مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها| مدرسه را به خانه بیاورید!

 • by

سال 1383؛ مهرماه آن سال آغازی برای ورود تکنولوژی به دنیای مدارس غیرحضوری بود. آری! می‌خواهیم از تأسیس مدرسه‌ای بگوییم که سال‌ها کمبودش در مالزی حس می‌شد! «مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها».
هیچ مدرسه‌ای در مالزی، از نگاه تیزبین مشاوره شریف، دور نمی‌ماند؛ حتی آموزشگاه‌های مجازی! ما در کنارتان هستیم تا با خلق بهترین موقعیت‌های تحصیلی در برترین مدارس مالزی، سکوی پرتابی برای ورود به دنیایی بهتر باشیم.

مدرسه غیرحضوری رایان کاشیها در مالزی

بهتر است قبل از هر چیزی در رابطه با فعالیت مؤسسات آموزش غیر حضوری در داخل و خارج کشورمان، آشنا شویم. این می‌تواند یک نگاه کلی در رابطه با مدرسه‌ی رایان کاشیها، ایجاد کند.
مؤسسه‌ی آموزش از راه دور، به منظور آموزش‌های غیرحضوری و نیمه‌حضوری و البته تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش، تشکیل گردید.
بر اساس اساسنامه‌ی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، آموزش‌های غیرحضوری و نیمه‌حضوری از آن دسته آموزش‌هایی هستند که طی آن، تمام یا بخشی از موضوعات درسی دوره‌ی آموزش راهنمایی، متوسطه و دوره‌ی پیش‌دانشگاهی با تأکید بر فراگیری غیرحضوری و کاهش ساعات حضوری در کلاس‌های درسی، از طریق سیستم آموزش از راه دور، انجام می‌پذیرد. مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها از این قاعده مستثنی نیست و طبق مقررات و ضوابط آموزش و پرورش، فعالیت می‌کند.

این مرکز به عنوان نخستین دارنده‌ی مجوز مدارس آموزش از راه دور وزرات آموزش و پرورش در داخل و خارج کشور، فعالیت خود را از مهر ماه ۸۳ آغاز کرد.

اهداف مؤسسه آموزش از راه دور رایان کاشیها

از جمله اهداف اصلی مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱ ـ  ارائه‌ی آموزش از راه دور با بهره‌گیری از روش‌های متنوع و به ‌کارگیری فناوری روز (انعطاف در ارائه‌ی روش‌های آموزشی و اجرای آن).
۲ ـ  آموزش از راه دور به منظور جبران فرصت‌های تحصیلی از دست رفته‌ی جوانان و عدم دسترسی آنان به مدارس عادی.
۳ ـ  آموزش بدون محدودیت سنی، جنسی، جغرافیایی و اقتصادی.
4 ـ  اهتمام به آموزش ایرانیان داخل و خارج از کشور.
۵ ـ  آشنایی و دسترسی دانش‌آموزان به روش‌های تحصیلی پیشرفته در سایر نقاط جهان.
۶ ـ  ترویج فرهنگ به‌ کارگیری مناسب از فناوری اطلاعات.

در راستای اهداف یاد شده، وزارت آموزش و پرورش ایران پس از مطالعات چند ساله، مؤسسه‌ی آموزش از راه دور را در داخل و خارج از کشور ایجاد نمود.

در مراکز آموزشی داخل کشور،خدمات مؤسسات آموزش از راه دور از طریق گزینه‌های زیر ارائه می‌شود:

 • کتاب‌های درسی خودآموز
 • رسانه‌های آموزشی از جمله نرم‌افزارهای آموزشی
 • کتاب‌های درسی خودآموز
 • کلاس‌های رفع اشکال
 • کلاس‌های هدایت آموزشی
 • برگزاری ارزشیابی‌های مستمر

ناگفته نماند؛ مراکز خارج از کشور نیز، خدمات آموزشی را علاوه بر موارد فوق، از طریق اینترنت و کلاس‌های مجازی به دانش‌آموزان خارج از کشور ارائه می‌کنند.

مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها برای ۳ دوره‌ی تحصیلی راهنمایی، دبیرستان (رشته‌های انسانی،تجربی، ریاضی، کارودانش) و پیش‌دانشگاهی برگزار می‌شود.

مزایای تحصیل در مؤسسه‌ی از راه دور رایان کاشیها

تحصیل بدون محدودیت مکانی

یکی از بارزترین مزیت‌های تحصیل غیر حضوری در مدارس مالزی، بهره‌مندی از آموزش بدون محدودیت مکانی است. در آموزش از راه دور رایان کاشیها، فرقی نمی‌کند کجای این کره‌ی خاکی باشید؛ در روستا یا یک شهر کوچک زندگی کنید یا در دل مالزی. فقط کافیست یک دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت داشته باشید تا بتوانید بصورت آنلاین در کلاس‌هایی که به عنوان مثال در تهران یا حتی در کشورهای دیگر برگزار می‌شود، شرکت نمایید.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

وقت طلاست؛ عبارتی که شاید بارها شنیده‎‌اید، ولی برای متقاضیان آموزش از راه دور، بار معنایی بیشتری پیدا می‌کند. قطعاً هیچ هزینه‌ای به اندازه‌ی وقت انسان، ارزشمند نیست؛ چرا که وقت هدر شده مانند آب رفته است که دیگر به جوی باز نمی‌گردد.
با آموزش از راه دور، جایی برای اتلاف وقت نیست. زمانی که قرار است برای رسیدن به مدارس در ترافیک و غیره هدر دهید را با آموزش غیرحضوری ذخیره کنید؛ فقط کافیست ۲ دقیقه قبل از شروع کلاس، رایانه‌ی خود را روشن کنید.

آرامش و تعامل بیشتر در کلاس‌های مجازی

جو سنگین آموزش حضوری ‌بخصوص در کلاس‌های پرجمعیت، شانس شما را برای تعامل بیشتر با معلمان کمتر می‌کند. این درحالیست که دانش‌آموز در کلاس‌های مجازی با آرامش کامل در تعامل با معلم و دیگر دانش‌آموزان در سراسر جهان قرار می‌گیرد.

در اختیار داشتن فایل‌های آموزشی

در این مؤسسه، تمامی کلاس‌های آنلاین ضبط می‌شود و دانش‌آموز اگر نتوانست به هر عنوانی در آن کلاس حضور داشته باشد، می‌تواند از فایل‌های ضبط شده‌ی این کلاس‌ها که بر روی سایت مؤسسه قابل مشاهده است، استفاده نماید.

بهره‌مندی از امتیازات ویژه‌ی آموزش از راه دور

تحصیل در مرکز آموزش از راه دور رایان کاشی‌ها، علاوه بر مزیت‌های فوق، امتیازات ویژه‌ای را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

 • بهره مندی از امتیازات مدرسه‌ی روزانه
 • تحصیل بدون محدودیت سنی برای بزرگسالان
 • عدم نیاز به آزمون برای تغییر رشته تحصیلی در مدرسه غیرحضوری رایان کاشیها
 • دانش‌آموز نمره مستمر داشته و می‌تواند از سقف آن استفاده کند
 • *معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان پسر در زمان سربازی تا سن ۲۴ سالگی

*در مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها، امکان معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان پسر در زمان سربازی تا سن ۲۴ سالگی به شرط این که ترک تحصیل نداشته باشند مقدور است. با این معافیت، دانش‌آموزانی که در خارج از کشور هستند، می‌توانند به راحتی به ایران یا بالعکس تردد داشته باشند.

مراکز آموزش از راه دور با توجه به فناوری‌های نوینی که در آموزش استفاده می‌کنند، می‌توانند پاسخگوی علمی دانش‌آموزان باشند.

امکانات آموزشی مدرسه رایان کاشیها در داخل و خارج از کشور

 کلاس‌های آنلاین

این کلاس‌ها و چگونگی برگزاری آنها، حاصل تجربه‌ی ۶ ساله‌ی مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها در داخل و خارج از کشور است. تجربه‌ای که در یک چشم برهم زدن در اختیار شما قرار می‌گیرد.
کلاس‌های آنلاین این مرکز، شبیه‌سازی از کلاس‌های حضوری و سنتی کشور بوده و از لحاظ تعامل و قدرت انتقال مطالب با کلاس‌های حضوری برابری می‌کند. در این کلاس‌ها، شما می‌توانید به‌صورت آنلاین معلم را ببینید، سؤالات خود را مطرح و پاسخ خود را دریافت نمایید.

CD های آموزشی مالتی مدیا

دانش‌آموز می‌تواند CD سی‌دی‌های آموزشی مالتی مدیا را از سایت www.kashiha.ir دریافت کند.
گفتنی است؛ کپی این CD های آموزشی در نمایندگی‌های مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها در سراسر دنیا قابل دریافت است.در این CD ها مطالب درسی به صورت فصل به فصل آموزش داده می‌شود.

 جزوات آموزشی

این جزوات به صورت فایل‌های متنی در سایت www.kashiha.ir قابل دریافت است.
لازم به ذکر است؛ این جزوات، توسط دبیران با تجربه‌ی آموزش و پرورش تهیه شده است.

نمونه سؤالات تشریحی

این سؤالات گزیده‌ای از سؤالات امتحانی مدارس خارج از کشور و مدارس داخل کشور بوده که توسط آموزش و پرورش گردآوری و در سایت www.kashiha.ir قابل دسترسی می‌باشد.

 مشاوره‌ی آنلاین

در مشاوره‌ی آنلاین با دانش‌آموز، در مورد مشکلات تحصیلی و … به صورت تعاملی ارتباط برقرار می‌شود.

کلاس‌های رفع اشکال

در خصوص این کلاس‌ها باید گفت؛ اگر دانش‌آموز نتوانست مشکلات درسی خود را حل کند، می‌تواند در کلاس‌های حضوری نمایندگی‌های این مرکز در کشورهای مختلف، حضور یابد و توسط دبیران مجرب، رفع اشکال کند.

ارزشیابی نهایی

در خصوص امتحانات باید بدانید؛ امتحانات در ساختمان نمایندگی‌های مؤسسه رایان کاشیها در کشورهای مختلف، برگزار می‌شود. البته برخی از امتحانات در مدارس عادی ایرانی نیز برگزار می‌شود.
لازم به ذکر است؛ در کشورهایی که این مؤسسه، نمایندگی ندارد، در سفارت یا نمایندگی‌های دولتی ایرانی امتحانات برگزار می‌شود. مدارک اعطائی به دانش‌آموزان مورد تأیید وزارت آموزش پرورش می‌باشد.

شرایط ثبت‌نام مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها

– هر دانش‌آموزی که در مواردی مانند عدم دسترسی به مدرسه عادی و یا مشکل سنی و … نتواند در مدرسه‌ی روزانه ثبت‌نام نماید، می‌تواند به مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها مراجعه و ثبت‌نام کند.
– همچنین دانش‌آموزانی که در سن تحصیل بوده و در محل زندگی آنان مدرسه‌ی ایرانی وجود ندارد، می‌توانند با گرفتن مجوز، در مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها، ثبت‌نام کنند.

سخن آخر!

دانش‌آموزان برای انتخاب مرکز آموزش از راه دور می‌توانند از سایت www.dei.ir و یا از سفارت ایران در مالزی استعلام نمایند.
دانش‌آموزان در مالزی می‌توانند، اطلاعات مربوط به مرکز آموزش از راه دور رایان کاشیها را از مدرسه‌ی نمونه مردمی امام خمینی نیز به دست آورند.
برای آشنای بیشتر با مؤسسه‌ی آموزش از راه دور رایان کاشیها به لینک http://www.kashiha.ir/ مراجعه کنید.
مشاوره شریف، بزرگترین سایت تخصصی مدارس مالزی در ایران می‌باشد که با کسب نمایندگی بیش از 70 دانشگاه، مدرسه و آموزشگاه زبان در مالزی، بهترین و مورد اعتمادترین مرکز اعزام دانش آموزان و دانشجویان به مالزی است. تا آخر با شما هستیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *