ورود به فرودگاه مالزی

  • by
زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

ورود به فرودگاه مالزی، اولین اقدام برای شروع سفر تحصیلی به مدارس این کشور است. پس از انجام مقدمات سفر و انجام کارهایی مانند انتخاب، ثبت نام مدرسه و اخذ ویزا، باید از طریق فرودگاه وارد کشور مالزی شوید. دستورالعمل چگونگی ورود به فرودگاه مالزی را در ادامه بخوانید.

شریف اِستادی، پشتیبان و همراه شما برای تحصیل در مدارس مالزی است. ما از لجظه ورود به این کشور تا فارغ التحصیلی از مدارس مالزی در کنارتان هستیم.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

ورود به فرودگاه مالزی

ورود به فرودگاه مالزی

پس از انتخاب مدرسه و انجام کارهای ثبت نام برای مهاجرت تحصیلی به مدارس مالزی، باید وارد فرودگاه شوید. برای این کار باید ویزا تهیه کنید و بلیط هواپیما و هتل خود را رزرو کنید.

برای انجام تمام امور گفته شده با مشاوران شریف اِستادی در تماس باشید تا کارهای مقدماتی را به درستی انجام دهید و برنامه ریزی صحیحی داشته باشید. با این حال برای آشنایی بیشتر با ما همراه شوید تا اطلاعات اولیه را در اختیارتان قرار دهیم.

تهیه بلیت برای ورود به فرودگاه مالزی

تهیه بلیط برای یک سفر هوایی به سرزمین جنگل‌های بارانی اولین قدم برای سفر تحصیلی شما است.

مدارس بین المللی مالزی با تمام امکانات و جذابیت‌هایشان منتظر شما هستند؛ چمدان‌هایتان را ببندید و برای دیدن زیبایی‌های تمام نشدنی کشور مالزی و تحصیل در مدارس بین المللی و پرفکت این کشور آماده شوید.

مهم است که بدانید به دلیل مسافت طولانی تهران تا کوالالامپور، پرواز مستقیم به مالزی وجود ندارد و پروازهای میان این دو کشور کانکشن یا غیرمستقیم است و پس از توقف در کشورهای قطر، ترکیه، عمان، امارات و غیره به سمت مالزی پرواز خواهید کرد.

مالزی یکی از بهترین مقاصد گردشگری آسیا است. برای دیدن جاذبه‌های مالزی ویزای سوشال مالزی با قابلیت تمدید بهترین گزینه است.

برای دریافت فوری ویزای سوشیال ما تماس بگیرید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

کارت ورود دیجیتال MDAC 

از تاریخ 1 ژانویه 2024 تهیه فرم MDAC برای تمامی دانشجویان و دانش آموزان جهت ورود به مالزی الزامی است. بهتر است 3 روز قبل از ورود به مالزی فرم MDAC یا کارت ورود دیجیتال مالزی را پر کنید.

برای دانلود PDF فرم MDAC کلیک کنید.

ورود به فرودگاه مالزی

کارهایی که باید در فرودگاه ایران انجام دهید

در فرودگاه ایران وقتی از ایست بازرسی رد شدید با دقت نمایشگرهای فرودگاه را رصد کنید تا اطلاعات مربوط به پروازتان را دریافت کنید.

اولین کار پس از ورود به فرودگاه، بوردینگ پس (Boarding Pass) به معنای تحویل دادن بار، دریافت کارت پرواز و شماره صندلی است. برای دریافت کارت پرواز باید شماره پرواز یا PNR را که در بلیط‌تان درج شده را همراه با کارت شناسایی به قسمت پذیرش فرودگاه تحویل دهید.

توجه داشته باشید که در فرودگاه ایران با توجه به چند مسیره بودن پرواز مالزی، ۲ یا ۳ کارت پرواز باید دریافت کنید.
نگران بار خود نباشید، جز لوازم ضروری و کری آن Carry on (10 کیلوگرم بار که هر مسافر مجاز به حمل آن به داخل هواپیما است) چمدان و بار خود را به مسئولین مربوطه تحویل دهید و در مقصد آخر یعنی فرودگاه کوالالامپور آن را تحویل بگیرید.

بوردینگ تایم (Boarding Time)، زمانی است که باید به گیت مربوطه مراجعه کنید و برای سوار شدن به سمت هواپیما بروید. پس از دریافت کارت پرواز، زمان را مدیریت کنید تا بدون نگرانی در زمان مقرر مقابل گیت حاضر شوید و رأس ساعت به پرواز خود برسید. باید بدانید پس از پایان این زمان، دیگر اجازه سوار شدن به هواپیما یا بوردینگ را نخواهید داشت.

تایم بوردینگ در سالن فرودگاه از طریق صفحات نمایشگر اعلام می‌شود؛ پس به محض ورود به فرودگاه حواس‌تان به نمایشگرها باشد تا ساعت پرواز را از دست ندهید. زمان بوردینگ ده دقیقه قبل از شروع پرواز است، بهتر است حداقل 3 تا 4 ساعت زودتر از ساعت پرواز وارد فرودگاه شوید و اقدامات لازم را انجام دهید تا از پرواز جا نمانید.

📎 حتماً بخوانید: شرایط اخذ ویزای سوشال برای اقامت دوماهه در مالزی

بارهای غیرمجاز فرودگاه برای ورود به هواپیما 

  • دقت کنید در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید؛ حتماً نسخه ترجمه شده انگلیسی از پزشک متخصص را به همراه داشته باشید. مقدار مشخصی به اندازه زمان اقامت‌تان‌تان در مالزی از دارو را تهیه کرده و با نسخه همراه داشته باشید.
  • همراه داشتن داروهای مسکن کدئین و مواد مخدر مانند داروها و قرص‌های حاوی متامفتامین، مورفین، متادون، ترامادول و …غیرمجاز است.
  • مراقب تمامی اسناد مسافرتی مانند بلیط، تگ و یا ته مانده کارت پرواز تا ورود به مالزی تا پایان سفر باشید.
  • هیچ گونه اشیای تیز و برنده مانند جاقو ، قیچی و … به همراه نداشته باشید.
  • لپ تاپ و پاوربانک در بار تحویلی به پرواز ندهید.
  • مایعات یا اسپری بیشتر از 100cc شامل نوشیدنی ، ادکلن ، شامپو و… را همراه نداشته باشید.
  • در پروازهای کانکشن یا غیرمستقیم (پروازهای غیر مستقیمی که تا رسیدن به مقصد باید در فرودگاهی دیگر پیاده شده و با پروازی دیگر به مقصد نهایی بروید) در صورتی که زمان بین پرواز کوتاه  و کمتر از ۳ ساعت است سعی کنید اولین نفرات از هواپیما پیاده شوید.

ورود به فرودگاه مالزی

نکاتی که در فرودگاه به کارتان می‌آید

در لحظه ورود به هر فرودگاهی با متصل شدن به وایفای رایگان فرودگاه، اطلاعات پرواز را به صورت آنلاین چک کنید.

به محض ورود به فرودگاه کوالالامپور، ساعت تان را با زمان آنجا یکسان کنید.
هر نقطه مبهم یا سؤالی درباره محل گیت یا چگونگی دریافت کارت پرواز داشتید از راهنمایان فرودگاه بپرسید.

در تمام مدت سفر مدارکی مانند پاسپورت ، کارت پرواز مربوط به هر پرواز ، مدارک پذیرش و به خصوص کپی نامه اپروال را در دسترس داشته باشید.

📎 حتماً بخوانید: شرایط اخذ ویزای همراه دانش آموزی در مالزی برای همراهی والدین

اقدامات پس از ورود به فرودگاه مالزی

از قسمت شاپ ها عبور کنید و با اتوبوس به سمت گیت خروجی بروید.

دانش آموزان و والدین باید از گیت توریستی عبور کنند.

پاسپورت‌تان را آماده کنید و در قسمت خروجی فرودگاه ارائه دهید تا مهر ویزا در پاسپورت‌تان درج شود.

وقتی نوبت نشان دادن ویزا به افسر فرودگاه شد با آرامش پاسخ سؤالات افسر را بدهید. اگر مسئول ویزا دلیل سفر شما را جویا شد دلیل سفرتان را بگویید.

حتماً به مهری که روی ویزا درج می‌شود، دقت داشته باشید که به جای مهر ویزای یک ماهه، مهر ویزای توریستی 14 روزه درج نشود.

پس از الصاق مهر با دقت آن را بررسی کنید و در صورت رؤیت هر گونه اشتباه، همان جا از افسر بخواهید که آن را تصحیح کند.
حتما پول نقد همراه داشته باشید. (حدود ۱۰۰۰ دلار) طبق قانون مالزی هر مسافر باید قادر به پرداخت هزینه های سفر خود باشد تا دیپورت نشود.

بعد از خروج از گیت اداره مهاجرت و الصاق مهر ورود، نوبت گرفتن بار از نقاله پرواز است.

بسیاری از مدارس بین المللی پیکاپ فرودگاهی دارند، فقط کافی است تاریخ و ساعت بلیط‌تان را به مدرسه اعلام کنید.

می‌توانید ورودتان را به کارشناسان شریف اِستادی اطلاع دهید. پیکاپ فرودگاهی بعد از بخش تحویل بار که روبروی درب خروجی است منتظر شما است.

💎به مالزی خوش آمدید. 💎

شروع سفر تحصیلی به مالزی با شریف اِستادی

وقتی انتخاب‌تان برای ساختن آینده کشور مالزی است، با آسودگی خاطر سر رشته امور را به متخصصان مجرب شریف اِستادی بسپارید، چون با تجربه 20 سال زندگی در مالزی پشتیبان شما در این سفر خواهند بود.

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *