مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

 • by
زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (3 امتیاز)

مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی یکی از راه‌های زندگی طولانی مدت در این کشور است. از آنجا که برای مهاجرت دائمی به مالزی راهی وجود ندارد، علاقه مندان به زندگی در این کشور زیبای آسیایی می‌توانند با مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی، سال‌های طولانی در این کشور زیبای استوایی زندگی کنند.

شریف اِستادی، ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی است که تجربه 20 سال زندگی در این کشور را با شما با اشتراک می‌گذارد.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید ۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

چرا مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است که به دلیل کیفیت بالای آموزشی، هزینه‌های پایین تحصیل، و فرصت‌های متنوع تحصیلی یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی تبدیل شده است. دلایل علاقه به مهاجرت و زندگی در مالزی را از زبان دوست داران این کشور بشنوید:

 • 📝 کیفیت بالای آموزشی

به گفته بسیاری از دانش آموزان و والدین، مدارس مالزی از استانداردهای آموزشی بالایی برخوردار هستند کادر آموزشی مجرب و متخصصی دارند. برنامه‌های درسی مدارس مالزی نیز مطابق با استانداردهای بین‌المللی است و دانش آموزان را برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا آماده می‌کند.

 • 💰 هزینه‌های پایین تحصیل در مدارس مالزی

باید زندگی در کشورهای اروپایی را تجربه کرده باشید تا متوجه هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در این کشور آسیایی شوید. هزینه‌های تحصیل در مدارس مالزی نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار پایین‌تر است. این امر باعث می‌شود که تحصیل در مالزی برای خانواده‌های با درآمد متوسط ​ نیز امکان‌پذیر باشد.

 • 📒 امکان یادگیری زبان انگلیسی در مدارس مالزی

هدف اصلی بسیاری از والدین برای انتخاب مدارس مالزی برای مهاجرت تحصیلی، تسلط فرزندشان به زبان انگلیسی است. انگلیسی زبان‌ دوم و رسمی مالزی است و در مدارس نیز به عنوان زبان آموزشی استفاده می‌شود. این امر فرصت مناسبی برای دانش آموزانی است که قصد دارند زبان انگلیسی را یاد بگیرند یا مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. مالزی پس از سنگاپور و فیلیپین در رتبه سوم مهارت انگلیسی در کشور آسیایی قرار گرفته است.

 • 🌎 اخذ مدرک جهانی از مدارس بین‌المللی مالزی

تجصیل در مدارس مالزی و اخذ مدرک از سایر نقاط دنیا، مزیتی است که به هیچ عنوان نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. با مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی می‌توانید در مدارس بین‌المللی این کشور درس بخوانید و مدرک اروپایی یا آمریکایی بگیرید. مدرسه بین المللی سان وی یکی از مدارسی است که به دانش آموزان دیپلم اونتاریو کانادا می‌دهد.

📎مطلب پیشنهادی: می خوای از سیستم آموزشی مدارس مالزی بیشتر بدونی؟ کلیک کن.
 • 🔬 دسترسی به تکنولوژی و امکانات مدرن

بسیاری از مدارس بین المللی مالزی به امکانات آموزشی مدرن و تکنولوژی‌های جدید دسترسی دارند. با مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی شاهد امکانات آموزشی و خوابگاهی با کیفیتی خواهید بود. دانش آموزان می‌توانند از کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، کامپیوترها، اینترنت، ورزشگاه‌ها، استخرها، کافتریاها و غیره استفاده کنند. مدارس مالزی همچنین دارای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی متنوعی هستند که به توسعه مهارت‌های شخصی و اجتماعی دانش آموزان کمک می‌کنند.

 • 💎 امکان انتقال به دانشگاه‌های برتر

تحصیل در مدارس مالزی می‌تواند پلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان باشد. بسیاری از مدارس مالزی دارای همکاری‌های آکادمیک با دانشگاه‌های معتبری مانند دانشگاه اکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه هاروارد و دانشگاه ملبورن هستند56. دانش آموزان می‌توانند با اخذ مدرک‌های بین‌المللی مانند A-Level، IB Diploma، AP و SAT، شرایط ورود به این دانشگاه‌ها را داشته باشند.

 • 🌻 امنیت و آرامش کشور مالزی برای دانش آموزان

به گفته دانش آموزان و دانشجویان دختر، کشور مالزی محیطی امن و دوستانه دارد  و همین مسئله یکی از دلایل اصلی مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی است. مالزی کشوری آرام و پیشرفته و دارای استانداردهای بالای زندگی است. این امر باعث می‌شود که والدین با خیال راحت فرزندان خود را برای تحصیل به مالزی بفرستند.

 • 🎭 تنوع فرهنگی

زندگی در میان جماعتی از کشورهای مختلف دنیا، یکی از جذابیت‌های مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی است. زندگی در کنار دانش آموزان از سراسر دنیا تجربه‌ای جذاب از تعامل فرهنگ چینی، مالایی، و هندی، ژاپنی و غیره است. این تقابل فرهنگی فرصت مناسبی برای آشنایی با فرهنگ‌های مختلف است که باعث می‌شود دانش آموزان دید بازتری نسبت به جهان پیدا کنند.

 • 🚌 فرصت‌های گردشگری

مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی فرصتی برای گردشگری در طبیعت بکر و زیبا، جنگل‌های بارانی، تفریحات آبی و غیره در این کشور است.

 • 📊 آینده شغلی درخشان

پس از مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی و اخذ مدرک معتبر شما تبدیل به نیروی کار ماهری خواهید شد که حتی در صورت عدم ادامه تحصیل در دانشگاه، آمادگی کامل برای ورود به بازار کار را خواهید داشت. دانش آموزانی که در مالزی تحصیل می‌کنند، فرصت‌های شغلی خوبی پس از فارغ‌التحصیلی خواهند داشت.

 • 📈 تمرکز بر یادگیری همه‌جانبه

مدارس در مالزی علاوه بر تمرکز بر دروس اکادمیک، به توسعه مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان نیز اهمیت می‌دهند.

 • 🗣 پشتیبانی از زبان‌های مختلف

در مدارس مالزی، علاوه بر زبان ملی (مالایی)، زبان‌های دیگر مانند انگلیسی و چینی نیز تدریس می‌شوند، که این امر می‌تواند مهارت‌های زبانی دانش‌آموزان را تقویت کند. از آنجایی که مالزی کشور چند قومیتی است، زبان‌های انگلیسی، چینی و مالایی روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین امکان یادگیری زبانی غیر از انگلیسی وجود دارد.

 • 🗂️ امکان دریافت ویزای همراه 

اگر می‌خواهید اقامت در مالزی را تجربه کنید باید ویزای طولانی مدت بگیرید. یکی از بهترین ویزاها برای اقامت طولانی در مالزی ویزای تحصیلی و ویزای همراه دانش آموزی وابسته به آن است. به این ترتیب در طول مدت تحصیل فرزندتان در مدارس مالزی شما هم می‌توانید در این کشور زیبا زندگی کنید.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

برای مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی باید این شرایط را داشته باشید:

 • سن مناسب، دانش آموزان باید در رنج سنی 6 تا 18 ساله باشند تا بتوانند در مقاطع مختلف مدارس مالزی درس بخوانند.
 • شرکت در آزمون تعیین سطح،دانش آموزان باید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنند تا وضعیت پایه تحصیلی آنها مشخص شود.
 • شرکت در مصاحبه برای آشنایی، در برخی مدارس مالزی دانش آموزان ممکن است برای مصاحبه از دانش آموز و والدین دعوت شود.
 • اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی
 • اخذ ویزای همراه برای یکی از والدین

ویزای سوشال مالزی یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین ویزاها برای ورود به این کشور است. با این ویزا می‌توانید به مدت ۶۰ روز در مالزی بمانید. شریف اِستادی همراه شما در کشور مالزی است.

برای دریافت فوری ویزای سوشال با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

شرایط اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس مالزی، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • سن: دانش آموزان باید حداقل 5 سال سن داشته باشند تا بتوانند در مقطع ابتدایی تحصیل کنند.
 • مدارک تحصیلی: دانش آموزان باید مدارک تحصیلی قبلی خود را ارائه دهند.
 • آزمون زبان: دانش آموزان باید در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند.
 • مصاحبه: دانش آموزان ممکن است برای مصاحبه دعوت شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مدارس مالزی

برای اخذ ویزا و مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی، باید ابتدا در یکی از مدارس مورد تأیید دولت مالزی ثبت نام کنید و نامه پذیرش را دریافت کنید. اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی از اداره مهاجرت مالزی امکان پذیر است. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی عبارتند از:

 • دو قطعه عکس در اندازه گذرنامه
 • دو کپی از گذرنامه با حداقل ۱۲ ماه اعتبار
 • سوابق تحصیلی معتبر
 • گواهی سلامتی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از مدرسه
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • نتایج آزمون زبان انگلیسی

ویزای همراه دانش آموزی مالزی تاریخ اعتبار یک ساله دارد که باید سه ماه قبل از پایان تاریخ اعتبار برای تمدید آن اقدام کنید.

می خوای ویزاتو تمدید کنی؟ همین الان تماس بگیر ۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

هزینه مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی  

هزینه‌ تحصیل و زندگی در مالزی برای دانش‌آموزان از کلاس اول تا دوازدهم متغیر است و بستگی به نوع مدرسه (دولتی، خصوصی یا بین‌المللی) و سطح زندگی مورد نظر دارد.

مدارس دولتی مالزی برای شهروندان این کشور رایگان است اما ورود به این مدارس برای دانش‌آموزان بین‌المللی مجاز نیست!

مدارس خصوصی و بین‌المللی هزینه‌های بالاتری دارند که می‌تواند شامل شهریه، هزینه‌های ثبت‌نام و هزینه‌های جانبی مانند فعالیت‌های فوق‌برنامه و سفرهای تحصیلی باشد.

هزینه‌های زندگی نیز در مالزی نسبتاً مقرون‌به‌صرفه است، اما این موضوع نیز بسته به سبک زندگی خانواده‌ها و محل اقامت می‌تواند متفاوت باشد. مسکن، غذا، حمل‌ونقل، و هزینه‌های جاری مانند برق و آب از جمله مواردی هستند که باید در نظر گرفته شوند. مالزی از نظر بسیاری از مهاجرین یک مقصد تحصیلی مقرون به صرفه و کشوری با زیبایی‌هایی تمام نشدنی برای گردش و تفریح است.

📎بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در مدارس مالزی

شرایط فارغ التحصیلان پس از مهاجرت تحصیلی به مالزی

پس از فارغ‌التحصیلی از مدارس مالزی، دانش‌آموزان بین‌المللی موقعیت‌ها و چالش‌های خاصی را تجربه می‌کنند، به‌ویژه در زمینه اقامت و شهروندی که در ادامه می‌توانید آن را بخوانید:

 • اجازه اقامت، ویزای تحصیلی دانش‌آموزان معمولاً با پایان تحصیلاتشان منقضی می‌شود. بنابراین، برای ادامه اقامت در مالزی، آنها نیاز به تغییر وضعیت اقامت خود دارند برای این کار می‌توانید از ویزای کار والدین، ویزای اقامت مالزی خانه دوم من (MM2H) و غیره استفاده کنید.
 • شرایط ادامه تحصیل، بسیاری از دانش‌آموزان بین‌المللی می‌خواهند پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان، برای تحصیل در دانشگاه‌های مالزی یا کشورهای دیگر اقدام کنند. مالزی دانشگاه‌های معتبری دارد که برنامه‌های بین‌المللی ارائه می‌دهند.
 • شرایط اشتغال، فارغ‌التحصیلانی که تمایل به کار در مالزی دارند، باید ویزای کار دریافت کنند. این معمولاً نیازمند پیدا کردن کارفرمایی است که حاضر به حمایت از درخواست ویزای کار باشد.
 • شرایط شهروندی یا اقامت دائم، به طور کلی، فارغ‌التحصیلان مدارس در مالزی به راحتی نمی‌توانند برای شهروندی یا اقامت دائم درخواست دهند. مالزی قوانین سختگیرانه‌ای برای اعطای شهروندی یا اقامت دائم به خارجی‌ها دارد و معمولاً این فرایند نیازمند شرایط خاصی مانند ازدواج با شهروند مالزیایی یا سرمایه‌گذاری قابل توجه در این کشور است.
 • برگشت به کشور مبدأ، برخی دانش‌آموزان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی تصمیم می‌گیرند به کشور خود بازگردند و ممکن است در آنجا ادامه تحصیل یا کار کنند.

مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت تخصصی برترین مدارس بین المللی مالزی، حامی و پشتیبان شما برای شروع مهاجرت تحصیلی به کشور مالزی است. ما تجربه 20 سال زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذاریم و در تمام دوران تحصیل حامی و پشتیبان شما خواهیم بود.

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *