معلمان مدارس مالزی

 • by
زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

معلمان مدارس مالزی از گذشته تا به امروز، پایه‌های اصلی نظام آموزشی این کشور بوده‌اند. حتی ورود تکنولوژی و ابزار دیجیتال هم نقش معلمان را در مدارس مالزی کم رنگ نکرده و رشد و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان هنوز هم در گرو معلمان مدرسه های این کشور است. اطلاعات بیشتر درباره معلم های مدارس مالزی را در ادامه بخوانید.

شریف اِستادی، ایجنت تخصصی و نماینده قانونی برترین مدارس مالزی است.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

آشنایی با معلمان مدارس مالزی 

معلمان مدارس مالزی افرادی با انگیزه، دلسوز و با روحیه همکاری بالا هستند. آنها به طور مداوم در حال یادگیری برای پیشرفت هستند تا بتوانند بهترین خدمات را به دانش آموزان ارائه دهند. سرمایه گذاری کشور مالزی در زمینه آموزش، معلمان را تبدیل به عناصر مهمی در امر آموزش و یادگیری کرده است. در تحقیقی که توسط آموزش بین المللی ارزیابی کمبریج انجام شده است، معلمان مدارس مالزی جزو متعهدترین معلمان جهان، برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان هستند. معلمان مدارس مالزی را با این ویژگی ها می‌شناسند:

 • دانش و مهارت‌های کافی در زمینه‌ای که تدریس می‌کنند.
 • مهارت‌های ارتباطی و تعاملی قوی.
 • انگیزه و اشتیاق برای یادگیری و رشد.
 • توانایی ایجاد ارتباط با دانش آموزان و ایجاد محیطی یادگیری مثبت.
 • مهارت های ارتباطی و تعاملی قوی.
 • داشتن دانش و تجربه در استفاده از فناوری‌های آموزشی و ابزارهای نوین
 • داشتن ارزش‌ها و اخلاق‌های اسلامی و ملی و احترام به تنوع فرهنگی و مذهبی
 • داشتن تعهد و مسئولیت‌پذیری به حرفه و بهبود مستمر خود و دانش‌آموزان

معلمان مدارس مالزی

ویژگی های ممتاز معلمان کشور مالزی

معلم های مدارس مالزی افرادی با انگیزه، دلسوز و دارای روحیه همکاری هستند که به طور مداوم در حال یادگیری و رشد بوده تا بتوانند بهترین خدمات را به دانش آموزان ارائه دهند.

مطابق آمار معلمان مدارس مالزی، بالاترین درصد معلمانی را به ثبت رسانده است که وقت زیادی را برای یادگیری دروس به دانش آموزان اختصاص می‌دهند. نتیجه یکی از سرشماری‌های آماری در چند سال اخیر نشان داد که معلمان این کشور کمک زیادی به دانش آموزان برای کسب نمرات خوب و رسیدن به آرزوهای شغلی می‌کنند و وقت اضافی زیادی را برای کسب نمرات بالا به دانش آموزان‌شان اختصاص می‌دهند.

از نظر معلم‌ها در مالزی معیار اصلی برای حرفه‌ای بودن، نتایج و عملکرد خوب دانش آموزان در امتحانات است. به گفته 40 درصد از معلمان، موفقیت‌شان با تعداد دانش‌آموزانی که با ادامه تحصیلات عالی یا دوره‌های دانشگاهی به آرزوها و رویاهای خود می‌رسند، اندازه‌گیری می‌شود.

ارائه مشاوره شغلی به دانش‌آموزان یکی دیگر از تعهدات معلمان در مالزی برای تحقق آرزوهای شغلی دانش آموزان است. معلمان در مالزی نه تنها در تدریس، بلکه در انتقال دانش، مهارت ها و دانش لازم برای دانش آموزان برای موفقیت تحصیلی و شهروندی آماده جهان، متعهد و مشتاق هستند.

تحصیل در مدارس مالزی؛ فرصتی طلایی برای آینده‌ی درخشان، با اخذ ویزای دانش آموزی مالزی مسافر مدارس مالزی شوید.

وظیفه معلمان در مدارس مالزی

نقش اصلی معلم را نمی‌توان تنها در انتقال مفاهیم آموزشی خلاصه کرد چرا که معلمان الگوهای پذیرفته شده برای دانش آموزان هستند که از آنها درس زندگی می‌گیرند.

معلمان در مالزی مسئول اجرای برنامه‌های درسی و فعالیت‌های آموزشی متناسب با نیاز، دانش و توانایی‌های دانش‌آموزان هستند. آن‌ها بر اساس محتوا و استانداردهای آموزشی هر مقطع تحصیلی، روش‌ آموزشی مناسبی را برای رسیدن به بهترین نتیجه انتخاب و اجرا می‌کنند.

انتقال دانش و مهارت های ضروری به دانش آموزان برای شکل گیری شخصیت و نگرش آنها وظیفه دیگر معلمان مدارس مالزی است.

چگونگی انتخاب معلمان در مدارس مالزی

معلمان مدارس مالزی توسط وزارت آموزش و پرورش انتخاب و گزینش می‌شوند. سایر معیارها برای انتخاب معلمان مدارس دولتی را بخوانید:

 • شرکت در آزمون های استخدامی
 • قبولی در مصاحبه حضوری
 • ارائه مدرک کارشناسی در رشته مرتبط با تدریس

شرایط انتخاب معلمان مدارس بین المللی با مدارس دولتی متفاوت است. انتخاب معلمان مدارس بین المللی مالزی توسط هیئت مدیره مدرسه انجام می‌شود. هیئت مدیره معمولاً از نمایندگان مدرسه، والدین دانش آموزان و سایر افراد متخصص در آموزش تشکیل شده است. سایر فاکتورها برای انتخای معلمان مدارس بین المللی را در ادامه ببینید:

 • معلمان مدارس اینترنشنال باید در سیستم‌های آموزشی جهانی تحصیل کرده باشند
 • زبان مادری‌شان انگلیسی باشد
 • به زبان مالایی مسلط باشند
 • دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر براساس سیستم آموزشی مدرسه باشند
 •  داشتن تجربه تدریس در یک مدرسه بین المللی یا مدرسه خارجی
 •  داشتن توانایی تدریس به دانش آموزانی از فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف

معلمان مدارس مالزی

معلمان در سیستم های آموزشی مختلف

مدارس بین‌المللی مالزی از سیستم‌ آموزشی کشورهای استرالیا، کانادا، بریتانیا، آمریکا و IB استفاده می‌کنند. هر یک از این سیستم‌های آموزشی مدارس، ویژگی‌ها و رویکردهای مخصوص به خود را دارند که بر شیوه‌های تدریس و محتوای آموزشی تأثیر می‌گذارند.

معلمان باید از سیستم های آموزشی جهانی و استاندارد برای تدریس استفاده کنند. از این سیستم های جهانی و تفاوت‌های آن بیشتر بدانید.

سیستم آموزشی روش تدریس دروس
سیستم آموزشی استرالیایی تاکید بر یادگیری عملی و تحقیق محور و تشکیل گروه های کوچک، بحث های کلاسی و پروژه های گروهی شامل علوم، ریاضیات، زبان انگلیسی، هنر و علوم اجتماعی.
سیستم آموزشی کانادایی متمرکز بر توسعه مهارت‌های فکری و حل مسئله و پروژه‌های تحقیقاتی، کارآموزی و کارورزی ترکیبی از دروس پایه مانند ریاضی، علوم، زبان انگلیسی و فرانسه، به علاوه دروس انتخابی.
سیستم آموزشی بریتانیایی (IGCSE/A-Levels) سنتی و مبتنی بر امتحانات و حفظ مطالب، با تاکید بر دانش نظری و روش های تدریس مانند سخنرانی، پرسش و پاسخ وسیع و متنوع، شامل علوم، ریاضیات، ادبیات انگلیسی، تاریخ و زبان‌های خارجی.
سیستم آموزشی آمریکایی (AP) تاکید بر تفکر انتقادی و فعالیت‌های کلاسی مبتنی بر بحث و کارآموزی، کارورزی انعطاف‌پذیر با تنوع درسی بالا، شامل علوم، ریاضی، هنر، زبان‌ها و دروس اختیاری.
دیپلم بین‌المللی IB تاکید بر یادگیری جهانی و چند بعدی با اهمیت به توسعه شخصی و مهارت های بین فردی شامل گروه‌های موضوعی مختلف مانند زبان‌شناسی، علوم اجتماعی، تجربی، ریاضی و هنر.

با دریافت ویزای سوشال مالزی از فرصت‌های شغلی، تحصیلی و تفریحی این کشور آسیایی بهره‌مند شوید.

دریافت فوری ویزای سوشیال در 3 روز؛ تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

روش تدریس معلمان در مالزی

روش‌های تدریس معلمان تأثیر زیادی بر یادگیری دانش آموزان دارد. معلمان باید از روش‌های تدریسی استفاده کنند که برای دانش آموزان جذاب و موثر باشد. روش‌های تدریس سنتی، مدرن و برپایه فناوری شیوه‌های رایج آموزشی معلمان در مالزی است. سایر روش‌های جذاب آموزشی معلمان مدرسه های مالزی را ببینید:

 • 📚 یادگیری تعاملی و مشارکتی

ارائه پروژه‌های گروهی که دانش‌آموزان را تشویق می‌کند تا در موضوعات مختلف با یکدیگر همکاری کنند.
این رویکرد باعث به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در کار تیمی، ارتباطی و حل مسئله مهارت پیدا کنند.

 • 🔬 استفاده از فناوری در کلاس‌های درس

استفاده از تبلت‌ها و نرم‌افزارهای تعلیمی برای ارائه درس‌ها به تعاملی‌تر شدن کلاس‌ها کمک کرده و امکان دسترسی به منابع آموزشی گسترده‌تری را فراهم می‌آورد.

 • ⌛ تدریس مبتنی بر پرسش و پاسخ

سوالات بحث‌برانگیز برای تحریک تفکر انتقادی دانش‌آموزان به آنها کمک می‌کند تا عمیق‌تر فکر کنند و به جای حفظ مطالب، مهارت‌های تحلیلی خود را توسعه دهند.

 • 📋 آموزش مبتنی بر پروژه

ارائه تکلیف‌هایی که دانش‌آموزان را وادار به تحقیق و ایجاد یک پروژه عملی می‌کند و به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد که مفاهیم درسی را در قالب پروژه‌های واقعی و کاربردی تجربه کنند.

 • 🖍️ توجه به یادگیری فردی

برنامه‌ریزی درسی با توجه به تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان باعث می‌شود که معلمان به نیازها و سرعت یادگیری هر دانش‌آموز به صورت جداگانه توجه کنند و بر اساس آن برنامه درسی را تنظیم کنند.

📎 بیشتر بخوانید: تحصیل دبیرستان در مالزی

معلمان مدارس مالزی

چگونگی آموزش دروس اصلی توسط معلمان 

انتخاب روش‌های تدریس مناسب به تخصص، تجربه و مهارت معلم بستگی دارد. هر چند شرایط مدرسه و دانش آموزان مانند سن، سطح دانش آنها و اهداف آموزشی معلم نیز عوامل مهم دیگری در شیوه تدریس هستند. معلمان با استفاده از روش‌های تدریس موثر می‌توانند به دانش آموزان کمک کنند تا دانش و مهارت‌های لازم را برای موفقیت در زندگی کسب کنند.

 •  ∑ شیوه تدریس کلاس ریاضی، معلم از دانش آموزان می‌خواهد که در گروه‌های کوچک کار کنند تا یک مسئله ریاضی را حل کنند.
 • 🧪 شیوه تدریس کلاس علوم، معلم از دانش آموزان می‌خواهد که یک پروژه تحقیقاتی در مورد یک موضوع علمی خاص انجام دهند.
 • 📜 شیوه تدریس کلاس تاریخ، معلم از دانش آموزان می‌خواهد که از یک ابزار آنلاین برای یادگیری در مورد یک رویداد تاریخی خاص استفاده کنند.

قوانین مدارس مالزی برای معلمان

قوانین و مقرراتی که معلم های مدرسه ملزم به رعایت آن هستند به تضمین کیفیت آموزشی و حفظ محیطی امن و حمایتی برای دانش‌آموزان کمک می‌کنند. با این قوانین آشنا شوید:

 • رعایت اخلاق و رفتار حرفه‌ای، احترام به دانش‌آموزان و همکاران، و پرهیز از هرگونه تبعیض یا سوء استفاده
 • حفظ حریم خصوصی دانش‌آموزان و محافظت از اطلاعات شخصی آنها
 • رعایت استانداردهای آموزشی و استفاده از متدهای تدریس موثر و به‌روز
 • ارزیابی منصفانه و بی‌طرفانه دانش آموزان بدون دخالت و نظر شخصی
 • شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای مانند کارگاه‌های آموزشی، سمینارها، و دوره‌های آموزشی
 • به‌روزرسانی دانش و مهارت‌ها در زمینه‌های تخصصی و روش‌های تدریس
 • رعایت قوانین و مقررات مدرسه و پیروی از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های مدرسه
 • مشارکت در برنامه‌ها و فعالیت‌های فوق‌برنامه  مدرسه
 • ایجاد محیطی امن و تشویق‌کننده برای یادگیری همه دانش‌آموزان.
  پرهیز از هرگونه بی‌عدالتی و برخورد ناعادلانه با دانش‌آموزان.
 • مسئولیت‌های اجتماعی الگوی برتر دانش آموزان و داشتن رفتاری سازنده و مثبت در خارج از مدرسه

مطلب پیشنهادی: می خوای با قوانین مدارس مالزی برای دانش آموزان بیشتر آشنا بشی؟ کلیک کن

حقوق معلمان در مالزی

معلمان در مدارس مالزی تحت نظارت آموزش و پرورش هستند و در مواردی مانند حقوق و مزایا، بیمه، مرخصی، ارتقا و غیره از قوانین این وزارتخانه پیروی می‌کنند.

میزان حقوق معلمان در مالزی بر اساس رتبه، سنوات، تحصیلات و تخصص است. برای مثال، معلم مقطع ابتدایی با رتبه DG41 و ۱۰ سال سنوات حقوق پایه ۳,۲۴۰ رینگیت در ماه دریافت می‌کند. این حقوق شامل افزایش‌های سالانه، عیدی، کمک هزینه، کمک تحصیلی و غیره است.

معلمان بیمه ملی و بیمه اجتماعی دارند. بیمه ملی شامل بیمه سلامت، بیمه بازنشستگی، بیمه معلولیت و بیمه مرگ است. بیمه اجتماعی نیز شامل بیمه بیکاری، بیمه حوادث کاری و بیمه مادری است. بیمه معلمان تمام وقت در مدارس غیردولتی ۹ ماهه است.

بر اساس قانون کار از ۳۰ درصد حق بیمۀ معلمان، ۷ درصد آن را معلم و ۲۳ درصد آن را باید مؤسسان مدارس غیر دولتی پرداخت کنند.

میزان مرخصی معلمان در مالزی بر اساس سنوات است که می‌توانند از مرخصی سالانه، بیماری، زایمان، مراسمات خانوادگی، تحصیلی و مرخصی بدون حقوق استفاده کنند. برای مثال، یک معلم با کمتر از ۳ سال سنوات می‌تواند ۲۰ روز مرخصی سالانه، ۱۴ روز مرخصی بیماری، ۶۰ روز مرخصی زایمان، ۷ روز مرخصی مراسمات خانوادگی، ۲۴ ماه مرخصی تحصیلی و ۳ ماه مرخصی بدون حقوق را داشته باشد.

معلمان براساس رزومه کاری و افزایش کیفیت کار، تعهد، تجربه، تحصیلات و تخصص می‌توانند ارتقا رتبه داشته باشند.

تحصیل در مدارس برتر مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی ایجنت تخصصی و نماینده قانونی بهترین مدارس مالزی است. پس از دریافت مشاوره رایگان و انتخاب مدرسه مناسب برای تحصیل در مالزی با دریافت خدمات زیر تحصیل در مدارس مالزی را شروع کنید:

 • ثبت نام و اخذ پذیرش در کوتاه‌ترین زمان
 • تهیه ویزای تحصیلی دانش آموزی
 • اخذ ویزای همراه برای یکی از والدین
 • تهیه خوابگاه و محل اقامت

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *