اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی

 • by
زمان مطالعه: 8 دقیقه
5/5 - (11 امتیاز)

اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی از سه روش امکان پذیر است. دانش آموزان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از مدارس می‌توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه های مالزی ویزای تحصیلی گرفته و در این کشور زیبا اقامت کنند. روش دوم شرکت در دوره‌های آموزشی مانند زبان انگلیسی و اخذ ویزای زبان است و راهکار نهایی اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی، اخذ ویزای کار می‌باشد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

راه‌های اقامت در مالزی پس از تحصیل در مدارس مالزی

پس از تحصیل در مدارس مالزی ویزای تحصیلی شما منقضی شده و دیگر مجاز به ماندن در این کشور نیستید. اما برای اقامت پس از تحصیل در مالزی راه های مختلفی وجود دارد:

 1. اقامت در مالزی برای تحصیل در دانشگاه
 2. شرکت در دوره های آموزشی
 3. اقامت در مالزی با ویزای کار

اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی

اقامت پس از تحصیل در مالزی بر ای ورود به دانشگاه

پس از تحصیل دبیرستان در مالزی و اخذ دیپلم معتبر می‌توانید انتخاب کنید که به دانشگاه بروید و ادامه تحصیل بدهید، یا در مالزی بمانید و کار کنید یا در دوره‌های آموزشی دیگر شرکت کنید.

دانشگاه‌های مالزی رتبه‌های بالای جهانی دارند و مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می‌باشند. از طرف دیگر هزینه تحصیل در دانشگاه‌های مالزی نسبت به کشورهای دیگر پایین‌‌تر و مقرون به صرفه تر است. برای ورود به دانشگاه‌های مالزی باید پذیرش بگیرید و در رشته‌های مختلفی مانند مهندسی، پزشکی، حقوق، مدیریت و هنر تحصیل کنید.

شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های مالزی

برای تحصیل در دانشگاه های مالزی، دانش آموزان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • مدرک دیپلم معتبر
 • حداقل معدل 14 یا 15
 • ارائه نمرات قبولی در آزمون های بین المللی مانند SAT یا IELTS

مزایای تحصیل در دانشگاه های مالزی 

یکی از مهم‌ترین مزایای دانشگاه های مالزی ارائه مدرک دوگانه است. شما می‌توانید در مالزی درس بخوانید و همزمان مدرک دانشگاه (UWE) UWE Bristol بریستول، بریتانیا یا دانشگاه صنعتی کوئینزلند(QUT) یا ” Le Cordon Bleu” فرانسه بگیرید.

از سوی دیگر بسیاری از دانشگاه های مالزی در رنکینگ های جهانی QS، Times و U.S News رتبه زیر 200 به دست آورده‌اند.

با انتخاب دانشگاه های مالزی به تجهیزات و تکنولوژی‌های پیشرفته دسترسی خواهید داشت.

محیط چندفرهنگی و بین المللی دانشگاه های مالزی نیز فرصت‌های فراوانی برای یادگیری فرهنگ‌های متفاوت و برقراری ارتباط با دانشجویان سراسر جهان است.

ارتباط با دانشگاه های دنیا و شبکه سازی برای رشد و پیشرفت در لِول جهانی مزیت دیگر این دانشگاه ها است.

دریافت بورسیه مخصوصاً در مقطع ارشد و دکتری برای تحصیل مقرون به صرفه نیز مزیت دیگر است.

و در نهایت هزینه پایین و کیفیت بالای زندگی در مالزی دلیل دیگری برای اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی است.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی

اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی

معرفی رشته های پرطرفدار دانشگاهی در مالزی

برای اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی بهتر است دانشگاه و رشته هایی را انتخاب کنید که طرفدار بیشتر و بازار کار بهتری دارند. بهترین و پولسازترین رشته های تحصیلی دانشگاهی در مالزی:

1- رشته گردشگری و هتلداری

رشته گردشگری و هتلداری نه تنها در مالزی بلکه در تمام دنیا محبوب، پرطرفدار و پولساز است. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته گردشگری و هتلداری دانشگاه تیلورز، دانشگاه سانوی، دانشگاه UPM هستند.

2- رشته علوم کامپیوتر

دانشگاه های مالزی در رشته علوم کامپیوتر دارای اساتید مجرب و امکانات آموزشی پیشرفته‌ای هستند، هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های مالزی نیز دلیل دیگر استقبال دانشجویان برای تحصیل در این رشته در مالزی است. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته کامپیوتر دانشگاه APU ،SUNWAY ،UM UPM است.

3- رشته فناوری اطلاعات

صنعت فناوری اطلاعات در مالزی رشد سریعی دارد و دانشجویان می‌توانند از فرصت‌های شغلی در این حوزه بهره‌مند شوند. بهترین دانشگاه مالزی در این رشته، دانشگاه APU ،TAYLORS ،SUNWAY ،UPM، ،UM است.

4- رشته هوش مصنوعی و رباتیک

هوش مصنوعی یکی از رشته های نوظهور و پرطرفدار جهان است که در حال ایجاد تغییرات اساسی در دنیا است. در مالزی، دانشگاه های زیادی در این رشته دانشجو می‌پذیرند مانند دانشگاه ملی مالزی و APU.

5- رشته های مهندسی

مالزی از مراکز پیشرو در زمینه مهندسی است و دانشگاه های آن دوره هایی در زمینه های مختلف مهندسی مانند مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی و مهندسی عمران ارائه می‌دهند. بهترین دانشگاه مهندسی مالزی دانشگاه تیلورز سان وی دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه تکنولوژی پتروناس هستند.

6- رشته روانشناسی

روانشناسی از رشته های رو به رشد است به دانشجویان فرصت های شغلی در زمینه های مختلف مانند مشاوره، آموزش، پژوهش، سلامت روان و سازمان های اجتماعی می دهد. بهترین دانشگاه مالزی در این رشته دانشگاه CCSI  وAPU ،MONASH است.

7- رشته مدیریت

مدیریت یکی از رشته های کاربردی و چند منظوره است که به دانشجویان مفاهیم و اصول مدیریت در زمینه های مختلف مانند مدیریت بازاریابی، مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت استراتژیک و مدیریت کیفیت را می دهد. بهترین دانشگاه های مالزی در رشته مدیریت دانشگاه مالایا، دانشگاه پوترا مالزی، تیلورز، سان وی و APU هستند.

با ویزای سوشال مالزی، گامی بزرگ در مسیر پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود بردارید. اطلاعات لازم را همین امروز کسب کنید!

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی

شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت مالزی

برای اقامت پس از تحصیل در مالزی علاوه بر دانشگاه، می‌توانید برای شرکت در دوره‌های آموزشی اقامت کوتاه مدت بگیرید. این دوره ها غالباً در کالج ها و مراکز دانشگاهی و غیر دانشگاهی برگزار شده و در پایان دوره به فراگیران مدارک معتبر داده می‌شود. یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشی مالزی، دوره های آشپزی دانشگاه کوردن بلو فرانسه است که در دانشگاه سان وی مالزی برگزار می‌شود.

کالج های زبان مالزی نیز با برگزاری دوره های زبان انگلیسی و اعطای مدرک آیلتس و تافل و غیره مورد توجه بسیاری از متقاضیان است.

سایر دوره های آموزشی کوتاه مدت که می توانید برای اقامت پس از تحصیل در مالزی از آن بهره مند شوید عبارتند از:

 • دوره مهارت های فنی مانند مکانیک، برق و غیره از موسسات فنی و حرفه ای INTI در مالزی که دوره های مهارت های فنی در زمینه های مختلف برگزار می‌کند.
 • دوره های زبان انگلیسی، آلمانی، کره‌ای، ژاپنی و غیره که در کالج های زبان مالزی برگزار می‌شود.
 • دوره های هنر مانند موسیقی، عکاسی و غیره؛ دانشگاه علوم مالزی (USM) یکی از برگزار کننده دوره های هنر مختلف در مالزی است.
 • دوره های آشپزی در زمینه های مختلفی مانند آشپزی مالایی، آشپزی چینی، آشپزی بین المللی

موسسه آشپزی Le Cordon Bleu یکی از مراکز معتبر برگزاری دوره های آشپزی در مالزی است که در دانشگاه سان وی برگزار می‌شود. دوره های آشپزی Le Cordon Bleu در مالزی دارای اعتبار بین المللی است و به فارغ التحصیلان مدرک معتبر بین المللی دانشگاه کوردن بلو فرانسه می‌دهد.

مزایای شرکت در دوره های آموزشی

دوره های آموزشی کوتاه مدت و غیر دانشگاهی شرایط اقامت پس از تحصیل در مالزی را برای متقاضیان تسهیل می‌کند.

برای مثال، شرکت در دوره های مهارت های فنی می تواند به دانشجویان خارجی کمک کند تا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مالزیایی دریافت کنند. شرکت در دوره های زبان نیز می تواند به دانشجویان خارجی کمک کند تا مهارت های زبانی خود را بهبود بخشند و شانس خود را برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه مالزی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا افزایش دهند.

دقت داشته باشید که شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت و غیر دانشگاهی در مالزی به تنهایی نمی‌تواند منجر به اقامت دائم در مالزی شود.

دانشجویان خارجی باید با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل یا کار در مالزی انتخاب کنند.

با اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی رشد و توسعه خود را از دوران کودکی شروع کنید.

برای دریافت انواع ویزای مالزی ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی

شرایط کار کردن در مالزی

برای اقامت پس از تحصیل در مالزی با ویزای کار، باید شرایط خاصی داشته باشید. به عبارت بهتر باید مهارت‌ و تجربه کافی در یک زمینه کاری مشخص داشته باشید، مهارتی که کمتر کسی در مالزی از آن بهره مند باشد! تا بتوانید ویزای مالزی بگیرید.

برای درخواست ویزای کار مالزی ابتدا باید یک شرکت مالزیایی را پیدا کنید که مایل باشد شما را استخدام کند. سپس کارفرما باید برای مجوز کار درخواست دهد. اگر مراجع مسئول مجوز کار را تایید کنند، شما می‌توانید با ویزای کار در مالزی بمانید و کار کنید.

انواع مختلفی از مجوز کار مالزی وجود دارد که بسته به نوع شغل و مدت زمان کار شما متفاوت است. سه نوع اصلی مجوز کار مالزی عبارتند از:

 1. مجوز کار (Employment Pass): این نوع مجوز کار برای کارگران ماهر، حرفه‌ای و مدیران صادر می‌شود که قرارداد کاری بیش از دو ساله با یک شرکت مالزیایی دارند. حقوق ماهانه شما باید حداقل ۳۰۰۰ رینگیت باشد و شما باید مدارک تحصیلی و تجربه کاری مرتبط با شغل خود را ارائه دهید. این نوع مجوز کار می‌تواند برای ۱ تا ۵ سال صادر شود و قابل تمدید است.
 2. مجوز کار موقت (Temporary Employment Pass): این نوع مجوز کار برای مدت زمان کاری تا دو سال صادر می‌شود. این مجوز کار فقط برای کارگران خارجی در بخش‌های تولید، ساخت و ساز، کشاورزی و خدمات یا برای کارگران خانگی و خدمتکاران مجاز است. همچنین شما باید از کشورهای تایید شده باشید و بین ۱۸ تا ۴۵ سال سن داشته باشید.
 3. مجوز بازدید حرفه‌ای (Professional Visit Pass): این نوع مجوز کار برای کارگران خارجی که هنوز توسط یک شرکت خارجی استخدام شده‌اند و می‌خواهند به صورت موقت (تا ۱۲ ماه) در مالزی کار کنند، صادر می‌شود.

مزایای اقامت در مالزی با ویزای کار 

 • دسترسی به سیستم آموزشی با کیفیت بالا که مورد احترام و شناخت جهانی است.
 • بهره‌مندی از اقتصاد پایدار مالزی و فرصت‌های شغلی زیاد
 • تجربه زندگی در یک کشور چندفرهنگی و چندملیتی با مردم مهربان و مهمان‌نواز.
 • امکان سفر به کشورهای همسایه و منطقه‌ای با هزینه کم.

معایب کار کردن در مالزی پس از فارغ‌التحصیلی عبارتند از:

 • رقابت بالا برای دریافت مجوز کار و اولویت دادن به شهروندان مالزی در استخدام.
 • یافتن کارفرمایی که برای حضور شما در شرکت درخواست ویزای کار دهد
  محدودیت‌های قانونی و مالی برای کارگران خارجی در برخی از بخش‌ها و صنایع.

شرایط  اخذ ویزای کار 

برای اخذ ویزای کار برای اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی، دانشجویان خارجی باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • مدرک تحصیلی معتبر
 • تسلط به زبان مالایی یا انگلیسی
 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مالزیایی
 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار

تحصیل یا کار برای اقامت پس از تحصیل در مالزی؟

انتخاب بین تحصیل در دانشگاه های مالزی یا دانشگاه های سایر کشورها، به عوامل مختلفی مانند شرایط مالی، اهداف تحصیلی و شخصی فرد بستگی دارد.

در صورتی که قصد داشته باشید با هزینه ای کمتر و در مدت زمان کوتاه تری، در یک دانشگاه معتبر تحصیل کنید، تحصیل در دانشگاه های مالزی می تواند گزینه مناسبی باشد.

در صورتی که بخواهید پس از تحصیل در مالزی، در این کشور بمانید و کار کنید، باید شرایط لازم برای اخذ ویزای کار را کسب کنید. بهترین کار برای اقامت پس از تحصیل در مدارس مالزی کسب تخصص لازم در دانشگاه های مالزی و پس از آن اخذ ویزای کار برای اقامت در این کشور همیشه بهاری است.

اخذ ویزای مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت تخصصی تحصیل و اقامت در مالزی است. ما تجربه 20 سال زندگی در مالزی را با شما به اشتراک می‌گذاریم. خدمات زیر را از ما بخواهید:

 • اخذ انواع ویزای مالزی
 • ثبت نام در مدارس مالزی
 • پذیرش دانشگاه های مالزی

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *