ویزای دانش آموزی مالزی

 • by

ویزای دانش آموزی مالزی، برای افراد غیرمالزیایی است. آنهایی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع مختلف مدارس این کشور، هستند. از جمله مزایای ویزا یا پاس دانش آموزی مالزی می‌توان به چندبارورود بودن یا Multiple، قابلیت تمدید و امکان دریافت ویزای همراه برای یکی از والدین اشاره کرد. اطلاعات دقیق‌تر درباره ویزای دانش آموزی، شرایط، مدارک و غیره را در ادامه بخوانید.

شریف اِستادی، همراهِ شما برای تحصیل در مدارس مالزی است. کلیه امور تحصیل در مالزی از ثبت نام و پذیرش تا اخذ ویزای دانش آموزی و همراه را از شریف اِستادی بخواهید.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی برای چه کسانی است؟

ویزای تحصیلی دانش آموزی مالزی (Student visa) که به آن پاس دانش آموزی نیز گفته می‌شود، مجوزی برای تحصیل در مدارس مالزی است. می‌دانید چه کسانی متقاضی دریافت ویزای دانش آموزی مالزی هستند؟

 • دانش آموزان بین المللی که مایل به تحصیل در مدارس مالزی هستند.
 • کسانی که قصد تحصیل پیش دبستان، دبستان، راهنمایی و متوسطه در مالزی را دارند.
 • کسانی که مایل به تحصیل در سیستم های آموزشی جهانی بریتانیایی، آمریکایی، کانادایی و … در مدارس در مالزی هستند.
 • دانش آموزانی که می‌خواهند زبان مالایی را یاد بگیرند.
 • دانش آموزانی که قصد اخذ دیپلم کانادایی، دیپلم بین المللی IB و غیره در مالزی دارند.
 • آنهایی که برای ورود به دانشگاه و رشته مورد نظر می‌خواهند پیش دانشگاهی مالزی را بخوانند.
 • دانش آموزانی که مایل به تحصیل در مدارس شبانه روزی مالزی هستند.
 • کسانی که می‌خواهند در مدارس بین المللی یا پردیس‌های خارجی مالزی درس بخوانند و مایل به استفاده از برنامه‌های تبادل و اخذ مدرک از کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا و غیره هستند.

مزایای ویزای دانش آموزی مالزی

ویزای دانش آموزی مالزی برای تحصیل دانش‌آموزان خارجی و بین المللی صادر می‌شود. با ویژگی‌های این ویزا بیشتر آشنا شوید:

 • مجوز تحصیل در مدارس بین المللی و شبانه روزی مالزی
 • دارای قابلیت تمدید
 • ویزای چند بار ورود
 • امکان اقامت ویزای بلند مدت برای تحصیل در دوره‌های طولانی‌
 • امکان دریافت ویزای خانوادگی برای همراهی دانش‌آموز
 • اخذ ویزا بدون نیاز به نیاز به مدارک اثبات تمکن مالی

حتماً بخوانید: شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی مالزی

مراحل درخواست پاس دانش آموزی مالزی

برای دریافت ویزای دانش آموزی باید از طریق اداره مهاجرت مالزی (EMGS) اقدام کنید. البته درخواست ویزا باید از سوی مدرسه انجام شود. یعنی شما باید ابتدا مراحل ثبت نام و پذیرش در مدرسه منتخب خود را انجام دهید. پس از ثبت نام می‌توانید با ویزای مدت دار، وارد مالزی شوید و با نامه تأییدیه مدرسه, ویزای دانش آموزی خود را دریافت کنید.

مراحل اخذ این ویزا را ببینید:

 1. ثبت نام در یکی از مدارس مالزی
 2. صدور نامه تایید ویزا (VAL)
 3. درخواست ویزای یکبار ورود (SEV)
 4. ورود به مالزی و انجام کارهای پایانی پذیرش در مدرسه
 5. حضور در اداره مهاجرت مالزی برای اخذ ویزای دانش آموزی

سن مجاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی باید در رده سنی مجاز باشید. شرط سنی برای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی از 5 تا 18 سال است. دانش آموزان پیش دبستان، مدارس ابتدایی و دبیرستان‌های مالزی متقاضیان اصلی دریافت این ویزا هستند.

سن مجاز برای ویزای تحصیلی دانشجویی نیز از 18 سال به بالا است. با اخذ ویزای دانشجویی مالزی می‌توانید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پست دکتری درس بخوانید و مدرک بگیرید.

مدت اعتبار + تمدید ویزای دانش آموزی

مدت اعتبار هر نوع ویزای تحصیلی مالزی اعم از ویزای دانش آموزی و دانشجویی یک ساله یا 12 ماهه است. این ویزا را می‌توانید در طول مدت تحصیل تمدید کنید. زمان لازم برای تمدید ویزا 4 تا 6 هفته است. بهتر است یک ماه و نیم قبل پایان تاریخ اعتبار ویزای دانش آموزی برای تمدید آن اقدام کنید. در بسیاری از مدارس مانند مدرسه سان وی مالزی، مراحل تمدید از سوی مدرسه انجام می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانش آموزی مالزی

برای دریافت ویزای مدارس مالزی باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • نامه پشتیبانی از وزارت آموزش و پرورش
 • گواهی اشتغال به تحصیل از مدرسه یا مؤسسه تحصیلی
 • کپی پاسپورت با اعتبار حداقل یک ساله
 • عکس رنگی (3.5 در 3.5 سانتی متر)
 • نامه پذیرش مدرسه منتخب در مالزی
 • مدارک تحصیلی و ریز نمرات قبلی
 • گواهی پزشکی که سلامت شما را ثابت کند
 • نامه واجد شرایط بودن (LOE) که باید آن را از سفارت ایران در کوالالامپور درخواست دهید.
 • گواهی بیمه درمانی

هزینه و زمان درخواست ویزای دانش آموزی مالزی

هزینه درخواست پاس دانش آموزی مالزی بستگی به مدرسه و مقطع تحصیلی شما دارد. هر چند کشور مبدأ نیز عامل تعیین کننده دیگری در هزینه ویزا است. هزینه ویزای تحصیلی مالزی از ۱،۸۰۰ تا ۲،۵۰۰ رینگیت در سال متغیر است.

زمان انتظار برای دریافت پاس دانش آموزی مالزی، چندان طولانی نیست. میانگین مدت انتظار برای دریافت این پاس 6 تا 10 هفته است. بنابراین اگر قصد دریافت این ویزا را دارید، بهتر است از دو ماه قبل از ورود به مالزی برای دریافت آن، اقدامات اولیه را انجام دهید.

2 نکته مهم درباره ویزا که از هیچ کس نشنیده‌اید!

 1. درخواست ویزا باید از اداره مهاجرت و توسط مدرسه انجام شود. برخی مدارس بین المللی مالزی مانند مدرسه معرفت، هیچ اقدامی مبنی بر درخواست اخذ ویزای دانش آموزی انجام نمی‌دهند.
 2. دریافت ویزای دانش آموزی تنها در خاک کشور مالزی امکان پذیر است و تحت هیچ شرایطی تا قبل از ورود به مالزی و تأیید اداره مهاجرت EMGS نمی‌توانید ویزای دانش آموزی خود را بگیرید.

اخذ ویزای همراه با ویزای دانش آموزی 

یکی از مزایای ویزای دانش آموزی مالزی، امکان اخذ ویزای همراه است. نکته مهمی که باید بدانید این است که دانش آموزان کلاس اول تا ششم که در سن 7 تا 12 سالگی هستند، باید همراه یکی از والدین برای تحصیل به مالزی بروند؛ چون خوابگاه مدارس بین المللی مالزی، تنها دانش آموزان کلاس هفتم به بالا را می‌پذیرد، ضمن آن که کودکان زیر 12 سال، توانایی زندگی مستقل را ندارند و باید تحت حمایت خانواده باشند.

بهتر است بدانید ویزای همراه مالزی، تنها به یکی از والدین داده می‌شود، البته برای خواهر یا برادر زیر 5 سال هم می‌توان ویزای همراه گرفت.

توصیه شریف اِستادی برای دانش آموزان مقطع دبیرستان استفاده از خوابگاه است، چون خوابگاه مدارس شبانه روزی مالزی بسیار مجهز، ایمن و مدرن است که دانش آموزان را در فضایی چند فرهنگی قرار می‌دهد. در محیط خوابگاه دانش آموزان علاوه بر مستقل شدن، به خاطر هم نشینی با دانش آموزانی از سراسر دنیا، تجارب جدید کسب کرده و مهم‌تر از آن به زبان انگلیسی به خوبی مسلط می‌شوند و در محیطی کاملاً آموزشی، درس می‌خوانند.

تحصیل تضمینی در مدارس مالزی با شریف اِستادی

ما در شریف استادی به شما کمک می کنیم تا با انتخاب بهترین مدارس مالزی، تحصیل در این کشور را شروع کنید.
همه چیز درباره مدارس مالزی را از کارشناسان شریف استادی بپرسید و با شناخت کامل مدارس مالزی برای درس خواندن در یازدهمین مقصد تحصیلی دنیا آماده شوید.

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱