مدارس چند زبانه مالزی

 • by
مدارس چند زبانه مالزی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (5 امتیاز)

مدارس چند زبانه مالزی فرصتی عالی برای دانش آموزان بین المللی است تا در کنار تحصیل در مدارس برتر به زبان‌های مختلف تسلط پیدا کنند و با فرهنگ‌های گوناگون آشنا شوند. تحصیل در مدارس چند زبانه مالزی باعث افزایش توانایی یادگیری، رشد مغز، پیشرفت تحصیلی و  مزایای فراوان دیگری می‌شود که در این مقاله به طور کامل به آن خواهیم پرداخت. لازم است بدانید در مدارس چند زبانه مالزی رسانه اصلی آموزشی انگلیسی است، اما معمولاً زبان‌های دیگری مانند ماندارین، فرانسوی و اسپانیایی نیز ارائه می شود.

شریف استادی نماینده قانونی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است که با توجه به تجربه 20 سال فعالیت تخصصی در مدارس مالزی همراه و پشتیبان شما در این کشور خواهد بود.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

چرا تحصیل در مدارس چند زبانه مالزی

کشور مالزی به خاطر حضور اقوام مختلف و فرهنگ‌‌ها و زبان‌های متنوع، محیطی مناسب برای یادگیری چندین زبان دارد. در کشور مالزی بیش از صد گویش توسط مردم به طور روزانه استفاده می‌شود.

زبان ملی این کشور باهاسا ملایو است که ریشه در زندگی اجداد مالزیایی دارد. زبان‌های رایج دیگر در این کشور انگلیسی، چینی و تامیل و غیره است که فرصتی بی‌نظیر برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند تا با زبان‌های جهانی مختلف آشنا شده و مهارت‌های لازم را کسب کنند.

اکثر شهروندان مالزی دو زبانه یا چند زبانه هستند و علاوه بر زبان مادری خود، حداقل دو زبان را در مدرسه یاد می‌گیرند. به عبارت بهتر در مدارس مالزی، دانش‌آموزان در کنار زبان مادری با زبان‌های دیگر نیز آشنا می‌شوند.

به گزارش موسسه بین‌المللی آموزش (IIE) مالزی به عنوان یکی از برترین مقاصد تحصیلی برای دانش‌آموزان بین‌المللی است و بسیاری از دانشگاه‌های مالزی در رتبه‌بندی‌های جهانی QS رتبه‌های زیر 200 را کسب کرده‌اند. و از سوی دیگر فارغ‌التحصیلان مدارس چند زبانه مالزی از تجربه تحصیلی خود، رضایت بالایی دارند.

مطلب پیشنهادی: خدمات مدارس مالزی را اینجا بخوانید

مدارس چند زبانه مالزی

8 مزیت تحصیل در مدارس چند زبانه مالزی

از آنجا که دنیای امروز به سمت گلوبال شدن حرکت می‌کند، توانایی صحبت کردن در چند زبان، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. مدارس چند زبانه مالزی فرصتی برای دانش‌آموزان است تا از کودکی با چندین زبان مختلف آشنا شوند. فرزند شما در سیستم آموزشی قوی و باکیفیت و با هزینه‌هایی مقرون به صرفه درس می‌خواند و در عین حال به چندین زبان مسلط خواهد شد. مزایای یادگیری زبان دوم توسط دانش آموزان بسیار زیاد است که در ادامه به آن پرداخته‌ایم:

 1. افزایش توانایی یادگیری
  دانش آموزان دو زبانه قدرت یادگیری بیشتری نسبت به سایر کودکان دارد، مسائل درسی را بهتر به خاطر می‌سپارند و قادر به حل مسائل پیچیده خواهند بود.
 2. پیشرفت تحصیلی بالاتر
  دانش آموزان دوزبانه، مهارت عالی تفکر انتقادی و انعطاف پذیری ذهنی بالایی دارند.
 3. بهبود رشد مغز
  مطالعات نشان داده کودکانی که به دو یا چند زبان صحبت می‌کنند، دامنه توجه بهتری نسبت به بقیه داشته و توانایی انجام چندین کار را دارند.
 4. سلامت و افزایش کارایی ذهن
  آموزش چند زبان در دراز مدت، باعث افزایش سلامت ذهن شده و شروع بیماری هایی مانند زوال عقل و آلزایمر را به تاخیر می‌اندازد و سطح استرس را کاهش می‌دهد.
 5. افزایش شانس ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا
  تحصیل در مدارس چندزبانه شانس دانش آموزان را برای پیشرفت در تحصیلات پیش دانشگاهی و کارشناسی افزایش می‌دهد.
 6. کسب موفقیت‌های شغلی بیشتر
  چند زبانه بودن موجی از فرصت‌ها را در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد که باعث موفقیت‌های تحصیلی و شغلی آینده آنها می‌شود. افراد چند زبانه در محیط کار بسیار مورد توجه قرار می گیرند، به ویژه توسط شرکت های چند ملیتی که با بسیاری از کشورها ارتباط دارند.
 7. آگاهی فرهنگی  بیشتر
  یادگیری و انتخاب هر زبان خارجی آگاهی فرهنگی دانش آموزان از کشورهای دیگر را افزایش می‌دهد.
 8. شخصیتی با ذهن بازتر
  دانش آموزان چند زبانه دیدگاه های جدیدی در مورد مسائل خاص دارند چون به عنوان مثال، آنها می توانند یک مقاله خبری مشابه را به زبان دیگری بخوانند. در نتیجه ذهن بازتر و آگاه تری از فرهنگ های مختلف سراسر جهان خواهند شد.

اخذ ویزای مالزی گامی بزرگ در مسیر پیشرفت حرفه‌ای و شخصی فرزندان شما!

برای دریافت ویزای سوشال در 3 روز با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

چگونگی آموزش چندزبان در مدارس مالزی

در مدارس دولتی مالزی علاوه بر زبان ملی، از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم برای آموزش استفاده می‌شود. آموزش دو درس ریاضیات و علوم به زبان انگلیسی تحت برنامه دو زبانه است.

استفاده از کتاب‌های درسی انگلیسی کمبریج در مدارس مالزی، اهمیت زبان انگلیسی را در برنامه درسی آموزش محلی تقویت می‌کند.

سیاست‌های آموزشی مدارس ملی تنها به آموزش زبان انگلیسی ختم نمی‌شود بلکه همراه با اجرای مهارت‌ها و طرز تفکر عالی و جهانی است. فارغ‌التحصیلان این مدارس نه تنها به زبان بهاسا ملایو و انگلیسی مسلط هستند، بلکه به مهارت‌های فکری و زبانی لازم، به ویژه در تجارت و بازرگانی مجهز می‌شوند.

در مدارس بین المللی مالزی زبان اصلی آموزش انگلیسی است و به دانش‌آموزان فرصت داده شود تا یک زبان اضافی یا یک زبان خارجی را که می‌تواند در فعالیت‌های آینده آنها مفید باشد، کسب کنند. ممکن است این زبان ماندارین، تامیل، ژاپنی، کره ای، اسپانیایی، آلمانی یا فرانسوی باشد؛ یا هر زبان دیگری که مسئولین ترجیح می‌دهند و به خوبی از آن پشتیبانی کرده و دانش آموزان را به یادگیری تقویت و تشویق می‌کنند.

بسیاری از مدارس بین المللی مالزی دانش آموزان به سه زبان محلی، انگلیسی و زبان سوم سوق می‌دهند تا زمانی که مدرسه را در سن 17 سالگی ترک می کنند، قادر باشند به 3 تا 4 زبان صحبت کنند و مجموعه ای از فرصت ها به روی آنها باز شود.

مطلب پیشنهادی: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مدارس مالزی

مدارس چند زبانه مالزی

شرایط ورود به مدارس چند زبانه مالزی

برای تحصیل در مدارس چند زبانه مالزی باید در مرحله اول مدرسه‌ خود را انتخاب کنید و سپس مدارک زیر را برای ثبت نام تهیه کنید.

 • رنگی جدید در اندازه پاسپورت
 • کپی شناسنامه ترجمه شده دانش آموز
 • کپی پاسپورت و ویزا
 • کپی آخرین گزارش مدرسه دانش آموز
 • گزارش کتبی از وضعیت دانش آموز و توانایی و پتانسیل تحصیلی، از مدیر مدرسه یا معلم کلاس فعلی

معرفی مدارس چند زبانه در مالزی

بسیاری از مدارس بین المللی مالزی دانش آموزان را به چندین زبان مجهز می‌کنند. با این مدارس آشنا شوید:

 • مدرسه بین المللی ماهسا با آموزش زبان انگلیسی، فرانسه و ماندارین
 • مدرسه APS مالزی 
 • مدرسه بین المللی UCSI ریاضی و علوم به زبان انگلیسی
 • مدرسه بین المللی نکسوس آموزش به زبان باهاسا مالزی، ماندارین، اسپانیایی و فرانسوی
 • مدرسه بین المللی مونت کیارا با زبان انگلیسی، فرانسوی، چینی، اسپانیایی،
 • مدرسه بین المللی دالات
 • مدرسه آلیس اسمیت زبان انگلیسی، مالایی، ماندارسن، فرانسوی و اسپانیایی
 • مدرسه بین المللی ISKL زبان فرانسوی، اسپانیایی، مالایی و ماندارین

تحصیل در بهترین مدارس مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی مجهز به بانک اطلاعاتی به روز از مدارس مالزی است. برای دریافت مشاوره رایگان و انتخاب بهترین مدارس مالزی برای دانش آموزان ایرانی با ما تماس بگیرید و خدمات زیر را دریافت کنید:

 • اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • ثبت نام در مدارس برتر مالزی
 • تهیه خوابگاه و محل اقامت

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://educationdestinationmalaysia.com/blogs/sri-bestari-schools-benefits-of-being-multilingual

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *