9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

 • by
زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (5 امتیاز)

باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی چیزهایی است که واقعیت و وجود خارجی ندارد. آنچه در این مقاله به آن پرداخته‌ایم باورهای نادرستی درباره مدارس بین المللی مالزی است که باید اصلاح شوند.

شریف اِستادی ایجنت و نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، کالج و دانشگاه در مالزی است. هر سؤالی درباره مدارس مالزی دارید با ما مطرح کنید و مشاوره رایگان بگیرید.
تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

باورهای غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

مدارس بین‌المللی مالزی در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، زیرا والدین به دنبال مدارس ممتاز با سیستم آموزشی عالی و امکانات و تجهیزات مدرن هستند.

بر اساس گزارش گروه مشاوره بین المللی (ISC)، تعداد دانش آموزانی که در مدارس بین المللی ثبت نام کرده اند از 45,000 در سال 2014 به بیش از 90,000 در سال 2020 رسیده است. رشد دوبرابر تعداد دانش آموزان در مدارس اینترنشنال مالزی نشان دهنده علاقه مندی والدین و دانش آموزان به تحصیل در این مدارس است.

با این حال، برخی از تصورات نادرست و باورهای غلط درباره مدارس بین المللی در ذهن برخی افراد وجود دارد که ممکن است باعث سردرگمی و تردید والدین می شود. برای رفع شک و تردید برخی از رایج ترین تصورات غلط در مورد مدارس بین المللی را برایتان شرح می‌دهیم تا تصویر واضح و دقیقی از آنچه مدارس بین المللی می‌گذرد به دست بیاورید.

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط اول❌: مدارس بین المللی فقط برای مهاجران 

اولین باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی این است که خیلی‌ها فکر می‌کنند که این مدارس منحصراً برای دانش آموزان خارجی و بین المللی است. کسانی که به تنهایی یا همراه خانواده در مالزی ساکن هستند.

واقعیت✅:

شاید دلیل این باور غلط حضور مدارس بین المللی در مناطقی با جمعیت مهاجر زیاد است. باید بدانید این مدارس برای دانش آموزانی از همه ملیت‌ها است. هدف این مدارس ارائه آموزش جهانی همراه با تنوع فرهنگی است و استفاده از این شرایط برای همه دانش آموزان ملی و بین المللی آزاد است.

مدارس بین‌المللی از دانش‌آموزانی از تمام اقوام و ملیت‌ها استقبال می‌کنند و محیط یادگیری فراگیر دارند.

در گزارشی که توسط The New Straits Times منتشر کرد، افزایش مدارس بین المللی از 66 مدرسه در سال 2010 به 126 مدرسه در سال 2023 نشان دهنده تقاضای بالا برای تحصیل در این مدارس است. از مجموع 61,156 دانش آموز، 39,161 نفر مالزیایی و 21،995 نفر خارجی هستند.

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

 

باور غلط دوم ❌: مدارس بین المللی فقط برای ثروتمندان

یکی دیگر از تصورات غلط این است که مدارس بین المللی بسیار گران هستند و فقط برای خانواده‌های ثروتمند قابل دسترسی هستند.

واقعیت✅:

درست است که برخی از مدارس بین المللی شهریه بالایی از دانش آموزان دریافت می‌کنند، اما تحصیل در این مدارس برای همه اقشار جامعه امکان پذیر است.

بسیاری از مدارس بین المللی شهریه‌های مقرون به صرفه‌ای دارند و حتی برخی از آنها بورسیه تحصیلی یا کمک مالی به دانش آموزان شایسته ارائه می‌دهند. با کمی تحقیق در مورد مدارس بین المللی مناطق مختلف می‌توانید مدارسی را پیدا کنید که توانایی پرداخت هزینه‌های آن را دارید.

نکته: هزینه نباید مانع شما برای تحصیل در مدارس بین المللی شود، زیرا اغلب این مدارس آموزش با کیفیت بالا و امکانات مختلفی را ارائه می دهند که تجربه یادگیری سودمندی برای فرزند شما به دنبال دارد.

مطلب مرتبط: گران ترین و ارزان ترین مدارس بین المللی مالزی

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط سوم❌: عدم تمرکز بر فرهنگ و زبان محلی 

باور غلط دیگر مدارس بین المللی مالزی این است که این مدارس از فرهنگ و زبان محلی کشور میزبان دور هستند و بر فرهنگ و زبان مالایی تمرکز ندارند.

واقعیت✅:

بسیاری از مدارس بین‌المللی بر حفظ و تجلیل از فرهنگ و زبان محلی در کنار دیدگاه‌های بین‌المللی تمرکز دارند و به طور معمول الزامات محلی را در برنامه درسی خود ادغام می‌کنند. ضمن آن که با دوره‌های زبان و ارائه برنامه‌های فرهنگی ملی به دانش آموزان فرصت می‌دهند تا با فرهنگ کشور میزبان بیشتر آشنا شوند. در این صورت دانش آموزان در عین حفظ ارتباط با جامعه محلی خود، به شهروندان جهانی تبدیل خواهند شد.

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط چهارم ❌: مدارس بین المللی فاقد دقت علمی 

برخی می گویند که مدارس بین المللی رویکردی آرام و آسان برای آموزش دارند و فاقد دقت علمی هستند. رویکردی که برای تعالی تحصیلی مفید نیست.

واقعیت✅:

این تصور نمی‌تواند واقعیت داشته باشد. مدارس بین المللی مالزی به دلیل برنامه‌های علمی دقیق و استاندارد شناخته شده هستند. بسیاری از مدارس بین المللی انتظارات زیادی از دانش آموزان خود دارند و برنامه های درسی چالش برانگیزی دارند تا دانش آموزان را برای حضور در دانشگاه های برتر سراسر جهان آماده می کند. در این مدارس بر تفکر انتقادی، حل مسئله و اخلاق کاری تأکید زیادی وجود دارد تا دانش آموزان به خوبی برای چالش های آکادمیک و حرفه ای آینده آماده شوند.

اخذ ویزای دانش آموزی مالزی برای تحصیل در بهترین مدارس بین المللی مالزی؛ اطلاعات لازم را همین امروز کسب کنید!

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط پنجم ❌: پیروی از برنامه درسی غربی 

یک باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی این است که فقط از برنامه‌های درسی غربی مانند دیپلم بین‌المللی (IB) یا برنامه درسی آمریکایی پیروی می‌کنند.

واقعیت✅:

بسیاری از مدارس اینترنشنال مالزی علاوه بر برنامه‌های درسی جهانی، طیفی از برنامه‌های درسی مختلف را برای پاسخگویی به نیازها و ترجیحات متنوع دانش آموزان ارائه می‌دهند. برنامه درسی ملی مالزی، برنامه درسی اسلامی و غیره برنامه‌هایی است که در این مدارس استفاده می‌شود.

مدارس بین‌المللی غالباً رویکرد ترکیبی برای آموزش دارند و عناصری از برنامه‌های درسی مختلف را برای ایجاد یک برنامه دانشگاهی جامع ادغام می‌کنند تا دانش آموزان بتوانند با حفظ انعطاف پذیری در انتخاب های آموزشی خود، دیدگاهی جهانی داشته باشند.

حتماً بخوانید: سیستم های آموزشی مدارس اینترنشال مالزی

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط ششم ❌: عدم رفع نیاز دانش آموزان با نیازهای ویژه

از تصورات غلط درباره مدارس بین المللی این است که برای حمایت از دانش آموزان با نیازهای ویژه، مجهز نیستند و امکانات کافی ندارند.

واقعیت✅:

بسیاری از مدارس بین المللی دارای برنامه های آموزشی ویژه و کارکنان آموزش دیده برای ارائه حمایت فردی از دانش آموزان با نیازهای آموزشی خاص یا مشکلات ویژه هستند. آنها تلاش می کنند تا محیطی فراگیر ایجاد کنند که در آن هر دانش آموزی بتواند بدون توجه به توانایی ها یا چالش های خود پیشرفت کند.

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط هفتم❌: مدارس بین المللی فقط مناسب انگلیسی زبانان 

باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی این است که چون زبان آموزشی انگلیسی است فقط برای دانش آموزان انگلیسی زبان مناسب است.

واقعیت✅:

زبان آموزشی مدارس اینترنشنال مالزی غالباً انگلیسی است ولی همه دانش آموزان سراسر دنیا با هر زبان و ملیتی چه انگلیسی زبان چه غیر انگلیسی زبان  می‌توانند در این مدارس درس بخوانند. هرچند که زبان آموزشی مدارس بین المللی مالزی، انگلیسی است ولی با برگزاری کلاس‌های پشتیبان برای دانش آموزان، فرصت یادگیری و تمرین زبان های مختلف از جمله زبان کشور میزبان و همچنین سایر زبان های خارجی را به دانش آموزان می‌دهند.

قصد سفر دوماهه به مالزی برای بررسی شرایط این کشور رو داری؟ با ویزای سوشال به مدت دلخواه در مالزی بمون و همه جا رو رصد کن.

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط هشتم ❌: آمادگی فقط برای دانشگاه های خارج از کشور

تصور غلط دیگر درباره مدارس بین المللی مالزی این است که این مدارس صرفاً دانش آموزان را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور آماده می‌کنند و از الزامات آموزشی محلی غفلت می‌کنند.

واقعیت✅:

در واقعیت، بسیاری از مدارس بین‌المللی آموزش جامعی را ارائه می‌دهند که شامل آمادگی برای پذیرش دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشگاه‌های خصوصی به صورت محلی است. آنها اغلب مشاوران اختصاصی دارند و منابع ارزشمندی برای کمک به دانشجویان در مسیر تحصیل در دانشگاه های ملی مالزی فراهم می کنند.

9 باور غلط درباره مدارس بین المللی مالزی

باور غلط نهم ❌: عدم ارتباط مدارس بین المللی با جامعه محلی 

به دلیل حضور دانش آموزان بین المللی برخی تصور می‌کنند این مدارس یک جامعه کوچک با بدنه دانش آموزی خاص هستند که از سایر مردم و جامعه جدا شده‌اند.

واقعیت✅:

فعالیت‌های اجتماعی مدارس بین المللی بسیار متنوع است و آنها اغلب به طور فعال با جامعه محلی تعامل دارند. در پروژه های خدمات اجتماعی شرکت می کنند، با سازمان‌های محلی همکاری دارند و دانش آموزان را تشویق می‌کنند تا در طرح های محلی مشارکت کنند. رویکرد تعاملی این مدارس طوری است که به دانش آموزان کمک می‌کند تا احساس مسئولیت اجتماعی و ارتباط عمیق‌تر با کشور میزبان داشته باشند.

واقعیت‌هایی در باره مدارس بین المللی مالزی

 • مدارس بین المللی مالزی مجموعه ای بی‌نظیر از برنامه‌های درسی متناسب با نیازها و اهداف مختلف دانش آموزان ارائه می‌دهند.
 • پذیرش در مدارس بین المللی به صورت ترمی و چندین بار در سال است. این روند پذیرش برای خانواده‌هایی که مجبور به جابجایی دائم هستند بسیار رضایت بخش و مطلوب است.
 • پذیرش دانش آموزان خارجی در مدارس بین المللی مالزی بسیار ساده و بدون دردسر است، چون سیستم آموزشی این مدارس جهانی بوده و با بسیاری از کشورهای دنیا همخوانی و سازگاری دارد. به عنوان مثال، برنامه مدرک بین المللی (IB) تقریباً در 150 کشور ارائه می شود.
 • امکانات مدارس بین المللی مالزی به طور مداوم با مبلمان مدرسه، زیرساخت ها و موارد دیگر با فناوری مدرن به روز می شود تا اطمینان حاصل شود که دانش آموزان آنها یک مسیر یادگیری در دسترس دارند.
 • به غیر از امکانات درون مدرسه ای، برخی از مدارس بین المللی نیز تسهیلات شبانه روزی را برای دانش آموزانی که خانواده آنها دور از مدرسه زندگی می کنند، ارائه می دهند. این تسهیلات شبانه روزی نیز با برنامه و فعالیت های متعادل برنامه ریزی شده همراه است.

تحصیل در مدارس برتر مالزی با شریف اِستادی

برای تحصیل در مدارس برتر مالزی آماده‌اید. با یک تماس رایگان اطلاعات لازم را کسب کنید و برای حرکت در مسیر رشد و پیشرفت در کشور مالزی آماده شوید. برای تحصیل در مدارس مالزی خدمات زیر را از ما بخواهید:

 • ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی
 • اخذ ویزای دانش آموزی
 • تهیه ویزای والدین
 • تهیه خوابگاه
 • و…

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

 

منبع:

https://educationdestinationmalaysia.com/blogs/some-common-misconceptions-about-international-schools

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *