ثبت نام مدارس مالزی

 • by

چگونگی ثبت نام مدارس مالزی، راهنمای شما برای آگاهی بیشتر، کاهش خطا و افزایش سرعت انجام کارها است. فرقی نمی‌کند فرزندتان را برای اولین بار در مدارس مالزی ثبت‌نام می‌کنید، یا قصد تغییر مقطع و جابجایی را دارید، راهنمای ثبت نام در مدارس مالزی، چراغ راهی است که مسیرتان را روشن می‌کند. با شریف اِستادی همراه شوید تا قدم به قدم شرایط تحصیل در مدارس مالزی را برایتان شرح دهیم.

شریف اِستادی، همراه شما برای سفر تحصیلی به مدارس مالزی است.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

10 قدم برای ثبت نام در مدارس مالزی

ثبت نام در مدارس مالزی

انتخاب‌های افراد است که باعث تمایز آنها از یکدیگر می‌شود. هر اندازه دقت و توجه بیشتری برای انتخاب‌هایمان داشته باشیم، به همان اندازه به نتایج بهتر و ثمربخش‌تری خواهیم رسید. در این بخش برای شما که قصد تحصیل و زندگی در مالزی را دارید، اصول انتخاب صحیح مدارس مالزی را جمع آوری کرده‌ایم. مراحل ثبت نام در مدارس بین المللی مالزی از این قرار است:

 1. آشنایی با سیستم های آموزشی مدارس مالزی
 2. انتخاب مدرسه براساس بودجه و شرایط
 3. تهیه مدارک لازم
 4. تکمیل فرم ثبت نام در مدارس مالزی
 5. شرکت در آزمون تعیین سطح
 6. ثبت نام قطعی در مدرسه منتخب
 7. دریافت ویزا برای ورود به مالزی
 8. تهیه خوابگاه و محلی برای اقامت
 9. شروع مهاجرت تحصیلی به مالزی
 10. دریافت ویزای تحصیلی و ویزای همراه

1- آشنایی با سیستم های تحصیلی مدارس مالزی

برای ثبت نام مدارس مالزی، باید با سیستم های آموزشی در این کشور آشنایی داشته باشید. 90 درصد مدارس بین المللی مالزی از سیستم آموزشی بریتانیایی استفاده می‌کنند. شریف اِستادی در مقاله معرفی سیستم آموزشی بریتانیایی، همه چیز درباره این سیستم را برایتان شرح داده‌ایم.

مدارسی مانند مدرسه UCSI، APS و ماهسا مدارسی هستند که از سیستم بریتیش یا کمبریج استفاده می‌کنند.

بعد از سیستم بریتانیایی که بیشترین فراوانی را در میان سیستم های آمورشی مدارس مالزی دارد، سیستم کانادایی، استرالیایی، IB و غیره برنامه های رایج آموزشی در این کشور است. بهتر است با این سیستم ها آشنا باشید تا بتوانید بهترین را از میان بقیه انتخاب کنید.

اگر قصد تحصیل در مدارس مالزی با سیستم کانادایی را دارید باید بدانید مدرسه سان وی مالزی، تنها مدرسه‌ای است که سیستم کانادایی داشته و به دانش آموزان دیپلم انتاریو کانادا می‌دهد.

مدرسه سان وی مالزی با سیستم کانادایی، بهترین انتخاب برای دانش آموزان ایرانی است، چون سرفصل‌های آموزشی این مدرسه سازگاری زیادی با دروس مدارس ایرانی دارد و دانش آموزان نیازی به شرکت در دوره‌های پیش نیاز ندارند. حتی در صورتی قبولی در آزمون تعیین سطح، می‌توانند به یک کلاس بالاتر از کلاسی که در ایران بودید بروید.

مطلب پیشنهادی: آشنایی با سیستم آموزشی کانادایی مدارس مالزی

2- انتخاب و ثبت نام مدارس مالزی 

قدم بعدی برای ثبت نام مدارس مالزی، انتخاب مدرسه است. برای پیدا کردن مدرسه باید این ویژگی ها را در نظر بگیرید:

 • انتخاب مدرسه با خوابگاه یا بدون خوابگاه؛ باید در این مرحله تصمیم بگیرید که قصد دارید همراه فرزندتان در مالزی بمانید یا از خوابگاه برای اقامت استفاده کنید. توصیه مشاوره شریف برای دانش آموزان مقطع متوسطه، استفاده از خوابگاه است.
 • مدرسه تمام وقت می‌خواهید یا قصد تحصیل در مدارس از راه دور را دارید. اگر هنوز وضعیت اقامت‌تان ثابت نشده و قصد تحصیل به صورت آنلاین و از راه دور دارید می‌توانید مدارسی مانند مدرسه رایان کاشیها را انتخاب کنید.
 • مرحله بعد برای انتخاب مدرسه برای ثبت نام در مدارس مالزی، تعیین لوکیشن و مکان مدرسه است. نزدیکی یا دوری مدرسه به مرکز شهر یا محل زندگی‌تان از عوامل مؤثر در این مرحله است. مدارسی مانند مدرسه تیلورز، مدرسه APS و غیره در پایتخت مالزی کوالالامپور هستند. مدرسه سان وی و ماهسا در مجموعه آموزشی سان وی سیتی در نزدیکی کوالامپور واقع شده‌اند. این مرکز آموزشی یک دهکده آموزشی مدرن با امکانات فوق العاده مطلوب است.
 • هزینه تحصیل در مدارس مالزی از عوامل مهم دیگر است. برخی مدارس بین المللی مالزی به خاطر خدمات محدودتر هزینه مقرون به صرفه تری دارند مدارسی که هزینه های بالاتری دارند خدمات و امکانات بیشتری در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهند.
 • از دیگر فاکتورهای انتخاب مدرسه تعیین زبان آموزشی است. بسیاری از مدارس بین المللی مالزی از زبان انگلیسی برای آموزش استفاده می‌کنند، هر چند با توجه به سیستم آموزشی ممکن است از زبان‌های دیگر به عنوان زبان دوم و سوم استفاده شود. به طور مثال در مدرسه فرانسوی لیسی LFKL زبان اصلی فرانسوی است. با توجه به وضعیت زبان فرزندتان می‌توانید مدرسه مناسب را انتخاب کنید.

نکته مهم: در بسیاری از مدارس بین المللی مالزی با برگزاری دوره‌های آمادگی زبان، دانش آموزانی را که مهارت پایین زبان انگلیسی دارند را برای شرکت در کلاس‌ها آماده می‌کنند. به طور مثال مدرسه ماهسا با برگزاری دوره‌های فشرده انگلیسی، همزمان با کلاس‌های درس، دانش آموزان را برای ورود به کلاس‌ها آماده می‌کند.

در مقاله راهنمای انتخاب مدرسه مناسب به تفصیل همه چیز را برایتان شرح داده‌ایم.

3- تهیه مدارک لازم برای ثبت نام مدارس مالزی

پس از آن که مدرسه مناسب با شرایط فرزندتان را پیدا کردید، باید مدارک مورد نیاز برای ثبت نام مدارس مالزی را تهیه کنید. مدارک لازم در بسیاری از مدارس یکسان است، جز در موارد خاص که نیاز به مدارکی بیشتر از این موارد دارید:

 • کپی تایید شده از کارنامه همراه با ریز نمرات
 • گواهی های تحصیلی
 • فرم اقامت در صورت نیاز
 • ارائه پاسپورت معتبر بین المللی
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه
 • عکس رنگی در اندازه پاسپورت (4 تا 6 کپی)
 • گزارش سلامت پزشکی
 • کارت واکسیناسیون
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست و ثبت نام

4- تکمیل فرم ثبت نام مدارس مالزی

فرم ثبت نام در هر مدرسه با بقیه متفاوت است. اگر در فرآیند پر کردن فرم ثبت نام نیازمند به راهنمایی داشتید، کارشناسان مشاوره شریف پاسخگوی سؤالات شما هستند. چون بسیاری از فرم های مدارس به زبان انگلیسی و … هستند، بهتر است به کمک کارشناسان فرم ‌های مربوطه را تکمیل کنید تا در روند ثبت نام دچار چالش نشوید و برنامه‌هایتان به تأخیر یا تعویق نیفتد.

نکته مهمی که هنگام تکمیل فرم باید در نظر داشته باشید، زمانبندی برای شروع ترم‌های تحصیلی است. برای ثبت نام بهتر است حداقل از دو ماه قبل از تاریخ شروع ترم اقدام کنید تا پس از تکمیل کارها به ترم جدید برسید.

5- آزمون تعیین سطح برای ثبت نام مدارس مالزی

برای ثبت نام مدارس مالزی، نیاز به آزمون ورودی ندارید، آزمون تعیین سطح تنها برای مشخص کردن وضعیت زبان و پایه تحصیلی فرزند شما است. این آزمون قبولی یا رد ندارد و فقط برای تعیین سطح و لول آموزشی دانش آموز است.

از آنجا که شریف اِستادی نماینده قانونی و ایجنت تخصصی بسیاری از مدارس بین المللی مالزی است، آزمون تعیین سطح توسط کارشناسان مشاوره شریف در دفتر تهران انجام می‌شود. آزمون تعیین سطح در بسیاری از مدارس از 2 درس زبان و ریاضی گرفته می شود. نتایج آزمون زبان دانش آموزان از این قرار است:

 • اگر وضعیت زبان فرزند شما در سطح عالی باشد با یک پله جهش، می‌تواند به پایه تحصیلی بالاتر برود. به طور مثال دانش آموز کلاس پنجم که وضعیت زبان عالی دارد، می‌تواند وارد کلاس ششم شود.
 • در صورتی که وضعیت زبان دانش آموز در حد معمولی باشد، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح به همان کلاس و پایه خودش منتقل می‌شود. مثلا دانش آموز کلاس پنجم با وضعیت زبان عادی باید به کلاس پنجم برود.
 • دانش آموزانی که وضعیت زبان ضعیف دارند ممکن است به جای پایه تحصیلی خودشان به یک کلاس پایین تر بروند. مثلا دانش آموز کلاس پنجم که وضعیت زبانی خوبی ندارد باید به کلاس چهارم برود.

در برخی مدارس مالزی، آزمون تعیین سطح باید در مدرسه و در کشور مالزی انجام شود، در این صورت شریف اِستادی با بررسی وضعیت دروس خوانده شده در ایران، لول دانش آموز را مشخص کرده و آزمون تعیین سطح بدون هیچ مشکلی در مالزی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مدارس بین المللی مالزی

6-  ثبت نام نهایی در مدارس مالزی 

پس از درخواست ثبت نام، باید منتظر بررسی و تأیید درخواست باشید. در صورت تأیید درخواست، ایمیلی از سوی مدرسه دریافت خواهید کرد. در این نامه جزئیات دوره، تاریخ شروع ترم و فاکتور هزینه تحصیل درج شده است. پس از پرداخت هزینه ها، ثبت نام قطعی شده و رسیدی برای‌تان صادر می‌شود. با پرداخت هزینه‌های لازم، ثبت نام در مدارس مالزی قطعی می‌شود.

7- دریافت ویزا برای ورود به مالزی

برای سفر تحصیلی به مالزی نیازمند ویزا هستید. مشاوره شریف اقدامات لازم برای اخذ ویزا را در کوتاه ترین زمان انجام می‎دهد.

س از دریافت ویزا، شما و فرزندتان آماده سفر به مالزی خواهید شد. نیاز به توضیح است که ویزا در این مرحله برای دانش آموز و والدین، هر دو گرفته می‌شود و پس از حضور در مالزی است که ویزای دانش آموزی و ویزای همراه صادر می‌شود.

دریافت ویزا 10 تا 15 روز کاری زمان نیاز دارد. در این فاصله شما می‌توانید مقدمات سفر به مالزی را آماده کنید. اگر هنوز نقطه مبهمی درباره اخذ ویزا برایتان باقی مانده با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی: شرایط استفاده از خوابگاه‌ مدارس مالزی

8- ثبت نام مدارس مالزی و تهیه خوابگاه

بسیاری از مدارس بین المللی دارای خوابگاه هستند. خوابگاه برای دانش آموزان کلاس ششم به بالاتر است. از آنجا که مدارس بین المللی میزبان دانش آموزان زیادی از سراسر دنیا هستند، زندگی خوابگاهی طرفداران زیادی در این کشور دارد.

باید بدانید خوابگاه مدارس بین المللی در مالزی، امکانات مطلوبی داشته و شرایطی شبیه به زندگی در خانه را برای دانش آموزان فراهم می‌کنند. تأمین امنیت، آسایش، رفاه و سلامتی دانش آموزان اولویت اصلی خوابگاه مدارس مالزی است.

ارتباط مستمر با والدین، مراقبت از دانش آموزان در ساعت غیر کلاس، تأمین سلامت و بهداشت و فعالیت‌های فوق برنامه برای تفریح دانش آموزان از ویژگی های خوابگاه مدارس مالزی است.

9-شروع مهاجرت تحصیلی به مالزی

پس از حدود 8 ساعت پرواز می‌توانید وارد فرودگاه کوالالامپور در مالزی شوید. اولین چیزی که در نگاه اول توجه‌تان را جلب خواهد کرد، طبیعت زیبای مالزی و سپس ظاهر آدم‌هایی است که در اطرافتان می‌بینید. مالزی کشوری متشکل از اقوام مختلف هندی، چینی، ژاپنی و غیره است که تضاد ظاهری جالبی در چهره‌های افراد ایجاد کرده است. همین تنوع قومیتی در مالزی است که زندگی در این کشور آسیایی را جذاب‌تر از هر نقطه دیگر دنیا کرده است. مردم مالزی با خارجی ها و مخصوصا ایرانی ها، رفتار دوستانه و صمیمی دارند و شما پس از ورود به این کشور احساس غربت نخواهید داشت.

از تنوع قومیتی مالزی که بگذریم طبیعت مالزی برایتان رخ می‌نماید. به هر طرف که نگاه می‌کنید، انبوهی از درختان سرسبز می‌بینید. انگار که مالزی جنگلی وسیع بوده که در برخی جاها درختان را کنده و به جایش خانه و خیابان کاشته‌اند.

از جذابیت‌های ظاهری مالزی که فارغ شدید نوبت ورود به مدرسه است. مدارس بین المللی مالزی با امکانات و تجهیزات مدرن هم بخش دیگری از جادوی این سرزمین است. با ورود به مدرسه مدرنی چون سان وی باورتان نمی‌شود در کشوری آسیایی شاهد این حجم از تکنولوژی باشید.

حتماً بخوانید: راهنمای اخذ ویزای تحصیلی دانش آموزی در مالزی

10- اخذ ویزای تحصیلی و همراه

پس از ثبت نام مدارس مالزی باید ویزا بگیرید. همه چیز به خودتان بستگی دارد، اگر ترجیح می‌دهید که شما هم همراه فرزندتان به مالزی مهاجرت کنید، می‌توانید با اخذ ویزای همراه شرایط اقامت را هموار کنید. باید بدانید ویزای دانش آموزی مالزی برای دانش آموزان 5 تا 18 ساله است. این ویزا اعتبار یک ساله داشته و به صورت سالانه تمدید می‌شود. ویزای دانش آموزی پس از ورود به مالزی برایتان صادر می‌‌شود.

اگر قصد دریافت همراه دارید باید بدانید ویزای همراه مبتنی بر ویزای دانش آموزی است و شرایط مشابهی با ویزای اصلی دارد. یعنی با هر بار تمدید ویزای دانش آموزی ویزای همراه نیز تمدید شده و والدین نیز می‌توانند همراه فرزندشان در مالزی بمانند.

تحصیل در مدارس منتخب مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی با 20 سال سابقه زندگی در مالزی، بهترین و تاپ‌ترین مدارس که شرایط مطلوبی برای دانش آموزان ایرانی دارد را گزینش کرده است. مدارس مالزی تخصص ما است. صفر تا صد تحصیل در مدارس مالزی از انتخاب مدرسه تا اخذ ویزای دانش آموزی و ویزای همراه و غیره را از شریف اِستادی بخواهید.

تحصیل در مدارس مالزی پلی است برای ورود به دانشگاه‌های مطرح دنیا!

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱