تأثیر آب و هوا بر مدارس مالزی

 • by
زمان مطالعه: 7 دقیقه
5/5 - (2 امتیاز)

تأثیر آب و هوای مالزی بر مدارس این کشور بسیار قابل توجه است. آب و هوای استوایی، بارندگی و رطوبت بالا، بادهای موسمی، تغییرات دمای هوا و غیره، نیازمند برنامه ریزی دقیق برای تضمین رفاه و سلامت دانش آموزان است. در این مقاله به تأثیر آب و هوا بر سیستم آموزش، برنامه درسی، زیرساخت‌ و مهندسی مدارس می‌پردازیم و تأثیرات آب و هوایی مالزی بر مدارس را از جهات مختلف بررسی خواهیم کرد. با ما همراه شوید.

شریف اِستادی نمابنده قانونی بهترین مدارس مالزی است. ما از تجربیات 20 سال زندگی در مالزی برایتان خواهیم گفت. با ما تماس بگیرید.

تحصیل در مالزی را یک تماس شروع کنید۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

آشنایی با آب و هوای مالزی

مالزی کشوری گرمسیری در جنوب شرقی آسیا است. این کشور استوایی با آب و هوای گرم و مرطوب و پرباران معروف است. میانگین دمای هوا در مالزی بین 25 تا 32 درجه سانتیگراد است و میزان بارندگی سالانه نیز بین 2000 تا 3,000 میلی متر متغیر است. در مالزی تنها دو فصل غالب وجود دارد:

 1. فصل خشک از ماه نوامبر تا مارس است.
 2. فصل بارانی از ماه آوریل تا اکتبر ادامه دارد.

میزان بارندگی در مناطق مختلف مالزی متفاوت است. مناطق غربی و شمالی مالزی بارش بیشتری نسبت به مناطق شرقی و جنوبی این کشور دارند. بادهای غالب در مالزی بادهای موسمی هستند که از شمال غربی به جنوب شرقی می وزند. این بادها در فصل بارانی باعث بارندگی در مالزی می شوند.

ویژگی بارز آب و هوای مالزی دمای یکنواخت، رطوبت بالا و بارندگی فراوان است. یکی از اتفاقات نادر در مالزی این است که شاهد یک روز کامل با آسمان کاملا صاف یا چند روزه کاملاً بدون آفتاب باشید.

تأثیر آب و هوا بر مدارس مالزی

تأثیر آب و هوا بر روش‌های تحصیلی مدارس مالزی

تأثیر آب و هوا مالزی بر مدارس مالزی، تجربه‌ای متفاوت از سیستم آموزشی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. ویژگی‌ منحصر به فرد آب و هوای مالزی بر نحوه تحصیل در مدارس مالزی تاثیر زیادی دارد. در حالی که دانش آموزان در ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی چهار فصل متمایز را تجربه می‌کنند، در مالزی در تمام سال شاهد آب و هوایی گرم و مرطوب و یکنواخت هستید.  این شرایط آب و هوایی مالزی باعث شده که مدارس مالزی در برخی از جنبه‌های خاص آموزشی با سایر مدارس دنیا متفاوت باشد. با این تفاوت‌ها آشنا شوید:

 • آب و هوای گرم و مرطوب مالزی باعث می‌شود که دانش‌آموزان لباس‌های سبک و راحت بپوشند و برای درس خواندن در فصول مختلف، نیازی به پوشش‌های مختلف نداشته باشند.
 • آب و هوای مطبوع مالزی، شرایط مناسبی برای رشد و توسعه جنگل‌های بارانی فراهم کرده و این فرصتی برای آموزش بهتر در محیط زیست، ترویج فرهنگ اکولوژیک و ایجاد ارتباط با طبیعت برای دانش آموزان مدارس مالزی است.
 • بارش‌ها و بادهای موسمی مالزی باعث ایجاد هوایی دلپذیر برای گردش و گشت و گذار در طبیعت شده و امکان انجام فعالیت‌های ورزشی و تفریحی در فضای باز را برای دانش آموزان فراهم می‌کند.
 • بارش‌های مکرر در مالزی تأثیر مستقیمی بر کشاورزی، صنعت، تجارت و گردشگری این کشور دارد  بنابراین، مدارس مالزی می‌توانند از این شرایط برای آموزش مهارت‌های علمی، تکنولوژیک، اقتصادی و فرهنگی به دانش‌آموزان استفاده کنند.
 • آب و هوا و سیستم آموزشی باکیفیت مالزی باعث جذب دانشجویان بین المللی زیادی به سوی این کشور شده است؛ مدارس مالزی می‌توانند از این فرصت برای ارتقای کیفیت آموزش، ترویج چندفرهنگی و ایجاد همکاری‌های بین‌المللی بهره بگیرند.
 • تنوع زیستی بالای مالزی به خاطر شرایط مطلوب آب و هوایی این کشور پتانسیل بالایی برای آموزش علوم زیستی و حفاظت از منابع طبیعی برای دانش آموزان در مدارس فراهم کرده است.
 • آب و هوای مالزی باعث رونق اقتصاد و فرصت‌هایی برای توسعه پایدار در این کشور شده، مدارس مالزی می‌توانند از این شرایط برای آموزش اخلاق، مسئولیت اجتماعی، حل مسئله و تصمیم‌گیری به دانش‌آموزان استفاده کنند.

مالزی و فرصت‌های بی‌پایانش منتظر شما است. با ویزای سوشال مالزی اقامتی دلپذیر در این کشور زیبا را تجربه کنید.

تأثیر آب و هوا در فعالیت های خارج از کلاس مدارس مالزی 

تأثیر آب و هوا بر مدارس مالزی را می‌توان از نظر فعالیت‌های خارج کلاسی و محیط زیست بررسی کرد. برنامه‌ریزی درسی مدارس مالزی بر فعالیت‌های بیرون کلاس و آشتی با طبیعت و درگیری روح، جسم و روان دانش آموزان برای یادگیری است. برنامه‌های درسی و فعالیت‌های بیرون کلاس برای روزهای آفتابی و گرم طراحی شده‌اند تا دانش آموزان را با طبیعت درگیر کرده و تفکر و احساس و اراده آنها با هم هماهنگ و متعادل کرده و میان مغز، قلب و فیزیک آنها هماهنگی ایجاد کند. آموزش در طبیعت و فضای سبز آزادی و تنوع زیادی به همراه دارد و قدرت کنجکاوی و ابتکار دانش آموزان را پرورش داده و نظم، انضباط و احترام به طبیعت را به آنها آموزش می‌دهد.

شرایط اب و هوایی گرم و ثابت مالزی باعث شده که دانش آموزان بدون دغدغه با طبیعت دوست باشند و زندگی در محیط زیست را تجربه کرده و فعالیت ها درسی مکمل را در فضای خارج از کلاس ادامه دهند.

این شرایط در مقایسه با سایر کشورهای دیگر که دانش آموزان مجبورند در زمستان از ترس بیماری به کلاس و وسایل گرمایشی پناه ببرند و در گرمای تابستان به خاطر جلوگیری از گرمازدگی از طبیعت دور بمانند یک مزیت مهم به شمار می‌رود. در مالزی تمام تمرکز دانش آموزان به جای محافظت در برابر سرما و گرما بر روی درس متمرکز است و نیازی به اقدامات لازم برای جلوگیری از سرماخوردگی یا گرمازدگی وجود ندارد.

حتماً بخوانید: آشنایی با سیستم آموزشی مدارس مالزی

تأثیر آب و هوا بر مدارس مالزی

تأثیر آب و هوا بر مهندسی مدارس مالزی

تأثیر تأثیر آب و هوای مالزی بر مدارس از نظر مهندسی و ساخت و ساز بسیار چشمگیر است. می‌توان گفت که آب و هوای مالزی بر مهندسی مدارس اثرات مختلفی دارد. مهندسان و معماران با توجه به شرایط آب و هوایی، نیازها و سلایق مردم مالزی، مدارسی را طراحی می‌کنند که هم مناسب آب و هوای این کشور باشد و هم زیبایی خیره کننده داشته باشد.

مهندسی مدارس مالزی به گونه‌ای است که تهویه طبیعی هوا و خنک‌ شدن اولویت دارد. راهکارهای طبیعی برای خنک کردن مدارس شامل استفاده از پنجره‌ها، دریچه‌ها، فن‌ها، سقف‌های شیب‌دار، گلدان‌ها، سایه‌بان‌ها، پنجره‌های بزرگ و بازشو، سقف‌های بلند و سایر المان‌های طراحی که به جریان یافتن هوا کمک می‌کنند، در مدارس مالزی متداول هستند.

راهکارهای مصنوعی برای خنک کردن مدارس شامل استفاده از دستگاه‌های تهویه مطبوع، کولرها، اسپلیت‌ها و سیستم‌های خنک‌کننده است. از سوی دیگر مصالح به کار رفته در ساختمان‌های مدرسه های مالزی، باید قادر به تحمل رطوبت بالا در برابر باران های موسمی باشند.

به دلیل شدت نور خورشید در مالزی، استفاده از سیستم‌های سایه‌بان برای کاهش تاثیر حرارت خورشید روی ساختمان‌های مدرسه اهمیت دارد. جالب است بدانید برای روشنایی فضای داخلی مدارس مالزی، از نور طبیعی بیشتر از نورهای مصنوعی استفاده می‌شود؛ نور طبیعی مدرسه ها با استفاده از پنجره‌ها، شیشه‌ها، سقف‌های شفاف و آینه‌ها از طبیعت گرفته می‌شود.
در معماری سازه‌های مالزی و از جمله مدارس برای ایجاد فضای زیبا و جذاب از عناصر و رنگ‌های شاد در طراحی و ساخت استفاده می‌شود، الگوها، نقوش، تزئینات، گل‌ها، درختان و آثار هنری با رنگ‌های روشن مهم‌ترین ویژگی دیزاین و طراحی دکوراسیون مدارس مالزی است.

“آینده فرزندان خود را با مدارس مالزی گره بزنید.”
برای آن که بخشی از جامعه پر جنب و جوش مالزی شوید، اخذ ویزای دانش آموزی مالزی را در اولویت قرار دهید.

سؤالات خود برای تحصیل در مدارس مالزی را بپرسید.۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

تأثیر آب و هوا بر سلامت دانش آموزان مالزی

تأثیر آب و هوای مالزی بر مدارس از نظر سلامت دانش آموزان و ضریب هوشی آنها اهیمت زیادی دارد. این تأثیرات را در موارد زیر ببینید:

 • سلامتی بیشتر و افزایش فعالیت فیزیکی، آب و هوای گرم و آفتابی مالزی تشویق‌کننده فعالیت‌های بیرونی است. بر اساس مطالعات، فعالیت فیزیکی منظم مزایای متعددی برای سلامتی دارد، از جمله بهبود تناسب اندام، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن، و افزایش روحیه و سلامت روانی.
 • کاهش افسردگی فصلی، در کشورهایی با آب و هوای سرد و روزهای کوتاه‌تر در فصل‌های سرد، افسردگی فصلی می‌تواند مشکلی رایج باشد. در مقابل، آب و هوای مداوم گرم و آفتابی در مالزی می‌تواند به کاهش خطر افسردگی فصلی کمک کند.
 • تأمین ویتامین D، نور آفتاب مالزی کمک می‌کند که بدن ویتامین D کافی تولید کند، که برای سلامت استخوان‌ها، عضلات و سیستم ایمنی ضروری است.
 • کاهش شیوع بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا، آب و هوای گرم و مرطوب مالزی باعث می شود که ویروس های سرماخوردگی و آنفولانزا نتوانند به راحتی در محیط زنده بمانند. این امر باعث کاهش شیوع این بیماری ها در بین دانش آموزان می شود.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است. آب و هوای مالزی با نور خورشید فراوانی که دارد، می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن دانش آموزان کمک کند.
 • کاهش مشکلات مربوط به وزن، آب و هوای گرم و مرطوب مالزی باعث می شود که دانش آموزان کمتر تمایل به خوردن غذا داشته و مایل به فعالیت بدنی بیشتر باشند؛ این امر می تواند به کاهش مشکلات مربوط به وزن در بین دانش آموزان کمک کند.

تأثیر آب و هوا بر مدارس مالزی

تأثیر آب و هوا بر برنامه درسی مدارس مالزی 

آب و هوای گرمسیری تأثیرات مختلفی بر برنامه‌های درسی و تعطیلات مدارس مالزی دارد. از جمله این تأثیرات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش زمان استراحت دانش آموزان، در سال 2017، دولت مالزی زمان استراحت دانش آموزان را در مدارس دولتی از 10 دقیقه به 15 دقیقه افزایش داد. این امر با هدف کاهش خستگی و افزایش تمرکز دانش آموزان در کلاس انجام شد.
 • تغییر زمان برگزاری کلاس ها، در سال 2020، دولت مالزی زمان برگزاری کلاس ها در مدارس دولتی را از 8 صبح تا 3 بعد از ظهر به 7:30 صبح تا 1:30 بعد از ظهر تغییر داد. این امر با هدف محافظت از دانش آموزان از گرمای شدید ظهر انجام شد.
 • تمرکز بر فعالیت های عملی، در سال 2021، دولت مالزی بر فعالیت های عملی در فضای باز در برنامه‌های درسی مدارس دولتی تأکید بیشتری کرد. این امر با هدف کمک به دانش آموزان برای خنک ماندن در آب و هوای گرم و مرطوب انجام شد.

تحصیل تضمینی در مدارس برتر مالزی با شریف اِستادی

شریف اِستادی نماینده قانونی و ایجنت تخصصی مدارس مالزی است. سؤالات خود برای تحصیل تضمینی در مالزی را از کارشناسان ما بپرسید.

نیاز به راهنمایی داری؟ با این شماره تماس بگیر۲۲۸۴۰۱۴۰ – ۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *