آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

  • by
آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی
زمان مطالعه: 6 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی! چمدان‌هایتان را ببندید و برای یک سفر علمی و فرهنگی به مدارس مالزی آماده شوید. فرقی نمی‌کند در چه مقطعی تحصیلی هستید، دبستان، دبیرستان یا پیش‌دانشگاهی، مدارس مالزی با تنوع سیستم آموزشی و امکانات فوق‌العاده، پذیرای شما هستند. ما نیز در شریف اِستادی گام به گام همراه شما خواهیم بود تا با آمادگی کامل برای تحصیل در مدارس مالزی این تجربه را بهتر و لذت‌بخش‌تر کنید.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

مراحل آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی اطلاعاتی است که باید قبل از ورود به مالزی بدانید؛ تا آمادگی رویایی با هر چالشی را داشته باشید. برای این کار بهتر است چک لیستی تهیه کنید و بعد از تهیه و انجام هر کدام، یکی یکی آنها را تیک بزنید. این چک لیست را در ادامه بخوانید:

1- انتخاب مدرسه و تهیه مدارک لازم

گام اول آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی، انتخاب مدرسه مناسب است. معیارهای انتخاب مدرسه شامل برنامه‌ و سیستم آموزشی، امکانات، تجهیزات، هزینه تحصیل، موقعیت جغرافیایی و میزان اعتبار مدرسه است.

نکات کلیدی برای انتخاب مدرسه مناسب را می‌توانید در مقاله چگونگی انتخاب مدارس مالزی به طور کامل بخوانید.

مدارک ضروری برای تحصیل در مدارس مالزی، شامل اسناد مربوط به ثبت نام و پذیرش، ویزای دانش آموزی، ویزای والدین، گواهی سلامت و غیره است. برای تمام این موارد لازم است پاسپورت یا گذرنامه‌تان، اعتبار 8 ماهه تا یک سال داشته باشد.

عکس مورد نیاز برای تکمیل مدارک ثبت نام در مالزی، عکس پاسپورتی با پس‌زمینه سفید یا آبی است. برای تمام اسناد رسمی به عکسی با این مشخصات نیاز دارید. اندازه عکس پاسپورتی 45 میلی متر (ارتفاع) در 35 میلی متر (عرض) است و باید به صورت حرفه ای چاپ شود. هنگام گرفتن عکس پارسپورتی دقت داشته باشید که اگر عینک می‌زنید، در عکس هیچ انعکاسی از عینک نباشد. عکس پاسپورتی که دارای انعکاس عینک است ممکن است در اسناد رسمی رد می‌شود.

آمادگی برای دریافت ویزای دانش‌آموزی

2- آمادگی برای دریافت ویزای دانش‌آموزی

قدم دوم آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی اقدامات لازم برای اخذ ویزا است. برای تحصیل در مدارس مالزی باید ویزای دانش آموزی بگیرید. اگر قصد دارید همراه خانواده به مالزی بروید باید برای اخذ ویزای والدین نیز اقدامات لازم را انجام دهید. ویزای سوشیال مالزی نیز از جمله ویزاهای و قابل تمدید است که می‌توانید برای سفرهای کوتاه مدت دو ماهه از آن استفاده کنید.

با ویزای سوشال مالزی، گامی بزرگ در مسیر پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود بردارید. درخواست مجوز سفر به مالزی در 48 ساعت فقط با کلیک یک دکمه!

برای دریافت ویزای سوشال در 48 ساعت با ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی و آشنایی با زبان

3- آشنایی با فرهنگ و زبان مالایی

مرحله  دیگر آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی یادگیری زبان است. شما برای تحصیل نیاز به یادگیری زبان محلی و رایج آن منطقه و یک زبان عمومی مانند انگلیسی دارید. زبان ملی مردم مالزی، باهاسا ملایو است و انگلیسی زبان رایج در این کشور است. مالزیایی‌ها روش منحصر به فردی برای برقراری ارتباط دارند.

مکالمه مردم این کشور اغلب بین باهاسا مالزی، انگلیسی یا سایر زبان‌هایی است که با آن‌ راحت هستند. این تغییر زبان به قومیت یا موقعیت های خاص محدود نمی‌شود و فقط برای خارجی‌ها نیست، مالایی‌ها حتی زمانی که با همشهریان خود صحبت می‌کنند به همین صورت ترکیبی حرف می‌زنند. حتی دو مالایی ممکن است از انگلیسی برای برقراری ارتباط استفاده کنند، بنابراین، نگران نباشید.

شما می‌توانید پس از مدتی معاشرت با مردم این کشور، عبارات ساده باهاسا مالزی یاد بگیرید و با شرکت در دوره‌های زبان انگلیسی همزمان به این زبان  نیز مسلط شوید.

مطلب مرتبط: شرایط تحصیل در مدارس چند زبانه مالزی

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

4- آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی و ایجاد شبکه دوستی

مرحله بعدی آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی، شبکه سازی و دوست یابی است تا دانش‌آموزان جدید بتوانند با اطمینان و حمایت بیشتری در این سفر تحصیلی قدم بگذارند. وقتی صحبت از تحصیل در کشوری جدید می‌شود، داشتن شبکه حمایتی متشکل از دیگر دانش‌آموزان، معلمان و مشاوران می‌تواند تفاوت چشمگیری در تجربه تحصیلی ایجاد کند. دوست یابی و شبکه‌سازی منبعی برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت حمایت عاطفی و اجتماعی برای سازگاری با چالش‌های جدید از دوستان قدیمی‌تر است.

دوستی و آشنایی با دانش آموزان قدیمی‌تر قبل از رفتن به مالزی، می‌تواند با شرکت در رویداد معارفه، پیوستن به گروه‌های آنلاین دانش‌آموزی و برنامه‌های همتایان فراهم شود. این فرآیند، بخشی جدایی‌ناپذیر از آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در محیط جدید شکوفا شوند و موفقیت‌های تحصیلی و شخصی قابل توجهی کسب کنند.

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

5- تأمین سلامت و ایمنی 

از مهم‌ترین مراحل آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی، آشنایی با سیستم بهداشتی و شبکه سلامت و ایمنی در کشور مالزی است. دانش آموزان و والدین باید اطلاعاتی در مورد خدمات بهداشتی و ایمنی در مالزی داشته باشند و نکات مهم برای حفظ سلامتی و چگونگی دسترسی به مراقبت‌های پزشکی را بدانند.

شناسایی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های نزدیک برای دریافت خدمات پزشکی و درمان بیماری‌ها از ضروریات است. زیرا زمانی که سالم هستید، راحت‌تر از زمانی که بیمار می‌شوید و نیاز به توجه فوری دارید، می‌توانید امکانات پزشکی مناسب را پیدا کنید. در مالزی، کلینیک‌هایی هست که توسط پزشکان عمومی (GPs) اداره می‌شود و خدمات اورژانسی را به صورت شبانه روزی ارائه می‌کنند. از سوی دیگر همه دانشجویان و دانش آموزان بین المللی باید بیمه پزشکی داشته باشد که در طول دوران تحصیلی، هزینه‌ها را پوشش دهد.

مطلب پیشنهادی: وضعیت بهداشت و سلامت در مدارس مالزی

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

6- آشنایی با جاذبه های فرهنگی و تفریحی

گردش و تفریح بخش جدایی ناپذیر زندگی در کشور مالزی و مکمل فعالیت‌های علمی و تحصیلی است. همه دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در مالزی باید شرایط آب و هوایی این کشور را بدانند و با جاذبه‌های فرهنگی و تفریحی این کشور به خوبی آشنا باشند.

از آنجایی که هوای مالزی گرم و مرطوب است، برای راحتی بهتر هنگام گردش و تفریح باید لباس های سبک و قابل تنفس همراه داشته باشید و از آنجایی که بارش باران در این کشور رایج است، داشتن چتر و لباس بارانی نیز از ضروریات است. اطلاع از تفریحات مناسب دانش آموزان در مالزی نیز بخشی از فرآیند آمادگی برای تحصیل در مالزی است که در مقاله مربوطه به این موضوع پرداخته‌ایم.

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

7- اسکان و زندگی در مالزی

تهیه خوابگاه و محلی برای اقامت، بخش دیگری از فرآیند آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی است. اگر دانش آموز دبیرستانی کلاس هفتم به بالا هستید می‌توانید برای اقامت در خوابگاه مدارس مالزی برنامه ریزی کنید. اگر هم می‌خواهید زندگی در کنار عزیزانتان در مالزی تجربه کنید می‌توانید با اخذ ویزای همراه با یکی از والدین‌تان در مالزی بمانید.

می‌توانید با رزرو هتل یا اجاره آپارتمان، محلی برای اقامت‌تان تهیه کنید. به هر حال چه قصد اقامت در خوابگاه یا منزل مسکونی را داشته باشید، باید لوازم اولیه مانند ملافه و لوازم شخصی همراه داشته باشید.

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

8- تهیه سیم کارت محلی

یکی دیگر از اقدامات آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی، تهیه سیم کارت برای برقراری ارتباط با خانواده و عزیزان است تا بتوانید با آنها در تماس باشید، پیامک ارسال کنید و به اینترنت دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این، قبل از سفر، باید بررسی کنید که تنظیمات اینترنت شما برای اتصال آسان به Wi-Fi در فرودگاه پیکربندی شده باشد تا بتوانید به محض رسیدن به مالزی با خانواده در ارتباط باشید.

برای خرید سیم کارت محلی می‌توانید در فرودگاه از شرکت‌های مخابراتی مانند Hotlink یا Celcom سیم کارت خریداری کنید.

آمادگی برای تحصیل در مدارس مالزی

9- اطلاع از شماره های اضطراری

از اساسی‌ترین کارها برای تأمین ایمنی دانش آموزان در مالزی، اطلاع از شماره های اضطراری است. در مالزی می‌توانید با شماره گیری 999 به پلیس، اداره آتش نشانی و نجات یا وزارت بهداشت برسید.

999 یک شماره اضطراری (معروف به خدمات واکنش اضطراری مالزی، MERS) برای دریافت کمک های فوری است. از طرف دیگر، می‌توانید 112 را از تلفن هوشمند خود شماره گیری کنید هرچند خط‌تان اعتبار نداشته، مسدود یا قفل باشد. 112 یک شماره اضطراری استاندارد در سطح جهانی است و همه تماس‌ها به مراکز پاسخگویی 999 هدایت می‌شوند.

علاوه بر شماره‌های اضطراری در مالزی، داشتن اطلاعات تماس یکی از اقوام یا دوستان مورد اعتماد نیز اهمیت زیادی دارد.

تحصیل در مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی نماینده قانونی و ایجنت تخصصی بیش از 70 مدرسه، دانشگاه و کالج زبان در مالزی است. 20 سال فعالیت تخصصی در مالزی افتخاری است که در سایه اعتماد شما نصیب‌مان شده است. برای دریافت خدمات زیر در سریع‌ترین زمان ممکن با ما در تماس باشید:

  • معرفی و ثبت نام در بهترین مدارس مالزی
  • اخذ انواع ویزای مالزی
  • تهیه خوابگاه و محل اقامت

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

منبع:

https://www.easyuni.com/advice/international-student-guide-preparations-to-study-in-malaysia-3079/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *