نهاد اعتبار بخشی مدارس

 • by
نهاد اعتبار بخشی مدارس
زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

نهاد اعتبار بخشی مدارس، سازمان و آژانس‌های خارجی و داخلی هستند که کیفیت آموزش مدرسه‌ها را ارزیابی و تایید می‌کنند. این نهادها با بررسی عواملی مانند برنامه درسی، معلمان، فضای یادگیری، فرهنگ مدرسه، شیوه ارزیابی و امتحانات، پیشرفت دانش آموزان، میزان انطباق مدارس را با استانداردهای آموزشی جهانی تعیین می‌کند. ارزیابی مدارس توسط نهادهای اعتبار بخشب کمک بزرگی برای ارتقای کیفیت آموزشی مدارس و نقطه قوتی برای اطمینان والدین است که مدارس مطابق با استانداردهای مشخص عمل می‌کنند.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

مزایای نهادهای اعتبار بخشی مدارس 

مدارس بین المللی در سراسر جهان تلاش می کنند تا از نهادهای اعتبار بخشی اعتبار دریافت کنند، زیرا کسب اعتبار از نهادهای بین المللی نوعی تضمین کیفیت و نشان افتخار تلقی می‌شود.

مهم‌ترین مزیت نهادهای اعتباربخشی در ارتقاء کیفیت آموزشی است. این نهادها با ارائه بازخورد و راهنمایی‌های مستمر به مدارس، کمک می‌کنند تا در زمینه‌هایی مانند برنامه‌های درسی، کیفیت آموزش معلمان، محیط یادگیری و منابع آموزشی پیشرفت داشته باشند. اعتباربخشی می‌تواند در بهبود شهرت و جذب دانش‌آموزان جدید به مدرسه موثر باشد. سایر مزایای دریافت اعتبار از نهاد اعتبار بخشی مدارس:

 • افزایش اعتماد عمومی به کیفیت آموزش و پرورش در مدارس
 • ارائه فرصتی برای بازخورد و بهبود مستمر مدارس
 • ایجاد معیار مشترکی برای مقایسه و انتخاب مدارس
 • افزایش امکان دریافت کمک های مالی و منابع آموزشی برای مدارس معتبر
 • افزایش امکان همکاری و تبادل تجربه بین مدارس معتبر
 • ارتقای کیفیت آموزش و پرورش
 • ایجاد رقابت بین مدارس
 • تسهیل نقل و انتقال دانش آموزان و معلمان بین مدارس معتبر
 • اطمینان از کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده

مطلب مرتبط: شیوه ارزیابی و امتحانات مدارس مالزی

شاخص های ارزیابی مدارس توسط نهاد اعتبار بخشی

معیار سنجش نهادهای ارزیابی مدارس، براساس شاخص‌های زیر است:

 • کیفیت مدیریت مدرسه
 • برنامه درسی و فعالیت‌های آموزشی
 • میزان یادگیری و مهارت‌های دانش آموزان
 • فضای یادگیری
 • کیفیت روابط انسانی و فرهنگ مدرسه
 • نوآوری و خلاقیت در آموزش
 • اهداف و ارزش های مدرسه
 • کادر آموزشی
 • امکانات و محیط آموزشی

آشنایی با نهادهای اعتبار بخشی مدارس مالزی

نهادهای اعتبار بخشی مدارس مالزی به خاطر تنوع در نوع مدارس، دایره وسیعی دارند و در دو سطح ملی و بین المللی هستند. در واقع نهادهای اعتبار بخشی در مالزی دو دسته اند:

1- نهاد اعتباربخشی ملی مدارس مالزی وزارت آموزش مالزی (MOE) است. این نهاد با نام “مجلس اعتماد و کیفیت” (MQA) شناخته می شود. MQA مسئول ارزیابی و اعتبار بخشی مدارس، مؤسسات آموزش عالی و سایر مراکز آموزشی در مالزی است.

این نهاد استانداردهای خاصی را برای مدارس وضع کرده و از طریق بازدیدها و بررسی‌های منظم، اطمینان حاصل می‌کند که استانداردها را رعایت می‌کنند و آنها را بر اساس شاخص های کیفیت مختلف ارزیابی و رتبه بندی می‌کنند.

2-نهادهای اعتبار بخشی بین المللی برای ارزیابی مدارس مالزی

شیوه امتیازدهی مدارس مالزی توسط MQA

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

نهاد بین المللی اعتباربخشی بین المللی مدارس مالزی

علاوه بر نهاد اعتبار بخشی داخلی و ملی مالزی MQA، نهادهای بین المللی زیادی هستند که شرایط مدارس بین المللی را با فاکتورها و معیارهای اینترنشنال و جهانی ارزیابی کرده و با استانداردها تطبیق می‌دهند. برخی از نهادهای اعتباربخشی برجسته مدارس بین المللی مالزی از این قرار است:

 • انجمن پیشرفت آموزش بین المللی (AAIE)
 • شورای استرالیا برای تحقیقات آموزشی (ACER)
 • شورای اعتباربخشی بریتانیا (BAC)
 • شورای مدارس بین المللی (CIS)
 • همکاری آموزشی برای مدارس بین المللی (ECIS)
 • سازمان بین المللی اعتباربخشی (IAO)

هرچند نهادهای اعتباربخشی گفته شده جزو انجمن‌های برجسته بین المللی هستند، اما هیچ یک از موارد فوق به عنوان نهادهای رسمی اعتباربخشی توسط CHEA یا ED به رسمیت شناخته نمی‌شون و مدرک این مدارس توسط مؤسسات و کارفرمایان ایالات متحده به رسمیت شناخته نمی‌شود و باید تحت ارزیابی بیشتری قرار گیرد. اگر می‌خواهید در ایالات متحده کار یا تحصیل کنید، باید در مدرسه بین‌المللی که توسط یک آژانس معتبر CHEA یا ED معتبر است تحصیل کنید. برخی از اعتباردهندگان ایالات متحده وجود دارد که به مدارس بین المللی اعتبار می دهند:

 • کمیسیون اعتباربخشی مدارس انجمن غربی مدارس و کالج ها (WASC)
 • کمیسیون آموزش عالی ایالات میانه (MSCHE)
 • کمیسیون آموزش عالی نیوانگلند (NECHE)

با ویزای سوشال مالزی، گامی بزرگ در مسیر پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود بردارید. اطلاعات لازم را همین امروز کسب کنید!

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

نهاد اعتبار بخشی مدارس

1. شورای مدارس بین المللی (CIS)

CIS نهاد اعتبار بخشی مستقر در هلند است که هدف آن بهبود آموزش بین المللی از طریق خدمات حرفه‌ای به مدارس، مؤسسات آموزش عالی و افراد است. این خدمات شامل کمک به مدارس برای دسترسی به شیوه‌های آموزشی جدید، شناسایی دستاوردها، جذب معلمان واجد شرایط و ارتباط دانش‌آموزان با دانشگاه‌های پیشرو است. مدارسی که می‌خواهند توسط CIS اعتبار دریافت کنند، باید به چشم‌انداز نهایی دانش‌آموزان، کیفیت تدریس و میزان یادگیری تمرکز داشته و دائماً به دنبال بهبود و گسترش شرایط خود باشند.

نهاد اعتبار بخشی مدارس

2. انجمن مدارس و کالج های غربی (WASC)

کمیسیون یا نهاد اعتباربخشی مدارس (ACS) تحت WASC نهادی است که وظیفه دارد مدارس و موسسات تحصیلات تکمیلی K-12 در کالیفرنیا، هاوایی و چندین قلمرو ایالات متحده را تأیید کند. ACS  این اختیار را دارد که مدارس را در شرق آسیا نیز تأیید کند.

فرآیند اعتباربخشی تحت ACS شش سال طول می‌کشد، و شامل مدارسی است که مطالعه خودآموز دارند. علاوه بر این، مدارس موظف هستند برنامه‌های ارائه شده در سطح مدرسه و شواهدی از دستاوردهای دانش‌آموزان و پیشرفت‌های مداوم را به این نهاد اعلام کنند.

نهاد اعتبار بخشی مدارس

3. اعتباربخشی مدرسه ASIC

نهاد اعتباربخشی مدارس ASIC توسط وزارت کشور انگلستان به عنوان نهاد بررسی استاندارد جهانی مدارس، کالج ها، دانشگاه ها و ارائه دهندگان آموزش آنلاین به رسمیت شناخته شده است. برای کسب این اعتبار مدرسه باید تصویر واقعی و استاندارد از کیفیت، منابع، حمایت از دانش آموزان و ارائه اخلاق حرفه‌ای ارائه دهد.

سه مرحله فرآیند اعتبارسنجی نهاد ASIC عبارت از بررسی دقیق فرم درخواست و ارائه اسناد، بازدید اولیه و بازدید بازرسی اعتبار است. اگر مدرسه ای در موارد گفته شده موفق باشد، وضعیت اعتباربخشی برای چهار سال آینده را دریافت می‌کند.

اخذ انواع ویزای مالزی برای تحصیل و اقامت در کشور زیبای مالزی

برای دریافت انواع ویزای مالزی با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

نهاد اعتبار بخشی مدارس

4-شورای مدارس بین المللی بریتانیا (COBIS)

COBIS انجمن جهانی برتر ارزیابی مدارس بین المللی بریتانیا در خارج از این کشور است. مدارسی که به عنوان اعضای COBIS شناخته می‌شوند باید به خدمات و منابع ویژه‌ای دسترسی داشته باشند. نهاد اعتبار سنجی COBIS مجاز به ارائه تضمین کیفیت، توسعه حرفه ای و فرصت های شبکه‌سازی است. این انجمن علاوه بر ارزیابی با برگزاری مسابقات بین مدرسه ای، کنفرانس ها و جلسات مشاوره برای اعضای مدارس خود رهبران ارشد، معلمان، کارکنان پشتیبانی و دانش آموزان را معرفی می‌کند.

نهاد اعتبار بخشی مدارس5- گواهینامه کیفیت مدرسه بین المللی تراست

نهاد اعتباربخشی تراست در سال 1968 با هدف کمک به معلمان انگلیسی شاغل در خارج از کشور از نظر استخدام، رفاه و پشتیبانی حرفه‌ای تأسیس شد. اکنون، این سازمان بر کمک به آموزش متوسط ​​انگلیسی در کشورهای در حال توسعه تمرکز دارد. ضمن آن که این نهاد اعتباربخشی، گواهینامه کیفیت مدارس بین المللی را به عنوان چارچوب بازرسی ارائه می‌دهد. این اعتبار به مدارسی با استانداردهای بالا در زمینه پیشرفت دانش‌آموز، برنامه درسی مؤثر، تیم رهبری موفق و مشارکت قوی با والدین اعطا می‌شود.

نهاد اعتبار بخشی مدارس

6-انجمن مدارس و کالج های نیوانگلند (NEASC)

نهاد اعتبار بخشی NEASC یک سازمان غیرانتفاعی است که بیش از 1500 مدرسه دولتی، خصوصی و بین المللی را در ایالات متحده و فراتر از آن به هم متصل می‌کند. این نهاد برای حفظ و اعتبار استانداردهای بالا در تمام سطوح سیستم آموزشی آمریکایی تأسیس شده است. نهاد اعتبار بخشی NEASC از سه کمیسیون مدارس مستقل، آموزش بین المللی و مدارس دولتی تشکیل شده است. در سال 2016، NEASC یک پروتکل اعتباربخشی نوآورانه به نام Ace Learning را معرفی کرد.

سؤالات متداول

بهترین نهادهای اعتباربخشی مدارس بین المللی چیست؟

کدام نهاد اعتباربخشی برای مدارس بهتر است؟

آیا برنامه های تحصیل در خارج از کشور نیاز به اعتبار دارند؟

تحصیل در مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت و نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است. برای اخذ اطلاعات تخصصی درباره مدارس مالزی، انتخاب و ثبت نام، اخذ ویزا، تهیه خوابگاه و محل اقامت در مالزی با ما تماس بگیرید.

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://educationdestinationmalaysia.com/blogs/6-accreditation-bodies-for-international-schools

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *