنامه درسی و سیستم آموزشی نوع و شکل آزمون تعیین سطح در مدارس مالزی با هم متفاوت است. برخی از مدارس از آزمون‌های استاندارد بین‌المللی مانند CAT4 و TD استفاده می‌کنند که برای اندازه‌گیری توانایی‌های شناختی و تفکری دانش‌آموزان طراحی شده‌اند. برخی دیگر از مدارس از آزمون‌های خودساخته یا سفارشی استفاده می‌کنند که بر اساس محتوای درسی و اهداف آموزشی مدرسه تنظیم می‌شوند.

در آزمون تعیین سطح مهارت‌های اصلی دانش آموزان از جمله گفتار (Speaking)، شنیدار (Listening)، خواندن(Reading) و نوشتن (Writing) گرامر(Grammar)، دایره لغات(Vocabulary) و … سنجیده می شود.

 • مدرسه بین‌المللی سان وی که از سیستم آموزشی کانادایی پیروی می‌کند، از دو درس ریاضی و زبان برای شناخت بیشتر دانش‌آموزان استفاده می‌کند. تا با شناخت نقاط قوت و ضعف دانش‌آموزان، برنامه‌های آموزشی مناسب برای آن‌ها ارائه دهد.
 • مدرسه بین‌المللی APS که از سیستم آموزشی کمبریج استفاده می‌کند، درس زبان و ریاضی موضوع اصلی آزمون تعیین سطح است. آزمون زبان برای تعیین وضعیت زبان و شرکت در کلاس‌های آمادگی است و آزمون ریاضی برای مشخص کردن پایه تحصیلی دانش‌آموزان است.
 • مدرسه بین‌المللی مونت کیارا که از سیستم‌های آموزشی آمریکایی و دیپلم بین‌المللی IB پیروی می‌کند، از آزمون‌های خودساخته برای تعیین سطح دانش‌آموزان استفاده می‌کند. این آزمون‌ها شامل سوالات چندگزینه‌ای و تشریحی در موضوعات مختلف مانند زبان، ریاضی، علوم، اجتماعی و هنر هستند.
 • دانش آموزان مدرسه Kingsley باید قبل از ورود به مدرسه در آزمون تعیین سطح مدرسه بین المللی شرکت کنند تا در صورت نیاز بتوانند حداقل به مدت 6 ماه قبل از پیوستن به کلاس‌های معمولی در کلاس زبان انگلیسی اضافی EALشرکت کنند.

نحوه آمادگی و مطالعه برای آزمون‌ تعیین سطح

شرکت در آزمون تعیین سطح برای برخی دانش آموزان شاید کمی نگران کننده باشد! اما نگرانی برای کسانی است که نمی‌دانند قرار است از چه دروسی آزمون بدهند. با اطلاع از موارد آزمون فقط کافی است برای شرکت در آزمون آماده شوید. انجام کارهای زیر آمادگی شما را برای موفقیت در آزمون بیشتر می‌کند.

1- فلش کارت بسازید.
فلش کارت ها از بهترین راه ها برای حفظ لغات هستند. کلمه را در یک طرف کارت، و معنی آن را در طرف دیگر بنویسید. به کمک این کارت‌ها می‌توانید خودتان از خودتان آزمون بگیرید یا از شخص دیگری بخواهید شما را امتحان کند.
می توانید از فلش کارت‌های الکترونیکی و آنلاین استفاده کنید. برنامه‌های رایانه‌ای و اپلیکشین‌های هوشمند زیادی وجود دارند که به‌طور خاص برای مطالعه اطلاعات روی فلش کارت‌ها ساخته شده‌اند.

2- ریشه ها، پیشوندها و پسوندها را شناسایی کنید.
یکی از راه‌های مطالعه سریع‌تر و مؤثرتر واژگان، دانستن ریشه‌های آن است. شناسایی این موارد می تواند به شما کمک کند به جای اینکه فقط یک لیست طولانی از کلماتی را که برای شما معنی کمی دارند به خاطر بسپارید، حدس های دقیقی در مورد کلمات واژگان بسازید.

3- کلمات و تعاریف آن را یادداشت کنید.
حتی اگر فلش کارت ندارید، نوشتن کلمات و تعاریف به شما کمک می کند تا آنها را به خاطر بسپارید. اگر وقت دارید، سعی کنید کلمات و تعاریف را بیش از یک بار بنویسید. اگر حافظه بصری خوبی دارید، سعی کنید از رنگ های مختلف استفاده کنید. ممکن است بتوانید رنگ کلمه را به خاطر بسپارید و تعریف را در طول امتحان تجسم کنید.

4- متن‌های کوتاه بخوانید
هر شعر یا داستان کوتاهی که تا الان خوانده‌اید را دوباره بخوانید. پس از آن متون طولانی‌تر مانند رمان‌های کامل، و بخش‌هایی را که واقعاً مهم به نظر می‌رسند یا معلمتان زمان زیادی را صرف صحبت کردن درباره آن در کلاس کرده است، دوباره بخوانید.

5- یادداشت های خود را مرور کنید.

اگر هنگام بحث در مورد متون یادداشت برداری کرده‌اید، یادداشت ها را مرور کنید. اگر یادداشت برداری نمی‌کنید، تلاش کنید تا در آینده این کار را انجام دهید. یادداشت برداری بهترین راه برای یادآوری مطالبی است که در کلاس درباره آن صحبت شده است.

6- فرمت امتحان را بشناسید

علاوه بر سؤال در مورد محتوای امتحان، بهتر است با فرمت امتحان آشنایی داشته باشید. برای مثال، مهم است که بدانید امتحان چند گزینه ای است یا به صورت تشریحی برگزار می‌شود. قرار است در آزمون آنلاین شرکت کنید یا در آزمون حضوری و با قلم و کاغذ امتحان بدهید.

7- همراه داشتن لوازم مناسب

همراه داشتن لوازم مناسب به شما کمک می‌کند تا استرس کمتری داشته باشید. اگر امتحان به صورت آنلاین باشد ممکن است اصلاً نیازی به همراه داشتن چیزی نداشته باشید.
در برخی مدارس به شما اجازه استفاده از دیکشنری را می‌دهند. حتی ممکن است اجازه استفاده از کارت یادداشت یا راهنمای مطالعه را همراه خود داشته باشید.

8- آزمون‌های قبلی و نمونه سؤالات گذشته را بررسی کنید.

مقایسه تست‌ها و آزمون‌های قبلی می‌تواند دیدگاه شما را نسبت به آزمون تغییر دهد و خیال‌تان را از بابت دانسته‌هایتان راحت کند.

بیشتر بخوانید: دستورالعمل شرکت در آزمون تعیین سطح مدرسه سان وی مالزی

زمان اعلام نتیجه آزمون تعیین سطح

زمان اعلام نتایج آزمون تعیین سطح مدارس بین‌المللی مالزی بستگی به نوع و شکل آزمون و مدرسه مورد نظر شما دارد.

برخی از مدارس که از آزمون‌های آنلاین استفاده می‌کنند، می‌توانند نتایج را به صورت فوری یا در عرض چند روز به شما اطلاع دهند.

در مدارسی که از آزمون‌های کاغذی یا تشریحی استفاده می‌کنند، ممکن است نیاز به زمان بیشتری باشد تا نتایج تصحیح و اعلام شود.

به طور متوسط، می‌توان گفت که زمان اعلام نتایج آزمون تعیین سطح مدارس بین‌المللی مالزی بین یک تا دو هفته است.

پذیرش تضمینی در مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت تخصصی و نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، کالج و دانشگاه در مالزی است. کلیه امور مربوط به تحصیل و خدمات زیر را از ما بخواهید:

 • مشاوره برای انتخاب مدارس برتر
 • پذیرش و ثبت نام در مدارس مالزی
 • اخذ ویزای دانش آموزی مالزی
 • تهیه خوابگاه و محل اقامت در مالزی

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *